Fallout 76 bude bez lidských NPC, úkoly musíte hledat jinde

V novém Falloutu vám nebude nikdo rozkazovat. Úkoly a informace si musíte sehnat od někoho nebo něčeho jiného.
Fallout 76 bude bez lidských NPC, úkoly musíte hledat jinde

Bethesda už dříve vysvětlila, že tentokrát questy nebudou rozdávat klasická NPCčka, ale neupřesnila, jak je tedy budeme získávat. Teď konečně na tuto otázku odpověděl vicepresident globálního marketingu Peter Hines. 


"Bude tam spousta různých způsobů. Ve hře nebudou NPC ve smyslu lidských bytostí, ale to není jediný způsob, jak dostávat instrukce, co dělat. Například roboti. Hodně to bude souviset s odhalováním světa, který tu byl ještě před vámi. Nebude to jako kdyby před vámi a bombami nikdo neexistoval. Budete muset přemýšlet, jak lidé dříve přežívali a co se vlastně děje," řekl Hines a potvrdil, že všechny důležité informace budete získávat hlavně z poznámek, záznamů a interaktivních prvků, které v průběhu hry bude možné najít.


"Budete nacházet útržky toho, co měli tehdejší lidé v plánu. Budete se snažit zjistit, jak ke všemu došlo, co je co a hodně z toho se dozvíte pouze tím, že budete prozkoumávat svět. Jeden hlavní úkol vás protáhne hrou a postupně vás pošle na spoustu různých lokací, abyste zjistili, co měl za lubem Overseer. Ale pak tu bude hromada menších questů, které si musíte najít sami. Tady máte nějaký záznam s příběhem chlapíka co najednou zmizel. Kam se poděl, co se mu stalo, k čemu se chystal? Na to budete muset přijít vy," popisuje Hines systém úkolů ve hře.


Bethesda se tak zřejmě bude držet vyprávění příběhů skrze prostředí a jeho zkoumání. Vaším úkolem bude hledat stopy mrtvého světa a nacházet v nich souvislosti a úlomky skládačky celého před-apokalyptického příběhu. "Existuje hromada způsobů, jak to udělat bez AI. Nerad bych to hráčům vyzradil, protože myslím, že Todd Howard o tom ještě nemluvil, ale máme v rukávu spoustu zajímavých, zábavných a originálních způsobů předávání příběhu skrz prostředí," láká Hines na pátrání po minulosti.


Zdá se, že způsoby získávání úkolů a také odměn za ně budou opravdu rozmanité. Rozhodně nás nečeká jenom bezhlavé pobíhání za chlapíkem nebo počítačem, který vám vždy řekne, co dělat. Průzkum celého světa tak bude klíčový a to je dobrá zpráva pro všechny, kdo se v otevřených mapách vyžívá.

Fallout 76 vychází už 14. listopadu na PC, Xbox One a PS4. Půjdete do něj i přes výměnu singleplayerové kampaně za multiplayerový zážitek?


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

8.  10.  2021 | |83 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo o…

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

5.  10.  2021 | |5 N/A
Michal Maliarov
eFootballKonami
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní akce a Ghost Recon zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní akce a Ghost …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  10.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
V prosinci se dočkáme oznámení "velkého" remaku pro Playstation

V prosinci se dočkáme oznámení "velkého" remaku pr…

Šušká se o návratu velké herní značky, která opět ožije na nové generaci konzole od Sony.

11.  10.  2021 | |4 N/A
Michal Maliarov
PlayStationSpekulaceKonzole
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stubbs the Zombie zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Fallout a Stub…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

15.  10.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Recenze hry Far Cry 6. Psychopatický padouch počtvrté

Recenze hry Far Cry 6. Psychopatický padouch počtv…

Opět se vydáváme do tropů, abychom zavařili zlému zloduchovi. Stačí to i počtvrté?

6.  10.  2021 | |12 N/A
Michal Maliarov
Far Cry 6Recenze
Rockstar oznámil Grand Theft Auto: The Trilogy. Vylepšené kultovní díly série

Rockstar oznámil Grand Theft Auto: The Trilogy. Vy…

Po spoustě úniků to tu máme konečně oficiálně.

8.  10.  2021 | |10 N/A
Michal Maliarov
Rockstar GamesGTAVideo
Recenze hry Hot Wheels Unleashed. Připravte se na vřískot plastových kol!

Recenze hry Hot Wheels Unleashed. Připravte se na …

Populární dětská hračka se snaží oslovit i dospělé publikum. Nová závodní hra nabízí divoké závody, které nic neodpouští a snadno se stanou návykovými.

10.  10.  2021 | |2 N/A
Vojtěch Matušinský
RecenzeZávodní