Fantastická strategie z Japonska

Konzolové hry jsou odlišné od těch určených pro naši domovskou platformu PC. Stejně tak jsou odlišné hry japonského původu od her ostatních. K čemu mířím? Oba tyto extrémy se totiž ve své z Dreamcastu portované fantasy realtime strategii jménem Hundred Swords pokouší spojit developerský tým Smilebit. Povede se mu to? Uvidíme!
Fantastická strategie z Japonska
Konzolové hry jsou odlišné od těch určených pro naši domovskou platformu PC. Stejně tak jsou odlišné hry japonského původu od her ostatních. K čemu mířím? Oba tyto "extrémy" se totiž ve své z Dreamcastu portované fantasy realtime strategii jménem Hundred Swords pokouší spojit developerský tým Smilebit. Povede se mu to? Uvidíme!

Japonci mají slabost pro dojemné, epické příběhy (tedy "dojáky") plné intrik, zrady, lásky, nenávisti a všech těch ostatních naprosto nezbytných ingrediencí, které z velké části utváří veleúspěšné ságy jako například Final Fantasy. Nejinak tomu je i u dnešního kousku, ačkoliv ten si zdaleka nedělá naděje na takovou proslulost, jakou oplývá zmiňovaná Final Fantasy. Hundred Sword bude totiž skutečně "tuctová" realtime strategie, která si na nic jiného nehraje.

Hundred SwordsHundred Swords

Příběh rozsáhlého scénáře je postaven na válce mezi čtyřmi znepřátelenými stranami (národy) - bojují spolu Nalavalové, Granové, Mascarové a Riplustoriové (vskutku podivná, krkolomná jména!). Všichni se snaží podrobit si blíže nespecifikovaný, avšak zjevně dosti bohatý fantasy svět, plný známých i méně známých nebezpečenství. Dramatická zápletka na pozadí všech těch bojů vám bude vykreslena buďto v klasicky japonských barvách a tvarech (že by manga?) nebo v 3D enginu hry. Ach, že bych to opomněl zdůraznit hned na začátku? Jistě, Hundred Swords bude 3D realtime strategie se vším, co k tomu patří. Jedním z pozitivních rysů příběhu bude jistě fakt, že zde nebudou pouze a jen zásadně kladní a zásadně záporní hrdinové, nýbrž i "ti mezi", ti (po)chybující.

Až na výjimky jsou v téměř každé realtime strategii tím nejdůležitějším prvkem samozřejmě bitvy. Těch se v Hundred Swords bude moct účastnit až 100 jednotek (možná proto ten název...) za každou ze čtyř armád, tedy až 400 jednotek na jediné mapě. To už je docela úctyhodné číslo. Přehled nad tolika jednotkami si budete moct udržet pomocí tzv. vůdců - speciálních jednotek, schopných vést jistý počet podřízených. Tak trochu bych je přirovnal například k Hrdinům v Heroes of Might & Magic. Budou moct získávat nové zkušenosti a tím i možnost ovládat více jednotek najednou, vylepšovat svou výdrž, a tak dále. A to nejen pomocí zkušeností - občas se vám totiž poštěstí a naleznete nějaký magický předmět, který udělá to samé v jediném okamžiku. Dá se tedy říci, že Hundred Swords v sobě bude mít i jisté prvky RPG žánru.

Hundred SwordsHundred Swords

Jednotky se budou dělit na několik druhů - pěchota, kavalerie, lučištníci, mágové. Nato přijdou podtřídy jako lehká a těžká pěchota či kavalerie nebo různě orientovaní mágové. Často bude také záležet na vůdci, který bude daným jednotkám přidělen. Jelikož akce a boj budou těmi hlavními prvky Hundred Swords, ostatní elementy, jako stavba budov či těžba surovin, byly poněkud redukovány (nikoliv však zcela vynechány). Také výroba nových jednotek by měla probíhat velice rychle.

Interface, jak můžete vidět na screenshotech, je dosti jednoduchý a odpovídá spíše konzolím nežli PC. Přesto je však docela jednoduchý a přehledný, takže i PC hráči by si měli po pár minutách hraní zvyknout.

Změnou oproti Dreamcastové verzi bude podpora multiplayeru až pro čtyři hráče, kterážto vlastnost dosti prodlouží, vedle scénáře a několika tréninkových a čistě singleplayerových misí, celkovou dobu hraní, resp. o něco zvýší faktor zábavnosti. Totiž jak známo, hrát proti lidským protivníkům je vždycky mnohem lepší než se "tahat" s nějakou relativně zabedněnou umělou inteligencí počítače.

Vydání Hundred Swords je plánováno na únor příštího roku, vydávat bude společnost Activision. Více o společnosti Smilebit se dozvíte na jejich oficiálních stránkách.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A