Far West – taste vidle!

Vozy přikryté plachtovinou se kodrcají pustinou, vrzající kola víří oblaka prachu. Muži s klobouky vmáčknutými do čela na sebe pokřikují a sledují obzor. Pak se z prachu vynořuje údolí s řekou a zelení. Jste na místě. Tady postavíte ranč, stlučete ohrady pro dobytek a začnete budovat. Tady, na Dalekém západě, v nové připravované strategii Far West.
Far West – taste vidle!
Vozy přikryté plachtovinou se kodrcají pustinou, vrzající kola víří oblaka prachu. Muži s klobouky vmáčknutými do čela na sebe pokřikují a sledují obzor. Pak se z prachu vynořuje údolí s řekou a zelení. Jste na místě. Tady postavíte ranč, stlučete ohrady pro dobytek a začnete budovat. Tady, na Dalekém západě, v nové připravované strategii Far West.

Na první pohled si člověk říká, že strategie o kovbojích a indiánech je docela nezáživné a stokrát obehrané téma vhodné pro děti do 10 let. Copak budování ubohého ranče může být pro zkušeného stratéga navyklého na obří armády něčím zajímavé? Bližší pohled na strategii Far West, kterou vyvíjí tým Kritzelkratz 3000 (nenechte se odradit tím, že jde o německy hovořící chlapíky) ale odhalí, že i téma Divokého západu nabízí spoustu možností, jak si s ním zajímavě pohrát.

Far WestFar West

Far WestFar West

Far West by měla být strategie se vším, co k tomu patří. To znamená, že nejprve si postavíte základnu, kterou v tomto případě bude ranč. Ne nějaká chatrč narychlo sbitá z fošen, nýbrž samostatná životaschopná jednotka, v níž nikdo neumírá hlady. Hlavním zdrojem vašich příjmů bude dobytek. Maso z něj budete prodávat v nedalekém městě, přičemž ceny budou hodně záviset na poptávce. Kde nebude zájem, tam bude cena horší a naopak, budou-li se obyvatelé města cpát hovězími steaky od rána do večera, vyděláte slušný balík dolarů. Navíc si budete muset svoje krávy hlídat, protože budou lákavým cílem sousedních rančerů, desperátů a vlků. Nepočítejte ale s tím, že byste ohromná stáda skotu na rozlehlých pastvinách ubránili sami, budete potřebovat pomoc.A kde jinde hledat větrem ošlehané pistolníky, hnojem zasmrádlé honáky a tiché lovce vlků než v saloonu? Ten bude vaší personální agenturou, tam si kovboje najmete a tam je také pošlete relaxovat, když zjistíte, že jim ubývá energie a chuť do práce.

Kromě krav se ve hře objeví ještě další důležité suroviny. Každý správný kovboj vám sice vydrží tři dny v sedle, bez mýdla a bez ženské, tři věci ale ke svému životu nutně potřebuje. Dobrou kávu pro zahřátí, fazole, které rychle zasytí, a láhev silné whisky na povyražení. Vzhledem k tomu, že většinu času budou najatí kovbojové trávit hlídáním vašich hovězích investic na pastvinách podél řek, budete si muset pořídit i vozy, které jim na místo budou dopravovat zásoby. Pokud nehodláte prosazovat vůči svým zaměstnancům politiku „sniž náklady, sedři z kůže a odhoď“, budete pro ně muset postavit i jednoduché ubytovny, které však pojmou jen omezený počet osob. Podobně omezená bude i kapacita vašich skladů, ve kterých budete mít kávu, fazole, whisky a munici (nezapomeňte, že za každým kaktusem může číhat nebezpečí).

Far WestFar West

Far WestFar West

Zatímco těžkou práci za vás obstarají kovbojové, na vás bude udržovat ranč v chodu a především v zisku. K tomu vám bude pomáhat řada statistik, z nichž se dozvíte, komu z vašich zaměstnanců to jde lépe s kolty a komu s krávami, kdo se v průběhu hry v něčem zlepšil a nebo třeba jak silný a „zdravý“ váš ranč je a jaký máte díky tomu respekt u sousedů a ve městě. Far West bude real-timeová strategie s akčními a manažerskými prvky, počítejte proto s tím, že kromě bojůvek s bandity, vlky a indiány, jejichž půdu budete o(d)kupovat, na vás čeká i budování obchodních vztahů a investování peněz . Ve městě bude banka, kam budete moci peníze ukládat (s vědomím risku, že dříve nebo později banku někdo vyloupí), budou tu i obchody s potřebnými surovinami, výkupny hovězího masa a nebude chybět ani místní šerif, s nímž byste měli být určitě zadobře.

Celá hra bude udělána ve 3D, bude plně zoomovatelná a navíc s volnou kamerou, díky níž si budete moci nastavit úhly (bez toho bych se ale klidně obešel). Pokud vás tedy láká westernová poetika, máte rádi kravičky a zároveň jste příznivci strategií, můžete se pomalu těšit. Akčně zemědělská Far West by měla vyjít díky Greenwood Entertaiment počátkem roku 2002.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 120 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A