Farm Frenzy 3 – farmaření je zábava (recenze)

Naše kráva mléko dává. Slepice dá vejce a když to spojíte, můžete upéct koláček a ten prodat. Principy Farm Frenzy jsou prosté, ale zábavné.

Autoři z Alawar ohlašovali pro pokračování jejich oblíbené casual hříčky hned několik velkých novinek, kterých jsme se opravdu dočkali, a ačkoli někdy jsou novinky synonymem pro změnu k horšímu, v tomto případě zábavnost titulu zůstává stejná, což je jen dobře. Asi největší změnou v sérii jsou nově zakomponovaná různorodá prostředí. V  95 levelech se podíváme celkem do pěti různých částí zeměkoule. Zatímco za jižním polárním kruhem najdeme tučňáky, v Jižní Americe budete krmit a následně ochraňovat například lamy. Také predátoři se různí, takže se jako farmář budete třást před jaguáry, lvy anebo medvědy. Nová prostředí jsou velmi příjemným zpestřením a přidávají do hry opět něco nového a neokoukaného.

Farm Frenzy 3 05.jpg

Herní systém je založen na klasickém koloběhu výroby a prodeje. Nechybí třeba klasické slepice, které snášejí vajíčka. Farmář (tedy vy) je ťuknutím sesbírá a posléze pošle do výrobny první fáze (ťuknutím na příslušnou výrobnu).

Herní systém je založen na klasickém koloběhu výroby a prodeje

Poté se z vajíčka stane vaječný prášek. Po absolvování podobného procesu například s krávou (která dá mléko, to se následně přemění ve výrobně ve smetanu) pak pošlete oba mezivýrobky do další výrobny, řekneme třeba do pekárny, kde se vyrobí koláček, a ten už můžeme vesele prodat na trhu. Na takto jednoduchém principu je postavena celá hra. Jedná se o výrobu různých výrobků a jejich následný prodej. Do toho však nesmíte zapomenout neustále set novou trávu jako potravu pro vaše zvířata a chytat do klecí nenasytné predátory. Pokud nejste pozorní, dravci se velmi rychle zmocní celého vašeho osazenstva a se splněným levelem se můžete rozloučit.

Abyste tu farmářskou práci neměli přeci jen tak těžkou, je možné si dokoupit hlídacího psa, který bude predátory zahánět, nebo chytrou kočku, která za vás bude veškeré produkty sbírat a umisťovat do skladu. V neposlední řadě tu potom máte možnost vylepšení. Za každý level úspěšně splněný v časovém limitu dostanete finanční obnos, který následně investujete do úprav výroben, takže produkují výrobky daleko rychleji anebo jich vyrábějí větší množství.

Farm Frenzy 3 04.jpg

Také si můžete zvětšit sklad, do kterého ukládáte výrobky a meziprodukty, nebo si koupit větší dopravní prostředek, kterým vozíte produkty na trh. Prakticky všechno je zde vylepšitelné a věřte, že to budete opravdu potřebovat. Některé časové limity jsou totiž doslova šibeniční a chvilku vám potrvá, než přijdete na ten správný způsob, jak vše v tomto limitu stihnout.

Farm Frenzy 3 02.jpg

Aby vás hra neustále bavila,  jsou zde připraveny nejen nové levely, ale také 16 trofejí a další achievementy, které se zapisují do Game Center i OpenFeint. Můžete tak neustále porovnávat své výsledky s kamarády. Nově přibyla podpora Retina displeje a na grafickém kabátku je to výrazně znát. Všechna zvířata jsou propracována detailněji, ale přesto neztrácí nádech kreslené grafiky. Pokud máte ještě v živé paměti poslední díl, který vyšel pro iPhone, nebudete věřit vlastním očím.

Nově přibyla podpora Retina displeje a na grafickém kabátku je to výrazně znát

Grafické zpracování si však bere krutou daň v podobě vysoké náročnosti na přístroj, takže rovnou zapomeňte, že by vám hra fungovala například na iPhone 3G. Ostatně ani na vyšších modelech jsem se nevyvaroval občasným pádům hry, určitě tedy doporučuji před hraním telefon restartovat.

Farm Frenzy 3 01.jpg

Farm Frenzy 3 nabízí prakticky stejnou zábavu jako předešlé díly. Tentokrát se však představuje nový farmářský simulátor v krásném grafickém zpracování, s novými zvířaty a novým prostředím. Pokud jste fanoušky série a předchozích dílů jste se nemohli nabažit, třetí díl je pro vás jasnou volbou. Pokud ještě s Farm Frenzy nemáte zkušenost, právě tento díl by vám mohl změnit názor na casual hry. Cena tři americké dolary určitě není nijak závratná a na AppStore už je i Lite verze zdarma.

Dostupné pro: iPhone
Žánr: Arkády | Casual tycoon
Výrobce: Alawar Games | Webové stránky hry
 • Mnoho nových zvířat a vybavení
 • Líbivá grafika
 • Nová prostředí
 • Občasné pády při loadingu
 • Po čase se dostaví stereotyp
Související články
 1. 9mm – Max Payne v mobilu (recenze)
 2. Cars 2 - příliš rychlý Blesk McQueen (recenze)
 3. BackStab – pirát z Karibiku (recenze)
 4. Monster Hunter Dynamic Hunting – lovci dinosaurů (recenze)
 5. Jak bude vypadat iPhone 5?
 6. Order & Chaos Online – mobilní World of Warcraft (recenze)

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 12 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 11 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A