Felvidek nás zavede do Horního Uherska. Nové RPG ze Slovenska zaujme osobitou stylizací

U našich sousedů se v posledních letech objevila spousta nadějných titulů. Mezi ně se přidává RPG Felvidek od sólo vývojáře Jozefa Pavelky. V roli rytíře Pavla se budeme snažit porazit nepřátele našeho království. Světem rezonují Osmanská tažení na jihu. I když jsou od Horního Uherska, kde se Felvidek odehrává, značně vzdálená, mají vliv i na místní politikaření. Více než příběhem ale tohle RPG na první pohled zaujme netradiční grafickou stylizací. 

Jak můžete vidět v traileru, Felvidek nám odvypráví svůj příběh hned z několika perspektiv. Zatímco střety s nepřáteli připomínají souboje z klasických krokovacích dungeonů z pohledu první osoby, putování krajinou uvidíme z pohledu izometrického. Takto se postavíme více než 20 různým druhům nepřátel. 

V průběhu hraní potkáme celou řadu postav. Některé z nich našim hrdinům podají pomocnou ruku. Narazíme ale i na intrikáře, kteří osnují plány proti regentovi Huňadymu, jehož zájmy Pavel a jeho společníci hájí. Kromě hlavní dějové linky se budeme moci věnovat i vedlejším úkolům. 

Pokud vás Felvidek zaujal, tak vás jistě potěší, že čekání na něj nebude dlouhé. Vydání je podle jeho karty na Steamu plánované na letošní duben a kromě angličtiny nabídne i slovenskou lokalizaci. 

Diskuze (8) Další článek: Hry zadarmo, nebo se slevou: Balíček relaxačních her a Recipe for Disaster zdarma

Témata článku: , , , , , , , , ,