Fenomén Carcassonne na našich obrazovkách

Populární desková hra Carcassonne, která se po celém světě těší neutuchajícímu zájmu, si vykročila novým směrem. Titul, jenž je držitelem prestižního ocenění Spiel des Jahres za rok 2001 (nejvyšší možné uznání v dané kategorii), si budou moci nově zahrát i majitelé next-gen konzole Xbox 360, kteří mají z držení gamepadu příliš zakřivené ruce, než aby honili jednotlivé herní dílky po stole. Hra by se měla mezi fanoušky objevit již v červnu letošního roku, kdy si ji budou moci všichni zájemci stáhnout a zahrát skrze službu Xbox Live Arcade.

  

Na elektronických stolech pak budete mít šanci oprášit své unikátní taktické schopnosti, abyste se prostřednictvím chytře poskládaných herních kostiček dopracovali k největšímu městu, lesu, louce, či čemukoliv jinému. Záleží na přítomném rozšíření (zatím není jasné, jestli se vůbec nějakého Xboxová verze Carcassonne dočká). Jelikož se zmiňovaný titul skrývá ve škatulce společenských her, dá se očekávat, že i majitelé jeho ručně vykreslené, leč polygonové verze budou moci otestovat své schopnosti proti sobě navzájem (pravděpodobně v počtu čtyř na jedné konzoli), stejně jako proti hráčům z celého světa.

Zdroj: Worthplaying

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 15 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |