Fešák od Remedy jde dál svou ulicí

Pokud si dobře vzpomínám, tak první screenshoty z téhle hry se objevily zhruba v době, kdy jsme mohli spatřit rovněž první ukázky ze hry Messiah. Je to tedy už více jak dva roky, co nás tvůrci z Remedy a potažmo 3D Realms, jež mají v této hře také prsty, krmí stále úžasnějšími obrázky, prohlášeními, čeho převratného se dočkáme a tak podobně, leč zatím mají jistý pouze titul nejdéle očekávané hry.
Fešák od Remedy jde dál svou ulicí
Pokud si dobře vzpomínám, tak první screenshoty z téhle hry se objevily zhruba v době, kdy jsme mohli spatřit rovněž první ukázky ze hry Messiah. Je to tedy už více jak dva roky, co nás tvůrci z Remedy a potažmo 3D Realms, jež mají v této hře také prsty, krmí stále úžasnějšími obrázky, prohlášeními, čeho převratného se dočkáme a tak podobně, leč zatím mají jistý pouze titul nejdéle očekávané hry.

Max PayneMax Payne

Naštěstí to už ale skutečně vypadá, že se do konce roku snad konečně dočkáme a budeme si moct na vlastní prsty, oči, uši a bůh ví co ještě, pořádně vychutnat to, co se za tu v počítačových hrách věčnost, urodilo. Předpokládám, že nemusím zrovna moc rozpitvávat a připomínat, že Max Payne bude čistokrevná střílečka z pohledu třetí osoby, takže se raději na vrhnu na nastínění barvitého příběhu. Max je policista v současné době pracující v utajení a snaží se vyřešit záhadnou poměrně dost brutální vraždu svých rodičů zavádějící ho na stopu New Yorské mafie. Poměrně standardní záplatka, leč celá sranda nabere daleko větší obrátky v momentě, kdy je opět za ne úplně jasných okolností zavražděn Maxův šéf a navíc je vše mistrně narafičeno tak, že Max vypadá jako jediný možný viník. Do toho se ještě připlete mafie, která zjistí, že jim šel po krku tajný policista, a tudíž ho neprodleně zařadí na horní příčky svého seznamu nepohodlných osob. No a máme tady hrdinu, který je dle slov autorů charakterizovatelný jedinou větou „Nothing to loose“ a který se podle toho také chová. V New Yorku, kde se mimochodem celý příběh odvíjí, se tak musí potýkat jak s policií, tak se silně organizovanou mafií a jeho jediný cíl je nalézt a dokázat pravdu a pochopitelně při tom nepřijít o život, což už je ale z velké části práce pro vás.

Max PayneMax Payne

Snad jako u každé střílečky je největší důraz kladen na její vizuální stránku, která se s každou novou hrou čím dál tím víc přibližuje reálnému odrazu skutečnosti. Nejinak je tomu i v Max Payneovi, a to i přes to, že se odehrává v New Yorku a tvůrci žijí ve Finsku. Zkrátka se jednoho dne sebrali a odletěli na expedici do Velkého Jablka, kde prolézali příhodné zákoutí a výsledkem bylo přes pět tisíc fotografií a deset hodin videa. Na základě těchto podkladů se jim pak podařilo ztvárnit velice věrnou a povedenou kopii tamních ulic plných grafiti, bordelu, neodmyslitelné páry a klasických kulis slavného města. Stejný přístup zachovali i při modelování zbraní, takže se dočkáme běžně používaného arzenálu po celém světě. Jejich honba za co nejreálnějším ztvárnění je dovedla tak daleko, že u každé kulky, byť střílíte ze samopalu, brokovnice či dvou devítimilimetrových pistolí, je propočítávaná její individuální dráha. Následkem toho je třeba systém poškození postav. Trefíte-li někoho do nohy, jeho pohyb je rázem značně omezen, trefíte-li někoho do ruky v které drží zbraň, rozhodně to rozhodí jeho schopnost mířit, trefíte-li někoho do hlavy... no. Samozřejmě vše se týká také vaší postavy a jsem docela zvědavý, jak to bude vypadat, až s brokovnicí naběhnete do místnosti plné padouchů.

Max PayneMax Payne

Něco málo možná napoví anoncovaný převratný systém kamery, která se bude v jednotlivých situacích automaticky přepínat do několika různých módů. Kupříkladu při nějaké živější přestřelce se můžeme dočkat takových fines jako zpomalených záběrů či úplného zastavení akce a změny úhlu a vzdálenosti kamery. Vše bude tudíž asi nejvíce připomínat některé vybrané záběry z filmu Matrix. K vidění budou i další zajímavosti jako třeba zpomalený záběr z letící kulky neodvratně směřující ke svému cíli.

K veškeré parádě bude přispívat i engine Max-FX, který krom řady technických vymožeností pro využití nejnovějších grafických karet, bude rovněž používat skeletální animaci, pro ještě větší požitek ze zpomalených záběrů, kdy se na zcela perfektně a věrně pohybující postavě budou hýbat i takové maličkosti jako oblečení a vlasy.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 13 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A