FIFA 14 ve znamení lepší fyziky míče, přepracované střelby a chytřejší AI

Hra vyjde jako tradičně na podzim na PC, X360 a PS3.

Po NHL 14 ohlásila společnost EA i nový ročník fotbalové Fify. Hlavní důraz má být podle prvních informací kladen na vylepšené chování míče, takže hráči mohou střílet s velkou razancí i ze značné vzdálenosti, vypouštět přesné rány, kdy míč pomalu stoupá vzhůru, nebo ohrožovat soupeřova brankáře pokusy s prudce klesajícím míčem.
FIFA14img07.jpgFIFA14img08.jpg

S tím souvisí i novinka jménem Čistá střela (Pure Shot), což je lepší zohlednění postoje hráčova těla při vyslání střely – pokud tak například hráč bude při kopu obtěžován soupeřen, kop se nepovede ideálně, v případě správných podmínek naopak kopne míč naprosto přesně.

FIFA14img03.jpgFIFA14img04.jpg

Zlepšení se dočká i práce s míčem, ať už ve formě driblování s míčem při sprintu (Sprint Dribble Turns), či schopnosti krytí míče (Protect The Ball), kdy hráč může odrazit a odblokovat pokusy soupeře o odebrání míče při pohybu v jakékoli rychlosti, stejně jako přetlačit jej v soubojích před přijetím přihrávky.

FIFA14img01.jpgFIFA14img02.jpg

Vylepšení dozná i inteligence spoluhráčů (Teammate Intelligence) v útoku i obraně. Díky nové logice rozhodování mají být obránci schopni pokrývat protihráče mnohem chytřeji a těsněji, dopředu číst možné trasy náběhů soupeře a lépe vyhodnocovat potřebu poskytnutí podpory spoluhráči ve snaze opět získat míč. Útočníci se zase budou snažit uvolňovat do prostoru, nebezpečně kopírovat linii soupeřovy obrany a hlídat si rychlost náběhů.

FIFA14img05.jpgFIFA14img06.jpg

Kromě vylepšení samotného herního systému zápasů slibuje FIFA 14 velmi výrazné změny v režimu kariéry. V systému globálního vyhledávání talentů (Global Scouting Network) má fungovat opravdové prostředí profesionálního skautingu fotbalistů. Získáme prý možnost v průběhu celé sezóny rozvíjet svou síť skautů a měnit její zadání. Skauti budou sledovat a hodnotit fotbalisty na celém světě s cílem vysledovat jejich parametry a vlastnosti v rámci příprav na nadcházející přestupové období.

Plus chybět nesmějí ani upravené online funkce, nicméně tady jsou tvůrci zatím poměrně málo konkrétní. FIFA 14 vyjde jako tradičně na podzim na PC, X360 a PS3.

Zdroj: TZ


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A