FIFA 2001 v barvách českého národního týmu

Vydávání stále nových screenshotů a psaní zdánlivě nic neříkajících preview se na jedné straně možná může zdát jako marná snaha výrobců a potažmo i novinářů zkrátit čekání, ale na straně druhé je to pořád ještě lepší, než studená sprcha, kterou pocítíte když si hru konečně zahrajete…což ovšem v případě FIFY 2001 nehrozí. Konečně posuďte sami…
FIFA 2001 v barvách českého národního týmu
Fotbalová horečka, stejně jako ta hokejová, na našich monitorech a zvláště v našich končinách asi nikdy nevyhasne. Vydávání stále nových screenshotů a psaní zdánlivě nic neříkajících preview se tedy na jedné straně možná může zdát jako marná snaha výrobců a potažmo i novinářů zchladit ono čekání, ale na straně druhé je to pořád ještě lepší, než studená sprcha, kterou mnohdy pocítíte když si onu hru konečně zahrajete…což ovšem v případě FIFY 2001 rozhodně nehrozí.

FIFA 2001FIFA 2001

Firma EA Sports, tak jak ji dobře známe už mnoho let, se i tento rok snaží ukázat, kam až je ochotna dojít, aby byly hry opět o něco dramatičtější, realističtější a v neposlední řadě také zábavnější. Tento rok se rozhodla oslovit sedm špičkových fotbalistů ke spolupráci na vylepšení motion-capturingu. Jména jako Gaizka Mendieta, Paul Scholes, Thierry Henry, Edgar Davids nebo třeba i Pavel Kuka myslím hovoří za vše. Rozhodně by to mělo přinést celkové oživení už tak velice pestré série „FIFA“, ale spoléhat se na to, že se nasnímáním pohybů a technických fines světově proslavených fotbalistů proslaví i hra samotná v současnosti už nelze.

FIFA 2001FIFA 2001

FIFA 2001FIFA 2001

Vědí to i v EA, a proto se taky nespoléhají jen na výše zmiňovanou spolupráci, ale mají přichystanou řadu novinek, jak hru pořádně oživit. Vedle aktivity přímo na hřišti se bude od postraních čar ozývat řev vynervovaných trenérů (viz pan Hřebík), které na rozdíl od minulých ročníku FIFY bude možno zahlédnout, jak se marně v křečích snaží svým svěřencům naordinovat, jak mají bránit. Vidět prý půjde celá lavička: přes hráče až k masérům. Zbavit by se nová FIFA měla i jakési jednotvárnosti v počasí…konečně tak bude možné začít hrát, jak se říká „pod mráčkem“ a skončit „promočený“ až na kost. Poprvé se nám také představí pomezní sudí jak mávají ofsajdy a asistují při příchodu hráče do hry a po vzoru Actua Soccer pak v ochozech taky klubové vlajky obou zúčastněných stran (škoda jen, že ne čepice a šály). Příchodem Pavla Kuky do „výrobního procesu“ pak doufám také spadne i vědomostní bariéra mezi EA a naším českým fotbalem, což by v praxi mělo znamenat, že si opět po roce budeme moci zahrát za náš nároďák.

FIFA 2001FIFA 2001

Suma sumárum je to jen nepatrná část toho co se v EA pro nový ročník FIFA 2001 chystá, ale už teď si můžeme být jisti, že se jen tak nesedí se založenýma rukama – no snad to bude stačit. Mimo jiné je FIFA 2001 tento rok už druhým fotbalovým projektem, s kterým EA Sports na trh přichází, avšak narozdíl od FIFA Soccer World Championship je FIFA 2001 je určena nejen pro platformu Playstation, ale taky pro GameBoy a samozřejmě pro PC…takže se koncem roku máme opravdu na co těšit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A
DAKAR 18 budou pouštní závody v otevřeném světě pro PC, PS4 a Xbox One

DAKAR 18 budou pouštní závody v otevře…

Pokud jste fandové světového závodu Dakar a rallye vám také není cizí, rozhodně zaostřete na připravovaný projekt.

12.  1.  2018 | | 4 N/A