FIFA 2001 v barvách českého národního týmu

Vydávání stále nových screenshotů a psaní zdánlivě nic neříkajících preview se na jedné straně možná může zdát jako marná snaha výrobců a potažmo i novinářů zkrátit čekání, ale na straně druhé je to pořád ještě lepší, než studená sprcha, kterou pocítíte když si hru konečně zahrajete…což ovšem v případě FIFY 2001 nehrozí. Konečně posuďte sami…
FIFA 2001 v barvách českého národního týmu
Fotbalová horečka, stejně jako ta hokejová, na našich monitorech a zvláště v našich končinách asi nikdy nevyhasne. Vydávání stále nových screenshotů a psaní zdánlivě nic neříkajících preview se tedy na jedné straně možná může zdát jako marná snaha výrobců a potažmo i novinářů zchladit ono čekání, ale na straně druhé je to pořád ještě lepší, než studená sprcha, kterou mnohdy pocítíte když si onu hru konečně zahrajete…což ovšem v případě FIFY 2001 rozhodně nehrozí.

FIFA 2001FIFA 2001

Firma EA Sports, tak jak ji dobře známe už mnoho let, se i tento rok snaží ukázat, kam až je ochotna dojít, aby byly hry opět o něco dramatičtější, realističtější a v neposlední řadě také zábavnější. Tento rok se rozhodla oslovit sedm špičkových fotbalistů ke spolupráci na vylepšení motion-capturingu. Jména jako Gaizka Mendieta, Paul Scholes, Thierry Henry, Edgar Davids nebo třeba i Pavel Kuka myslím hovoří za vše. Rozhodně by to mělo přinést celkové oživení už tak velice pestré série „FIFA“, ale spoléhat se na to, že se nasnímáním pohybů a technických fines světově proslavených fotbalistů proslaví i hra samotná v současnosti už nelze.

FIFA 2001FIFA 2001

FIFA 2001FIFA 2001

Vědí to i v EA, a proto se taky nespoléhají jen na výše zmiňovanou spolupráci, ale mají přichystanou řadu novinek, jak hru pořádně oživit. Vedle aktivity přímo na hřišti se bude od postraních čar ozývat řev vynervovaných trenérů (viz pan Hřebík), které na rozdíl od minulých ročníku FIFY bude možno zahlédnout, jak se marně v křečích snaží svým svěřencům naordinovat, jak mají bránit. Vidět prý půjde celá lavička: přes hráče až k masérům. Zbavit by se nová FIFA měla i jakési jednotvárnosti v počasí…konečně tak bude možné začít hrát, jak se říká „pod mráčkem“ a skončit „promočený“ až na kost. Poprvé se nám také představí pomezní sudí jak mávají ofsajdy a asistují při příchodu hráče do hry a po vzoru Actua Soccer pak v ochozech taky klubové vlajky obou zúčastněných stran (škoda jen, že ne čepice a šály). Příchodem Pavla Kuky do „výrobního procesu“ pak doufám také spadne i vědomostní bariéra mezi EA a naším českým fotbalem, což by v praxi mělo znamenat, že si opět po roce budeme moci zahrát za náš nároďák.

FIFA 2001FIFA 2001

Suma sumárum je to jen nepatrná část toho co se v EA pro nový ročník FIFA 2001 chystá, ale už teď si můžeme být jisti, že se jen tak nesedí se založenýma rukama – no snad to bude stačit. Mimo jiné je FIFA 2001 tento rok už druhým fotbalovým projektem, s kterým EA Sports na trh přichází, avšak narozdíl od FIFA Soccer World Championship je FIFA 2001 je určena nejen pro platformu Playstation, ale taky pro GameBoy a samozřejmě pro PC…takže se koncem roku máme opravdu na co těšit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |