FIFA 2001 v barvách českého národního týmu

Vydávání stále nových screenshotů a psaní zdánlivě nic neříkajících preview se na jedné straně možná může zdát jako marná snaha výrobců a potažmo i novinářů zkrátit čekání, ale na straně druhé je to pořád ještě lepší, než studená sprcha, kterou pocítíte když si hru konečně zahrajete…což ovšem v případě FIFY 2001 nehrozí. Konečně posuďte sami…
FIFA 2001 v barvách českého národního týmu
Fotbalová horečka, stejně jako ta hokejová, na našich monitorech a zvláště v našich končinách asi nikdy nevyhasne. Vydávání stále nových screenshotů a psaní zdánlivě nic neříkajících preview se tedy na jedné straně možná může zdát jako marná snaha výrobců a potažmo i novinářů zchladit ono čekání, ale na straně druhé je to pořád ještě lepší, než studená sprcha, kterou mnohdy pocítíte když si onu hru konečně zahrajete…což ovšem v případě FIFY 2001 rozhodně nehrozí.

FIFA 2001FIFA 2001

Firma EA Sports, tak jak ji dobře známe už mnoho let, se i tento rok snaží ukázat, kam až je ochotna dojít, aby byly hry opět o něco dramatičtější, realističtější a v neposlední řadě také zábavnější. Tento rok se rozhodla oslovit sedm špičkových fotbalistů ke spolupráci na vylepšení motion-capturingu. Jména jako Gaizka Mendieta, Paul Scholes, Thierry Henry, Edgar Davids nebo třeba i Pavel Kuka myslím hovoří za vše. Rozhodně by to mělo přinést celkové oživení už tak velice pestré série „FIFA“, ale spoléhat se na to, že se nasnímáním pohybů a technických fines světově proslavených fotbalistů proslaví i hra samotná v současnosti už nelze.

FIFA 2001FIFA 2001

FIFA 2001FIFA 2001

Vědí to i v EA, a proto se taky nespoléhají jen na výše zmiňovanou spolupráci, ale mají přichystanou řadu novinek, jak hru pořádně oživit. Vedle aktivity přímo na hřišti se bude od postraních čar ozývat řev vynervovaných trenérů (viz pan Hřebík), které na rozdíl od minulých ročníku FIFY bude možno zahlédnout, jak se marně v křečích snaží svým svěřencům naordinovat, jak mají bránit. Vidět prý půjde celá lavička: přes hráče až k masérům. Zbavit by se nová FIFA měla i jakési jednotvárnosti v počasí…konečně tak bude možné začít hrát, jak se říká „pod mráčkem“ a skončit „promočený“ až na kost. Poprvé se nám také představí pomezní sudí jak mávají ofsajdy a asistují při příchodu hráče do hry a po vzoru Actua Soccer pak v ochozech taky klubové vlajky obou zúčastněných stran (škoda jen, že ne čepice a šály). Příchodem Pavla Kuky do „výrobního procesu“ pak doufám také spadne i vědomostní bariéra mezi EA a naším českým fotbalem, což by v praxi mělo znamenat, že si opět po roce budeme moci zahrát za náš nároďák.

FIFA 2001FIFA 2001

Suma sumárum je to jen nepatrná část toho co se v EA pro nový ročník FIFA 2001 chystá, ale už teď si můžeme být jisti, že se jen tak nesedí se založenýma rukama – no snad to bude stačit. Mimo jiné je FIFA 2001 tento rok už druhým fotbalovým projektem, s kterým EA Sports na trh přichází, avšak narozdíl od FIFA Soccer World Championship je FIFA 2001 je určena nejen pro platformu Playstation, ale taky pro GameBoy a samozřejmě pro PC…takže se koncem roku máme opravdu na co těšit.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

včera | | 28 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |