FIFA se vrátí. Novou fotbalovou hru s tímto názvem má letos vydat 2K

Vypadá to, že herní FIFA bude mít jen jednoletý výpadek. Čím dál více zdrojů tvrdí, že novou hru s licencí Mezinárodní federace fotbalových asociací připravuje společnost 2K. Naposledy o tom mluvil herní ghanský obchod MohPlay na X.

Není obvyklé, aby herní zprávy přicházely z Afriky, ale MohPlay citují i významná západní herní média. Navíc se o fotbalu od 2K mluví celé dva roky od chvíle, kde Electronic Arts oznámila, že FIFA 24 bude poslední její hrou s tímto jménem. Loňský ročník fotbalu vyšel jako EA Sports FC.

EA a FIFA spojovalo 30leté partnerství, první hra s oficiální licencí vyšla v roce 1993. Organizace se už ale nedokázaly dohodnout na ceně licencí, proto se rozešly. V zákulisí se spekuluje o tom, že FIFA požadovala poplatek až 250 milionů dolarů ročně, což Electronic Arts nechtěla zaplatit. Firma už navíc za ty roky získala sebevědomí a mohla si dovolit vydat stejný fotbal s jiným názvem.

Nová FIFA 2K25 by měla vyjít ještě letos, avšak žádná ze stran se k situace dosud nevyjádřila. Prezident federace Gianni Infantino ale loni prohlásil, že hry s tímto názvem budou pokračovat a má to být ten nejlepší fotbal na světě. A neexistuje moc studií či vydavatelů, kteří mají dostatečné zkušenosti, aby toho dosáhly.

EA je ze hry. Japonské Konami údajně svou příležitost propáslo, takže postupné přejmenování z Pro Evolution Socceru přes eFootball PES na FIFA nehrozí. Fanoušci nejoblíbenějšího týmového sportu na světě tak budou moci vyhlížet další konkurenci. 2K má patřičné know-how. Vyvíjí basketbal NBA, wrestling WWE, golf PGA Tour 2K23 a tenisový TopSpin, který vzniká v Česku.

Váš názor Další článek: Blíží se Doom: The Dark Ages. Přesune se do středověku a vyjde i na PlayStationu

Témata článku: ,