Byznys | EA | FIFA

FIFA nemá problém spolupracovat s jinými vývojáři, pokud EA nesplní podmínky

Partnerství mezi EA a organizací FIFA se začíná nahlodávat.

Poslední měsíc se dost aktivně řeší budoucí spolupráce a partnerství mezi vydavatelem Electronic Arts a organizací FIFA, která se stará o jednu z licencí pro fotbalový simulátor FIFA od EA. Asociace chce totiž na prodloužení smlouvy v příštím roce po společnosti dvojnásobnou částku než obvykle, což by znamenalo 1 miliardu dolarů. A to se EA rozhodně nelíbí. 

FIFA nyní vydala nové oznámení, ve kterém víceméně naznačila, že je více než otevřena partnerství s více vývojáři a společnostmi pro vývoj videoher, aby bylo docíleno co největší míry diverzifikace a budoucí různorodosti. "Technologické a mobilní společnosti nyní aktivně soutěží o možnost být asociováni se značkou FIFA," dodává oznámení. 

Vypadá to teda, že partnerství mezi dvěma společnostmi začíná dostávat trhliny a existuje velká pravděpodobnost, že smlouva nebude prodloužena. To by znamenalo, že licenci FIFA získá jiné vývojářské studio pro svůj vlastní fotbalový simulátor, zatímco EA bude muset změnit název své fotbalové série FIFA. Uvidíme tedy, jak jednání dopadne. 

Diskuze (2) Další článek: Elden Ring v dalších uniklých záběrech. Tentokrát jen půl minuty na Twitteru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Mastodon má o miliardu uživatelů méně, než si zaslouží (Podcast Živě)
Lukáš VáclavíkPetr Urban
MastodonPodcast ŽivěTwitter
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách