FIFA Ultimate Team nemá s gamblingem nic společného, tvrdí bývalý šéf EA Sports

Téma, které už dekádu hýbe herním světem tentokrát rozebral samotný bývalý šéf EA Sports.
FIFA Ultimate Team nemá s gamblingem nic společného, tvrdí bývalý šéf EA Sports

Bývalý ředitel EA Sports Peter Moore se rozpovídal na téma lootboxů a gamlingu. Nejvíce se samozřejmě zaměřoval na sérii FIFA, kde stál jakožto ředitel EA Sports u zrodu momentálně nejpopulárnějšího režimu, který ročně vydělává EA miliardy. Očividně i po letech nemá za to, že by lootboxy měly být regulovány jako hazard.

EA v Nizozemí nechce stáhnout lootboxy, bojuje i přes velkou pokutu

EA v Nizozemí nechce stáhnout lootboxy, bojuje i přes velkou pokutu

Moore poukazuje na to, že historie podobných praktik sahá již do začátků minulého století, kdy například k cigaretám byly kartičky. Ve třicátých letech se potom objevovaly také náhodné balíčky sladkostí, hraček a dalších předmětů. Právě otevírání balíčku s nevědomostí, co bude uvnitř je prý tak vzrušující a je důvodem úspěchu balíčků ve FIFA Ultimate Teamu. "Lidé to milovali. Myslím, že je to tím pocitem nejistoty a pak na vás vyskočí Ronaldo nebo Messi, to je nádhera," podotkl k lootboxům ve FIFA Ultimate Teamu.

"Vždycky něco dostanete. Nikdy to není tak, že otevřete balíček a tam nedostanete žádného hráče. Je to můj osobní pohled, ale je to koncept překvapení a nadšení proti gamblingu. Z dlouhodobého hlediska jsou od sebe tyhle věci hodně daleko. Dřete ve hře, nebo si balíček koupíte a buď jste šťastní, nebo si myslíte, že je to špatný balíček. Nevidím to jako gambling. Chápu, že lootboxy schytávají spoustu kritiky. Ale EA se v tomto ohledu v poslední době trošku stáhli. Jsou dobří v tom uvědomit si své chyby a napravovat je," pokračoval Moore. 

EA čelí další žalobě kvůli loot boxům, zasaženy jsou všechny hry studia

EA čelí další žalobě kvůli loot boxům, zasaženy jsou všechny hry studia

Moore potom pokračoval s tím, že zda si to hráči užívají by mělo být nejdůležitějším faktorem. A přesně to naznačují i výdělky EA z Ultimate Teamu. Tyto režimy napříč sériemi tvoří 27% výdělků EA z předchozího roku. "Čísla hovoří sama za sebe. A když to hrajete, milujete to. Jediné stížnosti, které jsme na Ultimate Team měli bylo, když spadly servery," pokračoval Moore. 

Británie potvrdila, že lootboxy nepatří do gamblingu

Británie potvrdila, že lootboxy nepatří do gamblingu

V posledních letech lootboxy bývají často pod palbou kritiky a některé země je již regulují. Například v Belgii nebo Nizozemí je již tato mechanika zakázaná a až na EA herní vývojáři těmto omezením vyhověli. Společnost stojící za sérií FIFA si však i nadále stojí za tím, že by lootboxy neměly být omezeny. To se jí podařilo prosadit například ve Velké Británii. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce