Final Fantasy XIV bude stále FFXIV a nic víc, tvrdí producent

Zpackané MMO se dočká nového enginu, ale to z něj neudělá novou hru.
Final Fantasy XIV bude stále FFXIV a nic víc, tvrdí producent

Final Fantasy XIV je katastrofa. Square Enix přitom už s MMO žánrem měli zkušenosti v podobě slušného Final Fanatsy XI, takže se dá jen divit, jak mohli v novém díle zkazit prakticky vše. A že se jednalo o debakl naznačuje i fakt, že hra stále funguje bez měsíčních poplatků. Nicméně Square nehodili Chocoba  do mlýnku, udělali razantní změny v týmu, na hlavní křeslo usednul nový producent Naoki Yoshida a výsledkem jsou masivní změny vedoucí k verzi 2.0.

„Když jsem se stal minulý prosinec producentem a šéfem vývoje FFXIV, jako první jsem si položil otázku, jaký systém, herní a komunitní obsah bude nezbytný, jestli chceme tuto službu poskytovat 10 let do budoucna,“ říká Yoshida. „Proto jsem se vrátil zpět a znovu prostudoval systémy používané v současných MMO jako je World of Warcraft nebo Rift.“

Úprav bude spousta a týkají se prakticky všech aspektů, včetně toho zásadního, herního enginu. Na první pohled se tak zdá, že se má jednat o zcela novou hru, ale není to úplně tak. „Hráči, komunitní weby a herní média viděla plány, které jsme zveřejnili, a řekli si ‘Aha, oni dělají úplně jinou hru’ ale to není ten případ,“ říká Yoshida. „FFXIV bude stále FFXIV a nic víc.“ Studio od launche hry stále vylepšuje hru a updaty jsou „všechny součástí budoucí verze 2.0“. Nicméně klíčovou technickou změnou, která s verzí 2.0 přijde, je zcela nový engine a ten dělají od základů.

„Proč stavět něco od základů, když už to existuje? No, současný engine je dobrý na ‘pasivní grafiku’ v offline hrách, ale nejdůležitější, co MMO potřebuje, je ‘aktivní grafika’ schopná najednou zobrazit spoustu odlišných postav na obrazovce. A to bylo velmi obtížné se současným enginem,“ dodává Yoshida. Původní verze stavěla na Crystal Tools, které poháněly Final Fantasy XIII, studio ovšem nyní pracuje na novém enginu jménem Luminous. Cesta k Final Fantasy XIV 2.0 je ještě dlouhá, počítá se koncem roku 2012.

Zdroj: Gamasutra
Dostupné pro: PC, X360, PS3
Žánr: RPG | MMORPG
Výrobce: Square Enix | Webové stránky hry
Začátek prodeje: 30. září 2010 (PC), březen 2011 (PS3)
Související články
  1. Final Fantasy XIV bude propojitelné s Vitou a smartphony
  2. Odhaleny ambiciózní plány pro Final Fantasy XIV verze 2.0
  3. Final Fantasy XIV stále bez poplatků

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A