Final Fighter – deathmatch jak ho neznáme

Doménou dnešních her je bezesporu multiplayer. Variací na téma Quake 3: Arena jsme tu měli mnoho. Většinou se jedná o bezhlavou 3D akci, kde vaším primárním úkolem je eliminovat nejvíce protihráčů. Dnes vám představíme hru, která nám ukazuje deathmatch jinak, než jak ho známe – usednete do svého tanku a hurá do boje. Hola, hola, bitva volá…
Final Fighter – deathmatch jak ho neznáme
Hra Final Fighter je jedna z mála 2D akčních her, ve které je hlavní náplní deathmatch. Ve hře jsou použita všeobecně známá pravidla tohoto typu hry – eliminovat co nejvíce nepřátel, mezi tím unikat ostatním spoluhráčům, sbírat zbraně a různé bonusy, to asi nemusím nikomu představovat. Ale představte si to ve 2D, do hry si dosaďte tanky a spousty zábavy. Máte? Tak takto nějak vypadá Final Fighter.

Na začátku hry si zvolíme, jaký typ hry chceme hrát – buďto můžeme hrát normálně s boty, nebo se můžeme připojit na internet a tam hrát s reálnými spoluhráči. V našem případě zvolíme první možnost. Dále si v dialogu nastavíme různé věci, jako je počet protihráčů, těch může být nejvíce deset, a musím říci, že to už je „pěknej záhul“. Nastavíme si Frag Limit na nějaké optimální číslo – nejlépe něco kolem deseti (udává nám kolik protihráčů musíme zničit, abychom dosáhli vítězství). Můžeme si také vybrat typ tanku, ten ale nemá však na hru podstatný vliv, takže výběr zcela závisí na estetickém cítění každého z nás.

Final FighterFinal Fighter

Final FighterFinal Fighter

Hra začíná – jste vrženi přímo do té smrtelné vřavy, kolem vás lítají střely a rakety, stále to po vás někdo šije. Když už jsem u těch zbraní, těch tu máme asi tak pět. Po celou dobu hraní máte po okrajích herního pole zobrazovány různé údaje, které vás informují například o tom, kdo zničil kolik nepřátel, jaké je vaše zdraví, kolik máte munice.

Technické zpracování hry je na poměrně dobré úrovni. Grafika je kvalitní, hra taktéž obsahuje mnoho vizuálních efektů při střelbě apod. Hudba se mi velice líbila – byla svěží, rychlá, rázná, skvěle podmalovávala atmosféru hry a velice se k této hře hodí.

To co mě však zamrzelo na hře nejvíce je to, že základní verze hry obsahuje jen jeden level, kde se dá válčit. A to je velká škoda. Je sice fakt, že na oficiální stránce týmu si můžete stáhnout další tři levely, ale jeden je neskonale málo.

Přes všechny chybky, které hře trošku ubírají na kráse, je hra nesmírně dobře hratelná a určitě vám vydrží nějakou dobu. Možná by vás asi mohla odradit velikost hry, která není nikterak nejmenší – hra má zhruba 7,7 MB. Pokud si ji však nechcete nechat ujít, stačí vám pak říci jen to, že stáhnout ji můžete odsud: http://www.filestar18.de/ff061.exe nebo nechat vypálit na VypalCD.

Final FighterFinal Fighter

Nejnovější komentáře