Fire and Dragons – podzemní kobky, orci, netvoři

Vzpomínáte jsi ještě na hru Gates of Destiny, kterou jsem tu kdysi přirovnal k Diablu? Dnes tu máme něco podobného a dokonce od toho samého autora. Ten vytvořil podobnou hru, která by jako z oka vypadla, alespoň co se grafiky týče, Gates of Destiny. Čeká nás opět procházení podzemních kobek, ničení všemožných nestvůr a netvorů a taky nějaká ta magie.
Fire and Dragons – podzemní kobky, orci, netvoři
Ač se mi to asi nezdá, Fire and Dragons vznikla ještě pře Gates of Destiny (GoD). Tímto tvrzením si sice nejsem zcela jist, ale asi to tak bude. Protože některé věci jsou zde nedotažené a v GoD se nevyskytovaly. Ale k tomu se později ještě vrátíme.

Fire and DragonsFire and Dragons

Na počátku každé hry si můžete zvolit, s jakou postavou hru podstoupíte. Může to být žena - amazonka nebo muž – barbar. Váš výběr by dle mých informací neměl na hru mít nějaký podstatný vliv, takže záleží jen čistě na vašem vkusu a uvážení. Dále je tu možnost hry dvou hráčů. To je také zajímavá možnost, jak si hru obohatit o pár zajímavých zážitků. Máte-li při sobě někoho, kdo by měl zájem si zahrát, přizvěte ho ke klávesnici a pěkně to všem natřete.

Hra obsahuje celkem patnáct levelů se stupňující se obtížností. Zezačátku je to ještě pohodička, ale postupem času i ten nejvytvrdlejší bojovník se pěkně zapotí. Na vaší cestě za vítězstvím budete muset zdolat kopu nepřátel jako jsou goblini, orci, lávoví mužíci a mnoho dalších. Trochu vám v tom budou pomáhat lahvičky, které se nacházejí na určitých místech v levelu a ty vám vylepší zdraví nebo stav vaší many.

A teď trochu špíny. Co mě asi nejvíce na hře štvalo bylo, že má neintuitivní ovládání, které ze hry činí docela hříčku. Je to způsobeno tím, že hra se ovládá klávesnicí a to u rpg her není moc dobré. Zde vidím v GoD velké zlepšení, kdy se hra ovládala je myší a všechny tyto problémy odpadly. Možná jde jen o zvyk, ale v tom případě já si nezvykl :-(.

Grafické zpracování také není, ač to ani nevypadá, nejlepší. Sice na první pohled je hezké, ale samotné hraní je o něčem jiném. To, co jsem minule vytýkal GoD, se projevilo i zde – špatná animace postav. Framů má sice dost, ale zdá se mi to stále málo a jejich pohyb působí potom trhaně. Hudební stránka je průměr.

Fire and DragonsFire and Dragons

Hra Fire and Dragons sice nedosahuje nějakých závratných kvalit, avšak pro příznivce žánru rpg, které se mezi free hrami moc nevyskytují, je to docela dobrá záležitost na dlouhou dobu. Navíc je ke hře přibalen i editor, v němž si můžete dělat vlastní mapy a tak se požitek z ní ještě o něco prodlouží.

Download (920 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |