Firmware 2.0 pro PSP prolomen

PSP (recenze, otázky) je opravdu výkonná mašinka, která by mohla sloužit i k dalším účelům, než hraní her. A opravdu, na internetu se objevila celá řádka programů, od různých emulátorů starých systémů, po používání PSP jako dálkový ovladač k TV. Ovšem Sony nemá pro takové aktivity pochopení a hlavně z obavy pirátění her pro PSP zakázala v svém firmwaru 2.0 spoustění cizích aplikací. Spousta majitelů si sice z tohoto důvodu neupradovala firmware a tím se ochudila o webový prohlížeč a další funkce, ale hlavně, v budoucnu se mají vyskytnout hry požadující ke svému spuštění novější firmware.

  

Ovšem ani nová ochrana zřejmě nevydrží dlouho, neboť se na stránce PSP updates objevily informace o programátorovi, kterému se podařilo pomoci doma vytvořeného souboru firmware prolomit. Sice ne definitivně, ale ukazuje se, že v budoucnosti by bylo možné spouštět cizí aplikace na PSP s firmwarem 2.0. Autor prográmku dal vědět, že tak nečinil z důvodu pouštění pirátský kopií her, ale že věří v Open Source Software a že existuje spousta úžasných programů, které byly naprogramovány pro PSP. Jeho činy se mají brát jako dar a ne výmluva pro krádež.

Též nechal vzkaz pro Sony: "Kdybyste nás chtěli najít, víme, že to dokážete. Tento soubor nebyl zamýšlen k umožnění spouštění pirátského softwaru na PSP. Věříme, že každý by měl mít možnost kompilovat vlastní kód a spouštět ho. Nic nezůstává tajemstvím navždy a jsem si jistý, že to víte. Nakonec, kdyby jsme to neudělali my, někdo jiný ano. Bojovat s tím je jako bruslit proti kopci. Vy jste vytvořili PSP a udělali jste výbornou práci."

Doupě komentuje: Obavy Sony z pirátského hraní her jsou pochopitelné, přeci jen je to může stát stamiliony. Ovšem i druhá strana má v určitém ohledu pravdu, člověk by měl mít právo si se svým majetkem provádět co chce, pokud tím nepoškodí druhé. I když kdo ví, kde je pravda, určitě se však jedná o zajímavé téma na diskuzi. 

Zdroj: Gamespot 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A