Fitko pro mozek? Česká abstraktní logická hra Numerus2 to zajistí

Láká vás trocha toho českého přemýšlení? Máme pro vás skvělou volbu, a navíc z našich luhů a hájů!

Chybí vám v kapse něco z českých luhů a hájů? České vývojářské studio 1st Cloud Republic vydalo abstraktní logickou hru Numerus2 pro platformu iOS. Autoři se inspirovali pravidly šachů, go nebo piškvorek a vydestilovali hru s vlastním herním mechanismem. Ta přitom ve své prvotní verzi vznikla v podobě stolní deskové hry a posbírala kladné ohlasy v Česku i v zahraničí. Proto ji vydali také jako mobilní aplikaci. Mozek svým hráčům potrápí nutností zapojit představivost a schopnost promýšlet své tahy dopředu.

Numerus2_screen_001.PNGNumerus2_screen_002.PNGNumerus2_screen_003.PNG

Ve hře pro jednoho je úkolem hráčů pokládat předem připravené skupiny kamenů do pole tak, aby vytvořili předem daný počet ať už vertikálních, horizontálních či diagonálních čtveřic, podobně jako v piškvorkách, ovšem v náročnějším podání. Dokončení jednotlivých kol tak může být otázkou pár vteřin či dlouhých minut, především u náročnějších úrovní. Startovací sada obsahuje v základu více než sto jednoduchých kol, která mají postupně připravit hráče na náročnější a složitější úrovně. Obtížnost přitom určuje váha kamenů (jak autoři označují jejich vzájemnou vzdálenost), počet tahů anebo například to, že některé z připravených kamenů jsou v daném kole nadbytečné. Výskyt těchto prvků se zvyšuje postupně spolu s rostoucí náročností.

Deskovou hru jsem prezentoval na Mind Sports Olympiad v Londýně, kde ji hráli ti nejlepší hráči z celého světa a velmi pozitivně se o ní vyjádřili. Podobně tomu bylo na festivalu šachových a logických her Czech Open v Pardubicích nebo na Czech Board Games,“ pochvaluje si Numerus2 Martin Illek.

Numerus2_screen_006.PNGNumerus2_screen_009.PNGNumerus2_screen_010.PNG

Numerus2 je momentálně k dispozici ve verzi pro jednoho hráče, do budoucna se počítá s jejím rozšířením pro hraní ve dvou, a to jak ve verzi člověk proti počítači, tak i člověk vs. člověk. Tehdy se začne více podobat šachům či go a naplno rozvine svůj strategický potenciál.

Hru můžete zdarma nainstalovat z App Store, prozatím pouze pro iOS.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce