Flanker 2.0

Před nedávnem se i na náš trh dostal simulátor ruského bojového letadla, vytvořenou ruským týmem pod hlavičkou známé firmy SSI. Konečně, vy jste si nikdy nechtěli zalétat s chronicky známým SUčkem?
Flanker 2.0

Žánr: simulátor
Minimum: Pentium 200, 32 MB RAM, 8x CD-ROM, 3D kartu, Windows 95/98
3D: OpenGL, Direct 3D
Multiplayer: ano
Výrobce: Flying Legends
Distributor:
SSI

„Safir, 410 razrešitě vzljot“
„410 zděs safir, vzljot razrešen“

Balení - kromě pěkně krabice s barevnou obálkou (což je dnes už zvykem) dostanete obsáhlý manuál, několikastránkový seznam s klávesovými zkratkami a vysvětlivkami a samozřejmě CD-ROM se samotnou hrou.

SU-33 v barvách ukrajinské armády nad SevastopolemFlotila ruské letecké armády... hezké, že?

Manuál je rozdělen do několika obsahově ucelených částí. Na prvních několika stránkách se dozvíte jak vznikal samotný prototyp letounu SU-27 a následně jeho námořní varianta SU-33. Z každé stránky je poznat, že na vývoji tohoto simulátoru a manuálu pracoval ruský tým, který měl k dispozici nejen podrobné údaje o obou variantách letounu, ale i o problematice současného vzdušného boje. Dále jsou velice pěkně popsány veškeré zbraňové systémy, které se v současné době používají. Vše je doplněno obrázky, včetně vysvětlení doporučované taktiky. Dozvíte se veškeré takticko-technické údaje o letounu SU-27 a jeho variantě SU-33 a jejich výzbroji (pro odborníky jsou zde grafy, ze kterých lze vyčíst další údaje, které dopodrobna rozebírají v číslech konkrétní problematiku).

TU-142 právě odlétá, pokud jste si nestihli zapnout pásy, je nám líto.Flotila ruské letecké armády... hezké, že?

„410, zděs safir, iditě na vysatu 150, kurs 032“
„410, vysata 150, kurs 032“

Instalace z CD proběhla bez jakýchkoliv problémů. Po nainstalování se spustí úvodní intro, které vám navodí patřičnou atmosféru a bojovou náladu. Objeví se obrazovka s klasickou volbou, která obsahuje výběr nastavení hry a volby jednotlivých typů hry – tréninku jednotlivých misí nebo kampaně. Tréninkové mise jsou velice dobře zpracovány, neboť jsou tvořeny stylem učitel-žák, kdy učitel vysvětluje postup způsobu řízení letadla. Veškerá komunikace samozřejmě probíhá v angličtině. Kabina je nakreslená s docela velkými detaily a čitelnost přístrojů je výtečná, což se odrazí i na lepší hratelnosti.Veškeré popisky přístrojů v kabině jsou zachovány v původním jazyce, tedy ruštině (pro příznivce anglických popisek jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách. Hlášení varovného systému (Nataša) je taktéž v angličtině, kdo by je chtěl v ruštině, může si je stáhnout z webovské stránky českého fandy. Až budete na webu hledat některé doplňky, narazíte i na možnost nahrání dalších kamufláží nebo pokud budete chtít můžete vytvořit i vlastní. Veškeré odkazy najdete na www.flanker2.com). Doporučuji si projít tréninkové mise a poté se pustit do skutečného boje. Samotná hra má velice příjemnou grafiku, modely letadel jsou kvalitně zpracovány. Je krásně vidět pohyby výškovek, křidélek, vysouvání a zasouvání vzdušných brzd a podvozku. Fyzika a dynamika letu je věrně zachována a byl tady odveden velký kus dobré práce. Grafický engine je samozřejmě odlišný v porovnání s Falconem 4 (což je samozřejmé), ale vůbec to není na škodu, protože objekty na zemi vypadají velmi pěkně při pozemním letu, tak i v letu ve velkých výškách. Hru jsem testoval na počítači Celeron 450, 256MB RAM, grafická karta ASUS V3400 (TNT). Hra běhala i při nastavení rozlišení 1024x768 maximálním nastavení podrobností objektů velmi svižně (pokud budete přepínat i na vnější pohledy, příjemně vás překvapí i takové podrobnosti jako zobrazení odtržení proudnic při překročení úhlu náběhu a jiné drobné detaily). Samozřejmostí je přepínání všech možných druhů pohledů na vzdušné i pozemní objekty ve hře. Virtuální kokpit a plynulý pohyb po kabině je velmi rychlý.

Bombardér SU-33 v plné polní při útoku na pozemní cíle.Široká řada MIGů 29 těsně před startem a plánovanou akcí.

„410, Safir cel 80, vysata 155, kurs 025
„ Safir 410 kontakt“

Pro kutily je ve hře možnost vytváření vlastních misí a kampaní pomocí editoru, který hra obsahuje. Veškeré konflikty se odehrávají nad a v okolí Krymského poloostrova. Konfliktů se zúčastňují strany Ruska, Ukrajiny, Spojených států (UN). Podle toho vypadá i složení bojové techniky, která je kombinací ruské a americké.Proto si můžete ověřit, jak by v současném válečném konfliktu asi vypadalo, kdyby proti sobě byly nasazeny současné zbraně.

Na tomto snímku defiluje špička americké armády – F-16, B-52 a další a další...SU-33 při pokusu o přemet...

„Safir, 410 razrešitě prizemlenije.“
„410, Prizemlenije razrešeno.“

Flanker 2 je rozhodně velmi dobrý simulátor, který v současné době nabízí možnost proletět se s moderním ruským stíhacím letounem SU-27 a jeho stíhací – bombardovací námořní verzí SU-33 bez toho, aniž bych musel absolvovat ruskou vojenskou leteckou školu. Rozhodně pro fandy leteckých simulátorů moderních stíhacích letadel (ruských zvláště) doporučuji. Letu zdar.

Grafika: 9/10
Zvuky: 8/10
Hudba: 6/10
Hratelnost: 9/10
Flanker 2 je vynikající hra – svým grafickým podáním i fyzickým chováním modelu letadla SU-27 či SU-33. Rozhodně potěší fandy a pobaví začátečníky.
Celkové hodnocení: 8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |19 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |6 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Steamu a Black Friday

Hry zadarmo nebo se slevou: podzimní slevy na Stea…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

27.  11.  2020 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce