Flashpoint se chystá dobýt Xbox

Distribuční společnost Codemasters právě včera oznámila, že se chystá úspěšný, původem český titul Operation Flashpoint předělat pro konzoli Xbox. Konzolisté se ale dočkají značně odlišné verze OF nežli hráči na PC. Diference budou pochopitelně zejména v ovládání, ale také v hratelnosti i rozsáhlosti hry. OF pro Xbox bude totiž rovnou obsahovat chystaný datadisk Resistance, který se bude pro PC prodávat samostatně. Více se dozvíte v tomto článku.
Flashpoint se chystá dobýt Xbox


Operace Flashpoint se prodalo přes milion kusů a znamenala zasloužený úspěch jak pro vydavatelskou společnost Codemasters, tak i pro české vývojáře v Bohemia Interactive Studiu. Stala se jednou z nejoblíbenějších válečných simulací na světě, získala nesčetná ocenění a jako základ pro svůj bojový simulátor si ji vybrala dokonce i americká armáda. Takže by vlastně neměla být verze pro novou platformu žádným překvapením. Přesto však, alespoň pro mě, částečně je. A to proto, že Flashpoint zdaleka není typická konzolová hra. Je to mnohem víc bojová simulace nežli akce, a to je pro jakoukoliv konzoli dosti nevyhovující žánrové zařazení. A jak praví přísloví: když nepůjde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře. Jelikož hráči se budou přizpůsobovat hře jen těžko, musí se hra přizpůsobit hráčům. Tak už to prostě bývá.

Operation Flashpoint: Cold War Crisis, jak se bude Xboxová verze jmenovat, bude tedy odlišná. Řečeno několika málo slovy, bude mnohem akčnější, přímější a o něco jednodušší. Všechna lákadla z původního díla však zůstanou zachována,  budete se moct znovu prohánět v různých létajících, jezdících či plovoucích bojových (ale i civilních) prostředcích (vrtulníky, džípy, transportéry a další), používat realistické dobové zbraně a vybavení či komandovat skupinku dalších vojáků. Hratelnost má dosáhnout maxima, aby si hru dokázalo řádně užít veškeré konzolové hráčstvo. Stejnětak bude na maximum dotažena grafika, která bude využívat všech předností Xboxové krabice.

Velkou výhodou oproti PC verze bude to, že OF pro Xbox bude rovnou zahrnovat připravovaný datadisk s názvem Resistance, který se pro PC začne prodávat samostatně někdy XXX. Ve své podstatě se jedná o předehru k původnímu Flashpointu. Hlavním hrdinou je Viktor Troska, bývalý příslušník speciálních jednotek, toho času poklidně si žijící životem běžného civilisty na ostrůvku jménem Nogova, který se nachází nedaleko souostroví, na kterém se odehrávala OF. Situace Trosky se rapidně mění v okamžiku, kdy na ostrůvek vtrhnou sovětská vojska - jeho idyla končí a začíná peklo. Chtě nechtě, musí se zapojit do tvrdého boje o přežití. Datadisk znamená dalších 100 km čtverečních hracího pole, nové zbraně a další objekty (včetně vozítek, letadýlek i plovátek).

Operation Flashpoint pro Xbox se má na trhu objevit již tuto zimu.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

dnes | | 18 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Xbox One vs Xbox One X: grafický pokrok nebo bláboly? (galerie)

Xbox One vs Xbox One X: grafický pokro…

Xbox One X vyšlo nedávno a mezi vylepšeními jasně dominuje grafika. Rozhodli jsme se, že několik her detailně porovnáme v galerii.

29.  11.  2017 | | 30 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |