Flying Heroes + Earth 2150 = ...?

Každá rovnice má své řešení, vyjma případů, kdy řešení nemá. Tak alespoň zní jeden z matematických poznatků, jichž jsem v době svých vysokoškolských studií nabyl. V případě výše uvedeného zadání není ani zde řešení jednoduché – skloubit natolik rozdílné hry, jako Earth 2150 a Flying Heroes musí přeci dát hodně práce. Naprotiv mým předpokladům tedy rovnice řešení má.
Flying Heroes + Earth 2150 = ...?
... = The Nomads. Tak se jmenuje nová multižánrová hra německého studia RadonLabs. Nadpis již tak trochu napověděl o co vlastně půjde, ale ještě to raději upřesním. V zásadě tedy jde o to, že hráč kontroluje osobu zvanou "Wizard Engineer" (tzn. něco jako "Kouzelný stavitel"), která má některé velice tajemné, avšak mocné magické schopnosti. Mimo jiné je to létání. Tato činnost probíhá kdesi velmi, velmi vysoko, kde taktéž poletují jakési gigantické kamenné "ostrůvky". Na nich Stavitel dokáže budovat úchvatná města, v nich pak mimo jiné továrny, elekrárny a obranná postavení, ze kterých poté lze dále produkovat jednotky. Je možné vystavět si celé armády olbřímích létajících strojů a podobných výmyslů, které poté použijete proti svým protivníkům, ať už počítačovým či živým. S nimi totiž musíte svádět tuhý boj o suroviny magické artefakty - Stavitel jako jejich vůdce musí objevovat nová "nebeská" území a dobývat strategické pozice.

NomadsNomads

NomadsNomads

Svět, ve kterém se vše odehrává, je v podstatě nekonečně rozlehlý. V The Nomads se slučují ty nejlepší prvky hratelnosti z klasických RTS s výbornou zábavou 3D akcí, takže o hráče zřejmě nouze nebude. Samozřejmá je naprostá volnost pohybu ve všech rovinách. Navíc hra nabízí bohaté možnosti multiplayeru, bude dokonce možné přenášet si rozehrané hry ze single- do multiplayeru (který je k dispozici přes Internet či přes LAN). Taktéž bude ve hře implementován plynulý přechod dne a noci.

NomadsNomads

NomadsNomads

Hra je vyvíjena pro několik platforem - Win9x, Win2000, WinNT a k tomu navíc ještě Linux. Vše se děje pomocí "domáckého" enginu nazvaného NEBULA, který je volně k dispozici (spolu s kompletní dokumentací a příklady) každému, kdo by si v něm chtěl vytvořit vlastní hru (obsahuje podporu pro DirectX i OpeGL), na stránkách RadonLabs.

NomadsNomads

NomadsNomads

Herní studio zatím nenašlo pro hru distributora, ale myslím, že takovýto poměrně originální a nadějný projekt si brzy nějakou firmu ochotnou investovat jistě najde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Rozhovor: Bohemia Interactive o DayZ, novinkách a budoucnosti hry

Rozhovor: Bohemia Interactive o DayZ, …

DayZ je ve vývoji už opravdu dlouho. Naštěstí se na něm stále pracuje a jak nás vývojáři z Bohemia Interactive na Gamescomu ujistili, mají hodně plánů, co se hrou chtějí dělat.

7.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A