Flying Heroes + Earth 2150 = ...?

Každá rovnice má své řešení, vyjma případů, kdy řešení nemá. Tak alespoň zní jeden z matematických poznatků, jichž jsem v době svých vysokoškolských studií nabyl. V případě výše uvedeného zadání není ani zde řešení jednoduché – skloubit natolik rozdílné hry, jako Earth 2150 a Flying Heroes musí přeci dát hodně práce. Naprotiv mým předpokladům tedy rovnice řešení má.
Flying Heroes + Earth 2150 = ...?
... = The Nomads. Tak se jmenuje nová multižánrová hra německého studia RadonLabs. Nadpis již tak trochu napověděl o co vlastně půjde, ale ještě to raději upřesním. V zásadě tedy jde o to, že hráč kontroluje osobu zvanou "Wizard Engineer" (tzn. něco jako "Kouzelný stavitel"), která má některé velice tajemné, avšak mocné magické schopnosti. Mimo jiné je to létání. Tato činnost probíhá kdesi velmi, velmi vysoko, kde taktéž poletují jakési gigantické kamenné "ostrůvky". Na nich Stavitel dokáže budovat úchvatná města, v nich pak mimo jiné továrny, elekrárny a obranná postavení, ze kterých poté lze dále produkovat jednotky. Je možné vystavět si celé armády olbřímích létajících strojů a podobných výmyslů, které poté použijete proti svým protivníkům, ať už počítačovým či živým. S nimi totiž musíte svádět tuhý boj o suroviny magické artefakty - Stavitel jako jejich vůdce musí objevovat nová "nebeská" území a dobývat strategické pozice.

NomadsNomads

NomadsNomads

Svět, ve kterém se vše odehrává, je v podstatě nekonečně rozlehlý. V The Nomads se slučují ty nejlepší prvky hratelnosti z klasických RTS s výbornou zábavou 3D akcí, takže o hráče zřejmě nouze nebude. Samozřejmá je naprostá volnost pohybu ve všech rovinách. Navíc hra nabízí bohaté možnosti multiplayeru, bude dokonce možné přenášet si rozehrané hry ze single- do multiplayeru (který je k dispozici přes Internet či přes LAN). Taktéž bude ve hře implementován plynulý přechod dne a noci.

NomadsNomads

NomadsNomads

Hra je vyvíjena pro několik platforem - Win9x, Win2000, WinNT a k tomu navíc ještě Linux. Vše se děje pomocí "domáckého" enginu nazvaného NEBULA, který je volně k dispozici (spolu s kompletní dokumentací a příklady) každému, kdo by si v něm chtěl vytvořit vlastní hru (obsahuje podporu pro DirectX i OpeGL), na stránkách RadonLabs.

NomadsNomads

NomadsNomads

Herní studio zatím nenašlo pro hru distributora, ale myslím, že takovýto poměrně originální a nadějný projekt si brzy nějakou firmu ochotnou investovat jistě najde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

včera | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

včera | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Tennis World Tour: zpátky na kurt (recenze)

Tennis World Tour: zpátky na kurt (rec…

Po opravdu dlouhé době se nám dostává návratu na virtuální kurt od původních tvůrců Top Spinu. Stojí to za to?

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nový Assassin

Nový Assassin's Creed možná nabídne vě…

Líbil se vám větší příklon k RPG žánru v Origins? Vývojáři v tom podle všeho hodlají pokračovat.

4.  6.  2018 | | 1 N/A