Flying Heroes + Earth 2150 = ...?

Každá rovnice má své řešení, vyjma případů, kdy řešení nemá. Tak alespoň zní jeden z matematických poznatků, jichž jsem v době svých vysokoškolských studií nabyl. V případě výše uvedeného zadání není ani zde řešení jednoduché – skloubit natolik rozdílné hry, jako Earth 2150 a Flying Heroes musí přeci dát hodně práce. Naprotiv mým předpokladům tedy rovnice řešení má.
Flying Heroes + Earth 2150 = ...?
... = The Nomads. Tak se jmenuje nová multižánrová hra německého studia RadonLabs. Nadpis již tak trochu napověděl o co vlastně půjde, ale ještě to raději upřesním. V zásadě tedy jde o to, že hráč kontroluje osobu zvanou "Wizard Engineer" (tzn. něco jako "Kouzelný stavitel"), která má některé velice tajemné, avšak mocné magické schopnosti. Mimo jiné je to létání. Tato činnost probíhá kdesi velmi, velmi vysoko, kde taktéž poletují jakési gigantické kamenné "ostrůvky". Na nich Stavitel dokáže budovat úchvatná města, v nich pak mimo jiné továrny, elekrárny a obranná postavení, ze kterých poté lze dále produkovat jednotky. Je možné vystavět si celé armády olbřímích létajících strojů a podobných výmyslů, které poté použijete proti svým protivníkům, ať už počítačovým či živým. S nimi totiž musíte svádět tuhý boj o suroviny magické artefakty - Stavitel jako jejich vůdce musí objevovat nová "nebeská" území a dobývat strategické pozice.

NomadsNomads

NomadsNomads

Svět, ve kterém se vše odehrává, je v podstatě nekonečně rozlehlý. V The Nomads se slučují ty nejlepší prvky hratelnosti z klasických RTS s výbornou zábavou 3D akcí, takže o hráče zřejmě nouze nebude. Samozřejmá je naprostá volnost pohybu ve všech rovinách. Navíc hra nabízí bohaté možnosti multiplayeru, bude dokonce možné přenášet si rozehrané hry ze single- do multiplayeru (který je k dispozici přes Internet či přes LAN). Taktéž bude ve hře implementován plynulý přechod dne a noci.

NomadsNomads

NomadsNomads

Hra je vyvíjena pro několik platforem - Win9x, Win2000, WinNT a k tomu navíc ještě Linux. Vše se děje pomocí "domáckého" enginu nazvaného NEBULA, který je volně k dispozici (spolu s kompletní dokumentací a příklady) každému, kdo by si v něm chtěl vytvořit vlastní hru (obsahuje podporu pro DirectX i OpeGL), na stránkách RadonLabs.

NomadsNomads

NomadsNomads

Herní studio zatím nenašlo pro hru distributora, ale myslím, že takovýto poměrně originální a nadějný projekt si brzy nějakou firmu ochotnou investovat jistě najde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A