Flying Jump 3 – pozor ať se nepíchneš!

Až z dalekého Japonska se k nám dostala tato hra. K jejímu hraní budete potřebovat rychlé prsty, přesnou mušku a dobrý odhad. Nenechejte se zmýlit, nejde o žádnou krvavou akční hru, Flying Jump 3 je o něčem jiném – vaším úkolem je poskakovat, mezitím si sníst hamburger a hlavně si musíte dávat pozor, ať se nepíchnete a to vše pěkně v 3D. Nechápete? Já taky nechápal…
Flying Jump 3 – pozor ať se nepíchneš!
Tato hra je vskutku pěkný oříšek. Dlouho už leží na mém pevném disku a stále já jsem váhal, zda na ni napsat tuto recenzi, ale nakonec jsem se přeci jenom rozhoupal a tak ji tu máte.

Důvodem mého váhání bylo to, že menu hry je v japonštině, a já si nebyl jist, jak máme jazykově nadané čtenáře :-). Ne, nedělám si srandu, je to tak. Hra samotná je pak sice anglicky, ale vůbec nechápu autora, co ho k tomu vedlo – část udělat japonsky, část anglicky. O těchto pohnutkách v jeho mysli se asi nic nedozvíme, ale to nevadí. Stále tu před sebou máme poměrně dobrou hru.

Flying Jump 3Flying Jump 3

Zařadit Flying Jump 3 do nějaké herní kategorie je docela problematické. Nejbližší žánr je asi arkáda nebo plošinovka, i však to je docela sporné. Hra obsahuje celkem pětadvacet úrovní, v nichž musíte k jejich dokončení najít (a následně sníst) předem stanovený počet hamburgerů. Na začátku každé hry máte, nemýlím-li se, 3 životy. Ty můžete ztratit tím, když skočíte na bodáky, nebo tak, že prostě a jednoduše spadnete z hrací plochy, protože hra se odehrává ve volném prostoru. V každé úrovni je rovněž dobře skryt jeden život, tudíž by hraní nemělo dělat větší problémy, ale nenechte se mýlit. Hra je to někdy poměrně složitá a při jejím hraní se musíte pekelně soustředit.

Grafika hry běží v 3D a neklade si nějak extra velké požadavky na počítač. Engine je rychlý a celkem dobře udělaný, a tak by, podle mě, neměl být problém hru spustit na pentiu 120, možná i menším.

Flying Jump 3Flying Jump 3

Flying Jump 3 není špatná hra, pokud překousnete počáteční problém s japonštinou, čeká vás skvělá zábava a spousta legrace. Hra určitě stojí za vyzkoušení jednak proto, že má malou velikost (asi 0,6 MB) a taky z toho důvodu, že je v 3D.

Download (600 kB) zde, VypalCD zde.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A