Flying Jump 3 – pozor ať se nepíchneš!

Až z dalekého Japonska se k nám dostala tato hra. K jejímu hraní budete potřebovat rychlé prsty, přesnou mušku a dobrý odhad. Nenechejte se zmýlit, nejde o žádnou krvavou akční hru, Flying Jump 3 je o něčem jiném – vaším úkolem je poskakovat, mezitím si sníst hamburger a hlavně si musíte dávat pozor, ať se nepíchnete a to vše pěkně v 3D. Nechápete? Já taky nechápal…
Flying Jump 3 – pozor ať se nepíchneš!
Tato hra je vskutku pěkný oříšek. Dlouho už leží na mém pevném disku a stále já jsem váhal, zda na ni napsat tuto recenzi, ale nakonec jsem se přeci jenom rozhoupal a tak ji tu máte.

Důvodem mého váhání bylo to, že menu hry je v japonštině, a já si nebyl jist, jak máme jazykově nadané čtenáře :-). Ne, nedělám si srandu, je to tak. Hra samotná je pak sice anglicky, ale vůbec nechápu autora, co ho k tomu vedlo – část udělat japonsky, část anglicky. O těchto pohnutkách v jeho mysli se asi nic nedozvíme, ale to nevadí. Stále tu před sebou máme poměrně dobrou hru.

Flying Jump 3Flying Jump 3

Zařadit Flying Jump 3 do nějaké herní kategorie je docela problematické. Nejbližší žánr je asi arkáda nebo plošinovka, i však to je docela sporné. Hra obsahuje celkem pětadvacet úrovní, v nichž musíte k jejich dokončení najít (a následně sníst) předem stanovený počet hamburgerů. Na začátku každé hry máte, nemýlím-li se, 3 životy. Ty můžete ztratit tím, když skočíte na bodáky, nebo tak, že prostě a jednoduše spadnete z hrací plochy, protože hra se odehrává ve volném prostoru. V každé úrovni je rovněž dobře skryt jeden život, tudíž by hraní nemělo dělat větší problémy, ale nenechte se mýlit. Hra je to někdy poměrně složitá a při jejím hraní se musíte pekelně soustředit.

Grafika hry běží v 3D a neklade si nějak extra velké požadavky na počítač. Engine je rychlý a celkem dobře udělaný, a tak by, podle mě, neměl být problém hru spustit na pentiu 120, možná i menším.

Flying Jump 3Flying Jump 3

Flying Jump 3 není špatná hra, pokud překousnete počáteční problém s japonštinou, čeká vás skvělá zábava a spousta legrace. Hra určitě stojí za vyzkoušení jednak proto, že má malou velikost (asi 0,6 MB) a taky z toho důvodu, že je v 3D.

Download (600 kB) zde, VypalCD zde.