Flying Model Simulator – simulátor modelů letadel

Snad každý z vás měl nějaký dětský sen, čím by chtěl být v dospělosti – někdo chtěl býti strojvedoucím, závodníkem F1, jiný kosmonautem nebo třeba zpěvákem. Ti, co si vždy chtěli vyzkoušet, jaké je to být pilotem nejmodernějšího letadla nebo vrtulníku, se mohou dnes radovat, protože v FMS si to dozajista všichni vynahradí.
Flying Model Simulator – simulátor modelů letadel
Snad každý z vás měl nějaký dětský sen, čím by chtěl být v dospělosti – někdo chtěl býti strojvedoucím, závodníkem F1, jiný kosmonautem nebo třeba zpěvákem. Ti, co si vždy chtěli vyzkoušet, jaké je to být pilotem nejmodernějšího letadla nebo vrtulníku, se mohou dnes radovat, protože v FMS si to dozajista všichni vynahradí.

Flying Model Simulator neboli simulátor modelů letadel je zajímavé dílko. Dílko z toho důvodu, že se ani tak moc nejedná o hru jako o onu simulaci létání s modely letadel a nemáte zde nijak přesně vymezeny nějaké úkoly či cíle, jež musíte v průběhu času stráveného s tímto prográmkem splnit. Všechno, co budete podnikat a dělat, je jen na vás, jestli chcete zkoušet, jak vypadá pád vrtulníku Cobra z 50 metrů, žádný problém, no prosím, nic zde není zakázáno. Můžete si v klidu létat a třeba se jen kochat okolní krajinou.

Flying Model SimulatorFlying Model Simulator

Před samotným letem musíte nastavit několik důležitých věcí jako je volba stroje, jenž budete ovládat. Na výběr jich máte celkem 10 – devět letadel a kluzáků a jeden vrtulník. Dále by váš pohled měl spočinout na ovládacích klávesách, i když jich zde není moc, je nejlepší si je přizpůsobit svému gustu a tak, aby jste věděli, kde máte zapnutí motoru, zrychlení, náklon apod. Po těchto úvodních peripetiích můžete směle odstartovat a nikým se nerušeni můžete prolétávat skrze krajinu. Můžete si zvolit jeden ze dvou pohledů – u jednoho z nich si můžete kameru libovolně nastavit, u druhého je kamera pevně uchycena a vy vidíte zadek svého letadla. V průběhu letu si můžete nechat zobrazit aktuální rychlost a výšku, která vám pomůže snáze se orientovat a budete-li si jí všímat, neměli byste mít menších problému, jako například že spadnete, protože letíte moc nízko nad zemí.

Flying Model SimulatorFlying Model Simulator

Technické zpracování je poměrně na úrovni, všechny objekty ve hře jsou vyvedeny ve třech rozměrech. Můžete si zvolit několik různých rozlišení, od těch nejmenších (320×240) po ty největší (1600×1200). Zvuková stránka je poměrně autentická (s větší výškou a vzdáleností klesá hlasitost apod.), ale zvuků jako takových je ve hře málo – ze všech deseti letadel jsou ozvučeny jen tři.

Flying Model SimulatorFlying Model Simulator

Měl-li bych FMS hodnotit, bude to určitě kvalitní titul, který toho nabídne nejvíce lidem, kteří se zabývají RC modely a pokud vlastníte vysílač, můžete si letadla ovládat skrze něj. Všem ostatním ale schází nějaký ten hnací motor, řekněme cíl, za kterým se musíte pídit, proč hru hrát, protože létání jako takové vás jistě po nějaké době omrzí.

Download (2,14 MB) zde; čeština, homepage; VypalCD (hra) zde.

Pozn.: použitá fotografie pochází ze serveru www.Rcmania.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A