Flying Model Simulator – simulátor modelů letadel

Snad každý z vás měl nějaký dětský sen, čím by chtěl být v dospělosti – někdo chtěl býti strojvedoucím, závodníkem F1, jiný kosmonautem nebo třeba zpěvákem. Ti, co si vždy chtěli vyzkoušet, jaké je to být pilotem nejmodernějšího letadla nebo vrtulníku, se mohou dnes radovat, protože v FMS si to dozajista všichni vynahradí.
Flying Model Simulator – simulátor modelů letadel
Snad každý z vás měl nějaký dětský sen, čím by chtěl být v dospělosti – někdo chtěl býti strojvedoucím, závodníkem F1, jiný kosmonautem nebo třeba zpěvákem. Ti, co si vždy chtěli vyzkoušet, jaké je to být pilotem nejmodernějšího letadla nebo vrtulníku, se mohou dnes radovat, protože v FMS si to dozajista všichni vynahradí.

Flying Model Simulator neboli simulátor modelů letadel je zajímavé dílko. Dílko z toho důvodu, že se ani tak moc nejedná o hru jako o onu simulaci létání s modely letadel a nemáte zde nijak přesně vymezeny nějaké úkoly či cíle, jež musíte v průběhu času stráveného s tímto prográmkem splnit. Všechno, co budete podnikat a dělat, je jen na vás, jestli chcete zkoušet, jak vypadá pád vrtulníku Cobra z 50 metrů, žádný problém, no prosím, nic zde není zakázáno. Můžete si v klidu létat a třeba se jen kochat okolní krajinou.

Flying Model SimulatorFlying Model Simulator

Před samotným letem musíte nastavit několik důležitých věcí jako je volba stroje, jenž budete ovládat. Na výběr jich máte celkem 10 – devět letadel a kluzáků a jeden vrtulník. Dále by váš pohled měl spočinout na ovládacích klávesách, i když jich zde není moc, je nejlepší si je přizpůsobit svému gustu a tak, aby jste věděli, kde máte zapnutí motoru, zrychlení, náklon apod. Po těchto úvodních peripetiích můžete směle odstartovat a nikým se nerušeni můžete prolétávat skrze krajinu. Můžete si zvolit jeden ze dvou pohledů – u jednoho z nich si můžete kameru libovolně nastavit, u druhého je kamera pevně uchycena a vy vidíte zadek svého letadla. V průběhu letu si můžete nechat zobrazit aktuální rychlost a výšku, která vám pomůže snáze se orientovat a budete-li si jí všímat, neměli byste mít menších problému, jako například že spadnete, protože letíte moc nízko nad zemí.

Flying Model SimulatorFlying Model Simulator

Technické zpracování je poměrně na úrovni, všechny objekty ve hře jsou vyvedeny ve třech rozměrech. Můžete si zvolit několik různých rozlišení, od těch nejmenších (320×240) po ty největší (1600×1200). Zvuková stránka je poměrně autentická (s větší výškou a vzdáleností klesá hlasitost apod.), ale zvuků jako takových je ve hře málo – ze všech deseti letadel jsou ozvučeny jen tři.

Flying Model SimulatorFlying Model Simulator

Měl-li bych FMS hodnotit, bude to určitě kvalitní titul, který toho nabídne nejvíce lidem, kteří se zabývají RC modely a pokud vlastníte vysílač, můžete si letadla ovládat skrze něj. Všem ostatním ale schází nějaký ten hnací motor, řekněme cíl, za kterým se musíte pídit, proč hru hrát, protože létání jako takové vás jistě po nějaké době omrzí.

Download (2,14 MB) zde; čeština, homepage; VypalCD (hra) zde.

Pozn.: použitá fotografie pochází ze serveru www.Rcmania.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |