Forbidden Siren míří na stříbrná plátna

Ne, bát se nemusíte, protože převedení hry do filmové podoby nebude mít na svědomí nechvalně známý Uwe Boll. Tím pádem se nám tu rýsuje naděje, že film nebude totální propadák. Do režisérského křesla usedne Yukihiku Tsusumi, který stál za zrodem několika velice úspěšných japonských televizních pořadů. Jmenovat můžu třeba  Psychometer Eiji a Trick. Nepředpokládám, že by aspoň jedno jméno někomu u nás něco řeklo. Film se kompletně natáčí v Japonsku a do tamních kin se dostane na začátku příštího roku. Těžko říct, zda se vůbec kdy dočkáme i u nás.

  

* Strašidelné obrázky z děsivé hry Forbidden Siren *

Děj filmu se odehrává na smyšleném ostrově Yamijama, kde se obyvatelé musí skrývat do svých domů vždy, když se ozve tajemná siréna. Hlavní role patří mladé dívce, která se ocitá ve světě hrůzy, když se snaží odhalit tajemství sirény. Dívku hraje Yui Ichikawa, nejznámější asi jako představitelka Chiharu v japonských hororech Ju-on.

V Japonsku a Americe je herní předloha známá jen jako Siren a svého času si získala pozornost sérií děsivých reklam, kterou musela Sony po čase stáhnout. V současné době se pracuje na pokračování s prozaickým názvem Siren 2, které se dostane na pulty v Japonsku v únoru příštího roku. V Evropě se dočkáme též, jako Forbidden Siren 2, datum vydání však ještě není známo.

Doupě komentuje: Forbidden Siren patří mezi nejděsivější survival horory co znám a filmová verze by mohla být velice slibná. Japonci s děsem pracovat umí, stačí zmínit dva nejznámější horory, které se dočkaly i remaku. Pochopitelně mluvím o Kruhu a Dark Waters. Až budoucnost však ukáže, jestli se siréna bude kvalitativně moct rovnat s těmito dílky.

Zdroj: Eurogamer

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |