Forever Legend – jedno malé fantasy RPG zdarma

Freeware her typu RPG moc není, což je myslím škoda. Proto příznivce tohoto žánru jistě potěší každá hra, která jen zavání zdokonalováním se, vývojem postavy, magií, souboji. Forever Legend není žádná skvělá hra, ale je to takové úplně malinkaté RPG, které neoplývá sice dvakrát dobrým technickým zpracováním, ale na druhé straně je určitě hratelná a zábavná.
Forever Legend – jedno malé fantasy RPG zdarma
Na začátek by bylo asi na místě říci, že hra Forever Legend není určena nějakým vytvrdlým a válkami poznamenaným rpgčkářům. Měl-li bych toto RPG klasifikovat, tak bych řekl, že je určeno spíše pro začátečníky, ne-li pro děti.

V minulosti padal k naší matičce Zemi meteorit, ve kterém bylo dítě z jiné planety. Meteorit dopadl a na Zem a dítě v něm zůstalo. Toto dítě našla mladá žena, která si jej vzala za vlastní. Nikoho by nenapadlo, že z tohoto chlapce vyroste ochránce našeho světa a bojovník proti zlu. Co k příběhu dodat? Snad jen: že by to byl Superman?

Forever LegendForever Legend

Po tomto krátkém intru se rovnou vydáváte do boje proti zlu. Touláte se krajinou, zabíjíte draky, strašidla a podobné nestvůry. Občas na svých cestách potkáte obchodníky, kteří vám určitě budou nabízet k nákupu kouzla a jiné dobré věci. Bojujete hlavně mečem, v pozdějších fázích už to budou jen asi kouzla. Vaším úkolem je najít zlo a zničit jej a ve finále se utkáte se samotným Pánem temnoty.

Chtěl bych se rovněž zmínit o obtížnosti hry – ta je snad nejmenší jaká mohla být. Souboje vždy vyhrajete, skoro nikdy z boje nebudete mít sebemenší zranění. Myslím, že tento aspekt byl trochu autory podceněn. Hra se z toho důvodu dá v klidu dohrát za nějakých cca 20 minut.

Forever LegendForever Legend

Grafika a hudba, jak jsem napsal, není moc líbivá. Na hrací ploše sledujete vaši miniaturní postavičku v nehezké grafice. Hudba mi u hry nešla, tak nevím, o co jsem byl připraven.

Forever Legened je hra spíše pro děti, než pro ty ostatní. Hra má až směšnou obtížnost a já ji dohrál na jeden zátah, tj. ani jednou jsem nebyl při jejím zdolávání zabit. Jinak přivřu-li oči a nebudu se dívat na grafiku, čeká nás tu prima hra se vším, co má správné RPG mít. A proto i přes všechny své neduhy jistě stojí za vyzkoušení.

Download (370 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře