Fortnite si zahrajeme i na nových konzolích, bude podporovat nový Unreal

Skvělá zpráva pro fanoušky Fortnite a milovníky Unreal enginu.

Epic Games oznámilo že jejich battle royale hit Fortnite bude dostupný i na nových konzolích - PlayStation 5 a Xbox Series X.

To však neznamená, že vývojáři nechají verze pro starší platformy ležet ladem. „Máme v plánu pokračovat v podpoře nynějších platforem úplně stejně jako pro konzole nové generace," potvrzuje společnost a garantuje hráčům možnost hrát se svými kamarády i napříč generacemi, tzv. „cross-generation." Veškerý váš herní postup na Xbox One či PlayStation 4 přejde na next-gen konzoli společně s vámi. 

Nový Fortnite bude využívat Unreal Engine 5, který byl nedávno oficiálně představen světu. Je samozřejmé, že Fortine bude na novějších konzolích vypadat lépe a běžet o něco plynuleji. Jakékoliv další doplňky budou zveřejněny v blízké době.

Fortnite je nyní k dispozici pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Switch, iOS a Android.

 

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Diskuze (2) Další článek: Xbox Series X hledá cesty ke snížení potřebné velikosti her na minimum

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,