Fortnite v Číně zavírá své servery. Prý za to mohou vysoké finanční náklady

Čínská verze úspěšného battle royale Fortnite se od té, kterou známe, ve spoustě věcí liší. Od poloviny listopadu ale i přes svůj úspěch zavře svoje servery.

Po omezeních pro mladší hráče v Číně přichází další překvapivá zpráva. Bylo oficiálně oznámeno, že Fortnite China končí. Od dnešního dne si tamní hráči už nemohou Fortnite stáhnout ani si vytvořit nový účet. 15. listopadu se pak brány serverů zavřou úplně. 

Důvod ukončení se z oficiální tiskové zprávy nedozvíte. V tamní komunitě se nicméně proslýchá, že toto rozhodnutí přišlo ze strany Tencentu, který servery zprostředkovává a náklady spolu s nutností platit za licenci hry jsou příliš vysoké. Do jisté míry to jistě ovlivnila i omezení na mladší hráče, které jim dovolují hrát jen pár hodin v týdnu.

"Test Fortnite je u konce. Budeme zavírat server v blízké budoucnosti. V 11:00 ráno 1. listopadu se uzavřou registrace pro nové uživatele a zmizí možnost stahování. V 11:00 ráno 15. listopadu se server uzavře úplně a hráči se nebudou moci připojit do hry.

Do "našeho" Fortnitu míří další postavy ze slavných herních sérií: 

Také není od věci zmínit, že čínská verze Fornite je ve spoustě věcí odlišná od té naší. Prémiovou měnu jste v ní například mohli získat hlavně samotným hraním místo toho, abyste museli vytahovat peněženku. Zápasy pak byly kratší a jedna hra mohla mít několik vítězů. Některé mechaniky pak byly upraveny, aby hra nebyla tak komplexní. 

Zdroj: PC Gamer, TechRaptor

Diskuze (3) Další článek: id Software hledá posily do týmu. Chystá se pokračování kultovní akce Quake?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,