Forza Horizon 2: Fast & Furious - z filmu do hry (recenze)

Již příští týden do kin po celém světě dorazí veleočekávané pokračování série Rychle a zběsile s číslovkou 7. A právě při příležitosti premiéry vychází i herní verze v podobě Forza Horizon 2 Fast & Furious. Je o co stát?

Ať už si o filmové sérii Rychle a zběsile myslíte cokoliv, jedno se jí upřít nedá – do kin táhne a peněz tvůrcům dozajista vydělá dost. Není tak divu, že Microsoft a lidé z Playground Games ve značce jako takové vidí obchodní potenciál. Forza Horizon je zase jedním z nejoblíbenějších závodních titulů současnosti. Zkombinovat obé se přímo nabízí, a proto také Forza Horizon 2 Fast & Furious DLC vlastně vzniklo.

Nejedná se o stažitelný obsah v pravém smyslu slova, neboť přídavek funguje i samostatně, k jeho spuštění tak původní hru Forza Horizon 2 potřebovat nebudete. Soubor má 15GB, stáhnout jej můžete zcela zdarma z Xbox Storu a to jak ve verzi pro Xbox 360, tak Xbox One. Ale pozor – jde jen o časově omezenou nabídku. Počínaje 10. dubnem se Fast & Furious objeví cenovka hlásící 9.99$. 

1425048254-media.jpgc7d69af8-3256-42fb-9585-10b30aa1cbb6.jpgForza-Fast-Furious-1.jpg

Rychle a zběsile

Jak vlastně Forza Horizon 2 Fast & Furious funguje? Tvůrci vyřízli zhruba čtvrtinu herního světa původní Forza Horizon 2, nasypali do ní poměrné velké množství závodů, zapracovali speciální vozidla z filmové série, aktualizovali rádio o tematické songy a přidali nitro. To jsou víceméně základní kontury přídavku. Nám se zdají být velmi slušné, protože závodů je hned několik desítek, součástí jsou rovněž seznamy vozidel se speciálními výzvami a také hledání vraků. Zkrátka komplet původní hra jen v menším rozměru a novými závody. Paráda.

forza-2-fast-and-furious-screencap_1280.0.0.jpg

Obsahově je přídavek – vzhledem k tomu, že ho pořídíte zcela zdarma – naprosto nabušený. Všechny fanoušky dozajista potěší, že i prezentací je Forza Horizon 2 Fast & Furious zajímavé. Daří se jí totiž perfektně vytvářet onu filmovou atmosféru, a to především audiem a vizuálem. Po zhlédnutí našlapaného filmového intra vás ve hře přivítá známý hlas Teje Parkera (Chrise Bridgese), jež vás v krátkosti seznámí se základními principy hraní a pak už vám v rozšiřování vozového parku nebude nic překážet. Auty budete odměňováni za vyhrané klasické závody a splněné speciální výzvy: časovky, souboje s konkrétním závodníkem, eventy na skoré, závody s bojovou helikoptérou, a tak dále. Díky pestrosti závodů se nudit rozhodně nebudete.

Za málo peněz hodně muziky

Rychle a zběsile stejně tak jako Forza Horizon stojí a padá na závodních strojích, takže vás určitě zajímá, v čem všem se budete moci v přídavku projet. Odpověď je nasnadě: v tom, co uvidíte ve filmu. Těšit se tak můžete třeba na 1970 Dodge Charger R/T, 2013 Jeep Wrangler, 1998 Toyota Supra, 2015 Dodge Challenger, 2014 Maserati Ghibli S či 2012 Nissan GT-R. K vozovému parku řekneme snad jediné – je to nádhera. Auta budete střídat jako ponožky, a budete tak moct každou chvíli obdivovat krásy jiné značky. Modely jsou totiž víc než povedené.   

Fast-And-Furious-Forza-1024x552.jpgmaxresdefault (1).jpgmaxresdefault (2).jpg

V základu je DLC Fast & Furious samozřejmě Forza Horizon 2, takže hratelnostní, grafické ani technologické změny oproti ní nečekejte. Hra však pořád vypadá k světu, dynamická proměna počasí je nádherná, nová hudba vytváří perfektní atmosféru a vyladěný jízdní model, reflektující odlišnosti jednotlivých vozidel, funguje stále na jedničku. Jak již bylo řečeno, dodatek se odehrává jen na části původního světa, konkrétně v Nice. Pokud jste hráli původní hru, dost možná budete překvapeni, jak jinak ve Fast & Furious tato oblast vypadá.

maxresdefault.jpg

Forza Horizon 2 Fast & Furious je prostě hodně muziky za málo – vlastně žádné – peníze. Doporučujeme ho absolutně všem. Těm, kdo hru nehráli, protože budou mít na několik hodin o skvělou zábavu postaráno a přičichnou tak k jedné z nejlepších závodních her minulého roku. Ti, co už Forza Horizon 2 dojeli, zas ocení exkluzivní modely vozidel a nové závody. Zapněte Xbox, ať už nový nebo starý, a stahujte, protože ano, je o co stát!

Hodnocení: 9/10

Mohlo by vás zajímat

Forza Horizon 2: Storm Island – když začne foukat (recenze)

Forza Horizon 2: Storm Island – když začne foukat (recenze)

Forza Horizon 2: prodlužte si léto (recenze)

Forza Horizon 2: prodlužte si léto (recenze)

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A