Forza Street oficiálně končí. Microsoft se rozhodl mobilní spin-off uložit k odpočinku

Forza bude pokračovat hlavně ve svých hlavních sériích.

Zatímco se na výsluní vyhřívá nejnovější díl závodů Forza Horizon a na cestě je potenciálně pokračování simulátoru Forza Motorsport, v zákulisí se tetelí a končí menší projekty značky. Jedním z nich je i mobilní spin-off Forza Street, který jste si mohli kdysi zahrát také na systému Windows 10. 

Hra nyní oficiální ukončí své působení na jaře roku 2022 dle rozhodnutí Microsoftu. Poslední aktualizace do hry se objevila před pár dny a také herní obchod byl zcela uzavřen. Do doby, než se zastaví servery budou mít hráči možnost hrát hru v mnohem volnějším tempu, s přístupem k celé řadě výzev, exotických vozů a předplatného Spotlight. Každý, kdo ve hře utratil za posledních 30 dní nějaké reálné peníze je samozřejmě dostane zpátky, což je příjemné gesto. 

"Naším cílem je nabídnout našim věrným fanouškům možnost dokončit výzvy ve hře a férově vše uzavřít," píše se v oficiálním prohlášení. 

Forza Street dorazila na mobilní platformy a Windows v roce 2019 a ačkoliv nešlo o trhák, svou věrnou komunitu závodníků si našla. Bohužel titul postupně shazovaly mikrotransakce a až moc velký grind. 

Pojďte na Doupě psát o mobilních hrách!

Hledáme autorku nebo autora, který sleduje novinky, trendy a má nahráno něco víc než pár hodin v Candy Crush.

Když se ve světě mobilního gamingu stane něco velkého, připravíte k tomu aktualitu. Budete psát i recenze nejnovějších mobilních her. Jedná se o pravidelnou externí spolupráci, za kterou samozřejmě dostanete autorský honorář. Práce je velmi vhodná pro studenty.

Ale nejdřív musíte projít naším malým testem. Napište článek o nějaké novince z mobilního herního světa, nebo zkuste rovnou recenzi vybrané mobilní hry. Tady je k tomu připravený formulář.

Váš názor Další článek: Sběratelská edice sci-fi Starfield možná nabídne tematické chytré hodinky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,