Fotografové vyrazili do pekla, pořídili krásné snímky z DOOM Eternal

Nejnovější Doom patří mezi jedny z nejlépe vypadajících her současnosti. A kde jinde se o tom můžete přesvědčit, než ve 4K galerii.

Nový Doom je tu a do pekla už se vydala celá řada hráčů. Pokračování nejen, že přináší neutuchající akci, ale jde také o pravděpodobně jednu z nejlépe vypadajících her současnosti. Vývojáři a jejich nová verze věhlasného enginu id Tech sedmé generace dokázala hotové zázraky a přinesla celou řadu nových technologií a grafických prvků, které nastavují laťku vizuální kvality. 

Doom Eternal nyní nabízí mnohem rozsáhlejší úrovně, a přitom mnohem detailnější prostředí. Odstoupilo se od původně používaných tzv. Megatextur a nový systém umí renderovat mnohem vyšší kvalitu textur a jejich větší počet na scéně díky instance geometry. 

Doom Eternal: brutální pekelná genocida | Recenze

Doom Eternal: brutální pekelná genocida | Recenze

Neustále propagovaný ray-tracing by měl dorazit do hry později, vývojáři se soustředili především na špičkovou výslednou kvalitu v kombinaci s nekompromisní rychlostí snímků. Těch může být klidně až 1000, pokud to vaše PC utáhne. Redakční stroj Asus Zephyrus S GX502 s procesorem i7 deváté generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070 dokázal titul rozpohybovat ve FullHD rozlišení s nejvyšší úrovní detailů a hravě zvládl přeskočit hranici 300 snímků za sekundu. Při vyšponování rozlišení na 4K snímky klesly na cca 60 FPS, což se stále zdálo více než důstojné i na 240Hz monitoru. Co dělá nový Doom tak neuvěřitelně působivým je pak především celá řada malých detailů a technologií, které navzájem spolupracují. 

Doom Eternal slaví vynikající start, současně ho hrálo přes sto tisíc lidí

Doom Eternal slaví vynikající start, současně ho hrálo přes sto tisíc lidí

Velmi chválená je technologie vrstev a destrukce, která v zásadě obalí démony do různých vrstev (kosti, svaly, kůže atd). Jejich postupná degradace a rozpadávání při útocích hráče je pak pastvou pro oči a dává všem soubojům zcela nový rozměr. Přidejte k tomu realistické ztvárnění materiálů ve vysokém rozlišení, zcela překopaný systém animací a dynamické osvětlení a stínování. Ve výsledku vám tak vychází zcela nekompromisní grafické kvality, které především na PC stěží hledají konkurenci. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další vylepšováky

Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další …

Ne každý z nás má na to stát se tím nejlepším z nejlepších. Co když ale k úspěchu existuje zkratka?

10.  1.  2021 | |24 N/A
Miroslav Werner
TémaBezpečnost
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma