Fotorealistická grafika závodních simulátorů na přelomu generací | Galerie

Ještě tu ani není další generace konzolí a už si můžeme užívat takřka fotorealistické závodní hry.

Jsou herní žánry, které mají možnost posouvat grafickou laťku mnohem rychleji a jednodušeji, než jiné. Povětšinou jde o sportovní a závodní hry, které se mohou soustředit na relativně malou oblast, v níž musí excelovat a nemusí se zabývat celou řadou dalších prvků, co nechybí např. v RPG hrách či akčních střílečkách. I když už otevřené světy dávno prosákly také do závodů, stále je tu mnohem více prostoru pro fotorealistické ztvárnění.

Modeři nespí: Grand Theft Auto 5 je opět na grafickém vrcholu

Modeři nespí: Grand Theft Auto 5 je opět na grafickém vrcholu

Na trhu je několik matadorů žánru, kterým to jde nejlépe. Forza Motorsport je výborným příkladem z týmu Microsoft, Gran Turismo Sport pak ze stáje Sony. Oba nejnovější díly nastavují laťku opravdu vysoko a jak se můžete přesvědčit v galerii, k fotorealismu nemají daleko. Povětšinou tu jde ale především o nádherné modely aut a okolí trati, které je omezené a tudíž schopné být ztvárněno mnohem detailněji. 

Mezi další adepty nechybí např. Forza Horizon, jejíž poslední díl nabídl obrovský otevřený svět a měnící se roční období. Ačkoliv titul vypadá skvostně, stále se musí potýkat s mnoha prvky, na které simulátory myslet nemusí, a tudíž čistě grafická stránka pochopitelně strádá. Na druhou stranu ale tato hra nabízí bezkonkurenční a pestré prostředí, vymodelované k dokonalosti. 

Realismus na dosah: Gran Turismo Sport je o krok dál (galerie)

Realismus na dosah: Gran Turismo Sport je o krok dál (galerie)

Pověstnou třešničkou na dortu je zatím poslední díl závodní série Assetto Corsa, která je mnohými považována za špičku simulátorů, jež dbají nejen na vzhled, ale také na realistické ztvárnění řízení jako takového. Competizione nabízí opravdu špičkovou grafiku, ale také simulaci, která těžko v žánru hledá konkurenci. 

My jsme se rozhodli zabruslit na internet a vyhrabat nejnovější závodní hry po celé řadě aktualizací, které vylepšovaly nejen hratelnost, ale především grafickou stránku. Výsledkem jsou záběry ze hry i foto režimu, ze kterých oči přecházejí. Co takhle nová tapeta?

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „fotografují“ úchvatné snímky

Nejkrásnější hry uplynulých let: hráči ve hrách „f…

Stále více her začíná nativně využívat foto režimy a my se tak můžeme dívat na umělecká díla hodná našich obrazovek.

dnes | | 6 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Plus a Sundered zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na PlayStation Pl…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

10.  1.  2020 |
V Assassin

V Assassin's Creed Ragnarok procestujete Evropu, p…

Další díl populární série začíná unikat na internet stále více a oficiální odhalení už je víceméně na spadnutí.

11.  1.  2020 | | 5 N/A
Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Recenze

Black Desert Mobile: orgie herních nadšenců | Rece…

Masivní MMORPG Black Desert konečně dorazilo na mobilní telefony a vypadá to na hodně slušnou zábavu.

13.  1.  2020 | | 3 N/A
Zadarmo nebo se slevou: akce na DLC a skákačka Horace zdarma

Zadarmo nebo se slevou: akce na DLC a skákačka Hor…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

17.  1.  2020 |