Francie si oddechla… Británie šla do války

Pekelné léto roku 1940, které se rozpoutalo nad Evropou, vešlo ve známost jako bitva o Británii. Bitva o Británii byla největší vzdušnou bitvou v dějinách, nikdy předtím ani potom nebojovalo na obloze tolik odvážných mladých pilotů, aby ochránili před nacismem to nejcennější, co měli - svobodu.
Francie si oddechla… Británie šla do války
"...bitva o Francii skončila, bitva o Británii začíná..."
---sir Hugh Dowding, velitel britského letectva

A právě možnost zažít pocity zoufalých obránců svobody v řadách RAF, nebo vítězících pilotů Luftwaffe, nám nabízí známý producent simulátorů Rowan Software. Mezi jejich nejpovedenější simulátory patří starší titul Flying Corps, který se odehrával za 1. světové války, a MiG Alley, kde jste se naopak proháněli nad Koreou v proudových stíhačkách. Je tedy jasné, že i její připravovaný simulátor Battle of Britain bude bezpochyby kvalitním následovníkem. Battle of Britain má využívat vylepšený engine ze hry MiG Alley a Rowani slibují mnoho lákadel. Největším tahákem se mají stát rozsáhlé bombardovací svazy. Již jsme v simulátorech viděli desítky bombardérů a stíhačů, ale Battle of Britain jde mnohem dále, protože se na obloze bude moci v jednom okamžiku prohánět až 1.000 letounů (!!!!) obou proveniencí, přičemž jedna třetina budou bombardéry a zbytek stíhači! Vývojáři slibují, že jejich největší nálety pokryjí neuvěřitelných 800 čtverečních mil a budou rozděleny do několika vln a vrstev, jak tomu bylo ve skutečnosti.

Battle of BritainBattle of Britain

Jistě vás především zajímá, v jakých letounech vám bude umožněno interaktivně válčit. Samozřejmostí je anglické duo Hawker Hurricane a Supermarine Spitfire, jež budou přítomny ve verzi Mark I. Z letounů s hákovými kříži si budete moci vybrat mezi Messerschmitty Bf-109 a Bf-110 a kupodivu si budete moci vyzkoušet poprvé i střemhlavý bombardér Ju-87 Štuka. Po obloze se budou samozřejmě prohánět i bombardéry a byla by škoda jich také nevyužít, proto nám hra nabídne lákavou možnost letět v německých bombardérech Ju - 88, Do - 17 a He - 111 na pozicích střelců. Každé letadlo bude mít samozřejmě zcela rozdílné chování i určení, k čemuž má dopomoci skvělý letový model z MiG Alley, který patří mezi absolutní špičku. Battle of Britain má mít navíc ještě rozšířený model poškození, takže se můžeme těšit na ustřelené špičky křídel, či prostřelené olejové potrubí. Samozřejmostí bude také reálný virtuální kokpit, jež bude navíc i interaktivní, což znamená, že si budete moci myší pohrát s každým hejblátkem na přístrojovém panelu a mít tak možnost absolutní kontroly nad letounem.

Battle of BritainBattle of Britain

Zdá se vám to stále málo? Ale Rowan Soft ještě neskončil a připravil další novinky. Jedním z důležitých faktorů ovlivňujících úspěšnost leteckého souboje bylo počasí, a právě to má Battle of Britain simulovat na jedničku. Mezi vychytávky budou patřit mraky, do kterých se budete moci skrýt a provádět překvapivé útoky. Dynamická kampaň nám nabídne možnost válčit jako pilot nebo velitel na obou stranách. Pokud se rozhodnete bojovat jako velitel, budete se muset starat o zásobování a plánování náletů. Reakce umělé inteligence mohou být nastaveny, aby se shodovaly s historií, nebo aby využívaly zpětného šedesátiletého pohledu. Pro nezkušené hráče bude připraven i arkádový mód, který je ovšem u takového simulátoru hřích používat (a každý simulátorový maniak, jež neodolá a vyzkouší jej, se dostane do pekla). Kromě kampaní a quick startu bude přítomen i multiplayer. Ten nabídne možnost bojovat kooperativně, deathmatch a quick start.

Krajina bude vytvořena podle historických map a autoři slibují vytvoření známých pamětihodností, jež bude možno rozpoznat. V MiG Alley byl oceňován propracovaný radiový provoz, který bude mít Battle of Britain implementován taktéž a bude přispívat ke skvělé atmosféře. Poslední třešničkou na dortu bude kamera v kulometech a jednoduchý editor nahraných záznamů. Budete se pak moci chlubit kamarádům, jak jste poslali k zemi tři bombardéry během jednoho útoku. Battle of Britain se mají dostat na pulty obchodů ještě v tomto roce, snad se jich dočkáme do září.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |