Francie si oddechla… Británie šla do války

Pekelné léto roku 1940, které se rozpoutalo nad Evropou, vešlo ve známost jako bitva o Británii. Bitva o Británii byla největší vzdušnou bitvou v dějinách, nikdy předtím ani potom nebojovalo na obloze tolik odvážných mladých pilotů, aby ochránili před nacismem to nejcennější, co měli - svobodu.
Francie si oddechla… Británie šla do války
"...bitva o Francii skončila, bitva o Británii začíná..."
---sir Hugh Dowding, velitel britského letectva

A právě možnost zažít pocity zoufalých obránců svobody v řadách RAF, nebo vítězících pilotů Luftwaffe, nám nabízí známý producent simulátorů Rowan Software. Mezi jejich nejpovedenější simulátory patří starší titul Flying Corps, který se odehrával za 1. světové války, a MiG Alley, kde jste se naopak proháněli nad Koreou v proudových stíhačkách. Je tedy jasné, že i její připravovaný simulátor Battle of Britain bude bezpochyby kvalitním následovníkem. Battle of Britain má využívat vylepšený engine ze hry MiG Alley a Rowani slibují mnoho lákadel. Největším tahákem se mají stát rozsáhlé bombardovací svazy. Již jsme v simulátorech viděli desítky bombardérů a stíhačů, ale Battle of Britain jde mnohem dále, protože se na obloze bude moci v jednom okamžiku prohánět až 1.000 letounů (!!!!) obou proveniencí, přičemž jedna třetina budou bombardéry a zbytek stíhači! Vývojáři slibují, že jejich největší nálety pokryjí neuvěřitelných 800 čtverečních mil a budou rozděleny do několika vln a vrstev, jak tomu bylo ve skutečnosti.

Battle of BritainBattle of Britain

Jistě vás především zajímá, v jakých letounech vám bude umožněno interaktivně válčit. Samozřejmostí je anglické duo Hawker Hurricane a Supermarine Spitfire, jež budou přítomny ve verzi Mark I. Z letounů s hákovými kříži si budete moci vybrat mezi Messerschmitty Bf-109 a Bf-110 a kupodivu si budete moci vyzkoušet poprvé i střemhlavý bombardér Ju-87 Štuka. Po obloze se budou samozřejmě prohánět i bombardéry a byla by škoda jich také nevyužít, proto nám hra nabídne lákavou možnost letět v německých bombardérech Ju - 88, Do - 17 a He - 111 na pozicích střelců. Každé letadlo bude mít samozřejmě zcela rozdílné chování i určení, k čemuž má dopomoci skvělý letový model z MiG Alley, který patří mezi absolutní špičku. Battle of Britain má mít navíc ještě rozšířený model poškození, takže se můžeme těšit na ustřelené špičky křídel, či prostřelené olejové potrubí. Samozřejmostí bude také reálný virtuální kokpit, jež bude navíc i interaktivní, což znamená, že si budete moci myší pohrát s každým hejblátkem na přístrojovém panelu a mít tak možnost absolutní kontroly nad letounem.

Battle of BritainBattle of Britain

Zdá se vám to stále málo? Ale Rowan Soft ještě neskončil a připravil další novinky. Jedním z důležitých faktorů ovlivňujících úspěšnost leteckého souboje bylo počasí, a právě to má Battle of Britain simulovat na jedničku. Mezi vychytávky budou patřit mraky, do kterých se budete moci skrýt a provádět překvapivé útoky. Dynamická kampaň nám nabídne možnost válčit jako pilot nebo velitel na obou stranách. Pokud se rozhodnete bojovat jako velitel, budete se muset starat o zásobování a plánování náletů. Reakce umělé inteligence mohou být nastaveny, aby se shodovaly s historií, nebo aby využívaly zpětného šedesátiletého pohledu. Pro nezkušené hráče bude připraven i arkádový mód, který je ovšem u takového simulátoru hřích používat (a každý simulátorový maniak, jež neodolá a vyzkouší jej, se dostane do pekla). Kromě kampaní a quick startu bude přítomen i multiplayer. Ten nabídne možnost bojovat kooperativně, deathmatch a quick start.

Krajina bude vytvořena podle historických map a autoři slibují vytvoření známých pamětihodností, jež bude možno rozpoznat. V MiG Alley byl oceňován propracovaný radiový provoz, který bude mít Battle of Britain implementován taktéž a bude přispívat ke skvělé atmosféře. Poslední třešničkou na dortu bude kamera v kulometech a jednoduchý editor nahraných záznamů. Budete se pak moci chlubit kamarádům, jak jste poslali k zemi tři bombardéry během jednoho útoku. Battle of Britain se mají dostat na pulty obchodů ještě v tomto roce, snad se jich dočkáme do září.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Kingdom Come: Deliverance je úžasná česká hra, se kterou prožijete středověk

Kingdom Come: Deliverance je úžasná če…

Kingdom Come: Deliverance je nejočekávanější hrou roku 2018. Hra se středověkým námětem čerpá z české historie a slibuje doposud nevídaný herní zážitek založený na tvrdé realitě a precizním zpracování.

5.  2.  2018 | | 75 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

11.  2.  2018 | | 12 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

8.  2.  2018 | | 17 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Jak Kingdom Come redefinuje pojetí soubojů z pohledu první osoby

Jak Kingdom Come redefinuje pojetí sou…

Souboje z pohledu první osoby byly vždy kamenem úrazu mnoha her. Warhorse má na to svůj vlastní přístup.

6.  2.  2018 | | 3 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A