Frank Herbert´s Dune: Plány v plánech jiných plánů?

Poražte sardaukary! Získejte kontrolu nad zásobami koření! Vyřiďte si nevyřízené účty s Harkonneny! Staňte se Paul Muad´Dibem a veďte fremeny do rozhodující bitvy! Ne, nemluvím o filmu, knížce ani „westwooďáckém“ trháku Emperor: Battle For Dune. Řeč bude o akční adventuře Frank Herbert´s Dune.
Frank Herbert´s Dune: Plány v plánech jiných plánů?
Poražte sardaukary! Získejte kontrolu nad zásobami koření! Vyřiďte si nevyřízené účty s Harkonneny! Staňte se Paul Muad´Dibem a veďte fremeny do rozhodující bitvy! Ne, nemluvím o filmu, knížce ani „westwooďáckém“ trháku Emperor: Battle For Dune. Řeč bude o akční adventuře Frank Herbert´s Dune.

Cryo je už delší dobu známo tím, že se specializuje na vydávání akčních adventur, z nichž za poslední rok zmiňme alespoň Devil Inside nebo Hellboye vytvořeného podle kultovního komiksu Mika Mignoly. Další takovou kombinací 3D akce, third person pohledu a adventurních prvků by měla být novinka Frank Herbert´s Dune, která je spřízněna (licenčně) se stejnojmennou televizní minisérií (doufejme, že ji uvidíme časem i na našich obrazovkách).

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Stejně jako Emperor: Battle For Dune bude navazovat na Dunu 2, hodlá FH´s Dune navázat na Dunu 1, která vyšla v roce 1992. Víc nemá smysl se touto návazností zabývat, stejně jako v případě názvu shodného s TV sérií jde spíš o marketingovou záležitost. Podstatné je, že nás bude čekat převážně akční hra s občasnými hádankami, přičemž tvůrci udávaný poměr je 2/3 akce, 1/3 hádanek. Všechno bude samozřejmě ve 3D a hra by se svojí atmosférou mohla podobat např. takovému Thiefovi (hodně vysoká meta!). V některých akcích tak budete muset zapojit kromě ukazováku na myši i schopnost racionálně uvažovat, plánovat a odhadovat. Zničit těžební vozidlo, přijít a odejít nezpozorován i s důležitými mapami nebo se dobrat tajných informací, které umožní vašim fremenům připravit se lépe na závěrečnou bitvu s nepřítelem – to vše na vás bude čekat coby výzva vašim (nepochybně výjimečným) schopnostem.

Čím náročnější úkoly, tím větší roli hrají schopnosti vaší postavy. Během hraní FH´s Dune se budete ohánět po sardaukarech hlavně krispelem (fremenským nožem), v jehož ovládání se budete navíc zlepšovat podobně, jako v ovládání svých speciálních schopností. Jakých, to tvůrci tají. Pokud by vycházeli z knihy, pak by se asi ve hře musely objevit vize, jenže to si dost dobře nedokážu představit a tak si u této kolonky musíme udělat velký otazník. Co se lokací týče, v roli Paula Muad´Diba se podíváte na všechna důležitá místa, která v knize hrají nějakou roli, a potkáte postavy, které vám budou důvěrně známé: fremenku Chani, Paulovu matku lady Jessicu, oddaného Stilgara a jeho fremeny, vyžraného barona Harkonnena a samozřejmě i fanatické imperiální sardaukary.

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Hra vzniká v dílnách společnosti Widescreen Games a pracují na ní lidé, kteří za sebou mají poměrně bohaté zkušenosti v herním průmyslu. Někteří z nich pracovali na Alone in the Dark 3, jiní na Outcastu nebo třeba Wormsech. A pokud nedělali v těchto týmech zrovna svačináře, nemuselo by to celé dopadnout špatně, na druhou stranu akční adventury jsou v poslední době trochu riziková záležitost. Zatímco Devil Inside byla hra, která měla něco do sebe, Hellboy úplně zapadl. A protože ani screenshoty, které výrobci a distributor zatím veřejnosti předložili, mnohé nenapovídají, nezbývá nám než čekat nejméně do podzimu letošního roku, kdy by Frank Herbert´s Dune měla vyjít jak pro PC tak PS2. A pokud se vám čekat nechce, co třeba sáhnout po knižním originálu a najít odpověď na otázku, proč Bůh stvořil Arrakis?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A