Frank Herbert´s Dune: Plány v plánech jiných plánů?

Poražte sardaukary! Získejte kontrolu nad zásobami koření! Vyřiďte si nevyřízené účty s Harkonneny! Staňte se Paul Muad´Dibem a veďte fremeny do rozhodující bitvy! Ne, nemluvím o filmu, knížce ani „westwooďáckém“ trháku Emperor: Battle For Dune. Řeč bude o akční adventuře Frank Herbert´s Dune.
Frank Herbert´s Dune: Plány v plánech jiných plánů?
Poražte sardaukary! Získejte kontrolu nad zásobami koření! Vyřiďte si nevyřízené účty s Harkonneny! Staňte se Paul Muad´Dibem a veďte fremeny do rozhodující bitvy! Ne, nemluvím o filmu, knížce ani „westwooďáckém“ trháku Emperor: Battle For Dune. Řeč bude o akční adventuře Frank Herbert´s Dune.

Cryo je už delší dobu známo tím, že se specializuje na vydávání akčních adventur, z nichž za poslední rok zmiňme alespoň Devil Inside nebo Hellboye vytvořeného podle kultovního komiksu Mika Mignoly. Další takovou kombinací 3D akce, third person pohledu a adventurních prvků by měla být novinka Frank Herbert´s Dune, která je spřízněna (licenčně) se stejnojmennou televizní minisérií (doufejme, že ji uvidíme časem i na našich obrazovkách).

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Stejně jako Emperor: Battle For Dune bude navazovat na Dunu 2, hodlá FH´s Dune navázat na Dunu 1, která vyšla v roce 1992. Víc nemá smysl se touto návazností zabývat, stejně jako v případě názvu shodného s TV sérií jde spíš o marketingovou záležitost. Podstatné je, že nás bude čekat převážně akční hra s občasnými hádankami, přičemž tvůrci udávaný poměr je 2/3 akce, 1/3 hádanek. Všechno bude samozřejmě ve 3D a hra by se svojí atmosférou mohla podobat např. takovému Thiefovi (hodně vysoká meta!). V některých akcích tak budete muset zapojit kromě ukazováku na myši i schopnost racionálně uvažovat, plánovat a odhadovat. Zničit těžební vozidlo, přijít a odejít nezpozorován i s důležitými mapami nebo se dobrat tajných informací, které umožní vašim fremenům připravit se lépe na závěrečnou bitvu s nepřítelem – to vše na vás bude čekat coby výzva vašim (nepochybně výjimečným) schopnostem.

Čím náročnější úkoly, tím větší roli hrají schopnosti vaší postavy. Během hraní FH´s Dune se budete ohánět po sardaukarech hlavně krispelem (fremenským nožem), v jehož ovládání se budete navíc zlepšovat podobně, jako v ovládání svých speciálních schopností. Jakých, to tvůrci tají. Pokud by vycházeli z knihy, pak by se asi ve hře musely objevit vize, jenže to si dost dobře nedokážu představit a tak si u této kolonky musíme udělat velký otazník. Co se lokací týče, v roli Paula Muad´Diba se podíváte na všechna důležitá místa, která v knize hrají nějakou roli, a potkáte postavy, které vám budou důvěrně známé: fremenku Chani, Paulovu matku lady Jessicu, oddaného Stilgara a jeho fremeny, vyžraného barona Harkonnena a samozřejmě i fanatické imperiální sardaukary.

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Hra vzniká v dílnách společnosti Widescreen Games a pracují na ní lidé, kteří za sebou mají poměrně bohaté zkušenosti v herním průmyslu. Někteří z nich pracovali na Alone in the Dark 3, jiní na Outcastu nebo třeba Wormsech. A pokud nedělali v těchto týmech zrovna svačináře, nemuselo by to celé dopadnout špatně, na druhou stranu akční adventury jsou v poslední době trochu riziková záležitost. Zatímco Devil Inside byla hra, která měla něco do sebe, Hellboy úplně zapadl. A protože ani screenshoty, které výrobci a distributor zatím veřejnosti předložili, mnohé nenapovídají, nezbývá nám než čekat nejméně do podzimu letošního roku, kdy by Frank Herbert´s Dune měla vyjít jak pro PC tak PS2. A pokud se vám čekat nechce, co třeba sáhnout po knižním originálu a najít odpověď na otázku, proč Bůh stvořil Arrakis?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A