Frank Herbert´s Dune: Plány v plánech jiných plánů?

Poražte sardaukary! Získejte kontrolu nad zásobami koření! Vyřiďte si nevyřízené účty s Harkonneny! Staňte se Paul Muad´Dibem a veďte fremeny do rozhodující bitvy! Ne, nemluvím o filmu, knížce ani „westwooďáckém“ trháku Emperor: Battle For Dune. Řeč bude o akční adventuře Frank Herbert´s Dune.
Frank Herbert´s Dune: Plány v plánech jiných plánů?
Poražte sardaukary! Získejte kontrolu nad zásobami koření! Vyřiďte si nevyřízené účty s Harkonneny! Staňte se Paul Muad´Dibem a veďte fremeny do rozhodující bitvy! Ne, nemluvím o filmu, knížce ani „westwooďáckém“ trháku Emperor: Battle For Dune. Řeč bude o akční adventuře Frank Herbert´s Dune.

Cryo je už delší dobu známo tím, že se specializuje na vydávání akčních adventur, z nichž za poslední rok zmiňme alespoň Devil Inside nebo Hellboye vytvořeného podle kultovního komiksu Mika Mignoly. Další takovou kombinací 3D akce, third person pohledu a adventurních prvků by měla být novinka Frank Herbert´s Dune, která je spřízněna (licenčně) se stejnojmennou televizní minisérií (doufejme, že ji uvidíme časem i na našich obrazovkách).

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Stejně jako Emperor: Battle For Dune bude navazovat na Dunu 2, hodlá FH´s Dune navázat na Dunu 1, která vyšla v roce 1992. Víc nemá smysl se touto návazností zabývat, stejně jako v případě názvu shodného s TV sérií jde spíš o marketingovou záležitost. Podstatné je, že nás bude čekat převážně akční hra s občasnými hádankami, přičemž tvůrci udávaný poměr je 2/3 akce, 1/3 hádanek. Všechno bude samozřejmě ve 3D a hra by se svojí atmosférou mohla podobat např. takovému Thiefovi (hodně vysoká meta!). V některých akcích tak budete muset zapojit kromě ukazováku na myši i schopnost racionálně uvažovat, plánovat a odhadovat. Zničit těžební vozidlo, přijít a odejít nezpozorován i s důležitými mapami nebo se dobrat tajných informací, které umožní vašim fremenům připravit se lépe na závěrečnou bitvu s nepřítelem – to vše na vás bude čekat coby výzva vašim (nepochybně výjimečným) schopnostem.

Čím náročnější úkoly, tím větší roli hrají schopnosti vaší postavy. Během hraní FH´s Dune se budete ohánět po sardaukarech hlavně krispelem (fremenským nožem), v jehož ovládání se budete navíc zlepšovat podobně, jako v ovládání svých speciálních schopností. Jakých, to tvůrci tají. Pokud by vycházeli z knihy, pak by se asi ve hře musely objevit vize, jenže to si dost dobře nedokážu představit a tak si u této kolonky musíme udělat velký otazník. Co se lokací týče, v roli Paula Muad´Diba se podíváte na všechna důležitá místa, která v knize hrají nějakou roli, a potkáte postavy, které vám budou důvěrně známé: fremenku Chani, Paulovu matku lady Jessicu, oddaného Stilgara a jeho fremeny, vyžraného barona Harkonnena a samozřejmě i fanatické imperiální sardaukary.

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Frank Herbert´s DuneFrank Herbert´s Dune

Hra vzniká v dílnách společnosti Widescreen Games a pracují na ní lidé, kteří za sebou mají poměrně bohaté zkušenosti v herním průmyslu. Někteří z nich pracovali na Alone in the Dark 3, jiní na Outcastu nebo třeba Wormsech. A pokud nedělali v těchto týmech zrovna svačináře, nemuselo by to celé dopadnout špatně, na druhou stranu akční adventury jsou v poslední době trochu riziková záležitost. Zatímco Devil Inside byla hra, která měla něco do sebe, Hellboy úplně zapadl. A protože ani screenshoty, které výrobci a distributor zatím veřejnosti předložili, mnohé nenapovídají, nezbývá nám než čekat nejméně do podzimu letošního roku, kdy by Frank Herbert´s Dune měla vyjít jak pro PC tak PS2. A pokud se vám čekat nechce, co třeba sáhnout po knižním originálu a najít odpověď na otázku, proč Bůh stvořil Arrakis?

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |