Frantic Footy – zelená je tráva, fotbal to je hra

Fotbal je hned po hokeji druhý nejoblíbenější sport v naší malé republice, čehož může být důkazem vysoká prodejnost her typu FIFA či NHL od společnosti EA Sports. Freeware hry se těm komerčním samozřejmě rovnat nemohou, leč občas nám svitne naděje, že vše je na dobré cestě. Jedním příkladem by mohla být hra nazvaná Frantic Footy.
Frantic Footy – zelená je tráva, fotbal to je hra
Fotbal je hned po hokeji druhý nejoblíbenější sport v naší malé republice, čehož může být důkazem vysoká prodejnost her typu FIFA či NHL od společnosti EA Sports. Freeware hry se těm komerčním samozřejmě rovnat nemohou, leč občas nám svitne naděje, že vše je na dobré cestě. Jedním příkladem by mohla být hra nazvaná Frantic Footy.

Freeware her na téma sport je velmi málo. Opravdu jen velmi výjimečně se objeví hra, která simuluje fotbal. Proto jste-li příznivci tohoto populárního sportu, zbystřete - dnešní hra bude určena právě vám, hráčům honícím se za kulatým nesmyslem se jménem míč.

Frantic FootyFrantic Footy

Po velmi krátkém downloadu a spuštění této hry se dostanete do zcela jasného a přehledného menu, které vám nabídne pouze to, abyste si zvolili obtížnost - ty tu jsou celkem tři: amatér, poloprofesionál, profesionál. Zkoušel jsem je všechny a musím říci, že se skoro vůbec neliší, snad jen tím, že hráči ve vyšší obtížnosti se pohybují vyšší rychlostí, ale jinak taktika je stejná. Po tomto prvním výběru následuje další, kde jste vyzváni ke zvolení délky hry (min. 1 minuta, max. 5 min.) a dresu vašich hráčů (červení nebo bílí).

Po proceduře popsané v předchozím odstavci se před vámi objeví hrací pole, na němž jsou již seřazeni všichni hráči. Kupodivu tu není celá jedenáctka, ale pouze pětka – abyste rozuměli: pět hráčů na každé straně, jeden chytá, zbylí čtyři útočí/brání. Avšak mám dojem, že pro naše účely to bohatě stačí a byl-li by fotbalistů větší počet, přineslo by to do hry jistou nepřehlednost, což by se nikomu nelíbilo. Brzy je odpískáno a nic vám nebrání v tom, abyste začali hrát.

Frantic FootyFrantic Footy

Hra se ovládá kompletně celá myší a zde závisí na vkusu každého z vás – někomu to může vyhovovat, jinému ne. Nastavení jiného ovladače není možné. A v tomto vidím největší problém. Podle mého názoru je myš velice pomalá na tak rychlou hru, jaká je nám zde předkládána, protože nestačíte dostatečně rychle reagovat na soupeřovy kličky a úniky. Celé to probíhá tak, že musíte přesně kliknout na hráče, který má v daný okamžik hrát a pomocí myši mu vytyčujete dráhu, kudy má běžet. Avšak pozor, ostatní hráči se nepohybují, hýbe se jen ten váš označený, ti druzí stojí jak solné sloupy a jen pozorují, jak hrajete, stejně tomu je i na straně soupeře. Avšak mám ten dojem, že bez tréninku se zde neobejde nikdo.

Grafika je miniaturní a ne moc dobře provedená. Celou hrací plochu vidíte shora a o všem tak máte dokonalý přehled. Hudbu hra neobsahuje žádnou, zvuků je jen velmi málo. Co dodat na závěr? Zajímavá hra, nicméně na nějaké dlouhé hraní to nevypadá.

Homepage: www.adders.org.

Download (708 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 11 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 14 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A