Frantic Footy – zelená je tráva, fotbal to je hra

Fotbal je hned po hokeji druhý nejoblíbenější sport v naší malé republice, čehož může být důkazem vysoká prodejnost her typu FIFA či NHL od společnosti EA Sports. Freeware hry se těm komerčním samozřejmě rovnat nemohou, leč občas nám svitne naděje, že vše je na dobré cestě. Jedním příkladem by mohla být hra nazvaná Frantic Footy.
Frantic Footy – zelená je tráva, fotbal to je hra
Fotbal je hned po hokeji druhý nejoblíbenější sport v naší malé republice, čehož může být důkazem vysoká prodejnost her typu FIFA či NHL od společnosti EA Sports. Freeware hry se těm komerčním samozřejmě rovnat nemohou, leč občas nám svitne naděje, že vše je na dobré cestě. Jedním příkladem by mohla být hra nazvaná Frantic Footy.

Freeware her na téma sport je velmi málo. Opravdu jen velmi výjimečně se objeví hra, která simuluje fotbal. Proto jste-li příznivci tohoto populárního sportu, zbystřete - dnešní hra bude určena právě vám, hráčům honícím se za kulatým nesmyslem se jménem míč.

Frantic FootyFrantic Footy

Po velmi krátkém downloadu a spuštění této hry se dostanete do zcela jasného a přehledného menu, které vám nabídne pouze to, abyste si zvolili obtížnost - ty tu jsou celkem tři: amatér, poloprofesionál, profesionál. Zkoušel jsem je všechny a musím říci, že se skoro vůbec neliší, snad jen tím, že hráči ve vyšší obtížnosti se pohybují vyšší rychlostí, ale jinak taktika je stejná. Po tomto prvním výběru následuje další, kde jste vyzváni ke zvolení délky hry (min. 1 minuta, max. 5 min.) a dresu vašich hráčů (červení nebo bílí).

Po proceduře popsané v předchozím odstavci se před vámi objeví hrací pole, na němž jsou již seřazeni všichni hráči. Kupodivu tu není celá jedenáctka, ale pouze pětka – abyste rozuměli: pět hráčů na každé straně, jeden chytá, zbylí čtyři útočí/brání. Avšak mám dojem, že pro naše účely to bohatě stačí a byl-li by fotbalistů větší počet, přineslo by to do hry jistou nepřehlednost, což by se nikomu nelíbilo. Brzy je odpískáno a nic vám nebrání v tom, abyste začali hrát.

Frantic FootyFrantic Footy

Hra se ovládá kompletně celá myší a zde závisí na vkusu každého z vás – někomu to může vyhovovat, jinému ne. Nastavení jiného ovladače není možné. A v tomto vidím největší problém. Podle mého názoru je myš velice pomalá na tak rychlou hru, jaká je nám zde předkládána, protože nestačíte dostatečně rychle reagovat na soupeřovy kličky a úniky. Celé to probíhá tak, že musíte přesně kliknout na hráče, který má v daný okamžik hrát a pomocí myši mu vytyčujete dráhu, kudy má běžet. Avšak pozor, ostatní hráči se nepohybují, hýbe se jen ten váš označený, ti druzí stojí jak solné sloupy a jen pozorují, jak hrajete, stejně tomu je i na straně soupeře. Avšak mám ten dojem, že bez tréninku se zde neobejde nikdo.

Grafika je miniaturní a ne moc dobře provedená. Celou hrací plochu vidíte shora a o všem tak máte dokonalý přehled. Hudbu hra neobsahuje žádnou, zvuků je jen velmi málo. Co dodat na závěr? Zajímavá hra, nicméně na nějaké dlouhé hraní to nevypadá.

Homepage: www.adders.org.

Download (708 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 8 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |