Frantic Footy – zelená je tráva, fotbal to je hra

Fotbal je hned po hokeji druhý nejoblíbenější sport v naší malé republice, čehož může být důkazem vysoká prodejnost her typu FIFA či NHL od společnosti EA Sports. Freeware hry se těm komerčním samozřejmě rovnat nemohou, leč občas nám svitne naděje, že vše je na dobré cestě. Jedním příkladem by mohla být hra nazvaná Frantic Footy.
Frantic Footy – zelená je tráva, fotbal to je hra
Fotbal je hned po hokeji druhý nejoblíbenější sport v naší malé republice, čehož může být důkazem vysoká prodejnost her typu FIFA či NHL od společnosti EA Sports. Freeware hry se těm komerčním samozřejmě rovnat nemohou, leč občas nám svitne naděje, že vše je na dobré cestě. Jedním příkladem by mohla být hra nazvaná Frantic Footy.

Freeware her na téma sport je velmi málo. Opravdu jen velmi výjimečně se objeví hra, která simuluje fotbal. Proto jste-li příznivci tohoto populárního sportu, zbystřete - dnešní hra bude určena právě vám, hráčům honícím se za kulatým nesmyslem se jménem míč.

Frantic FootyFrantic Footy

Po velmi krátkém downloadu a spuštění této hry se dostanete do zcela jasného a přehledného menu, které vám nabídne pouze to, abyste si zvolili obtížnost - ty tu jsou celkem tři: amatér, poloprofesionál, profesionál. Zkoušel jsem je všechny a musím říci, že se skoro vůbec neliší, snad jen tím, že hráči ve vyšší obtížnosti se pohybují vyšší rychlostí, ale jinak taktika je stejná. Po tomto prvním výběru následuje další, kde jste vyzváni ke zvolení délky hry (min. 1 minuta, max. 5 min.) a dresu vašich hráčů (červení nebo bílí).

Po proceduře popsané v předchozím odstavci se před vámi objeví hrací pole, na němž jsou již seřazeni všichni hráči. Kupodivu tu není celá jedenáctka, ale pouze pětka – abyste rozuměli: pět hráčů na každé straně, jeden chytá, zbylí čtyři útočí/brání. Avšak mám dojem, že pro naše účely to bohatě stačí a byl-li by fotbalistů větší počet, přineslo by to do hry jistou nepřehlednost, což by se nikomu nelíbilo. Brzy je odpískáno a nic vám nebrání v tom, abyste začali hrát.

Frantic FootyFrantic Footy

Hra se ovládá kompletně celá myší a zde závisí na vkusu každého z vás – někomu to může vyhovovat, jinému ne. Nastavení jiného ovladače není možné. A v tomto vidím největší problém. Podle mého názoru je myš velice pomalá na tak rychlou hru, jaká je nám zde předkládána, protože nestačíte dostatečně rychle reagovat na soupeřovy kličky a úniky. Celé to probíhá tak, že musíte přesně kliknout na hráče, který má v daný okamžik hrát a pomocí myši mu vytyčujete dráhu, kudy má běžet. Avšak pozor, ostatní hráči se nepohybují, hýbe se jen ten váš označený, ti druzí stojí jak solné sloupy a jen pozorují, jak hrajete, stejně tomu je i na straně soupeře. Avšak mám ten dojem, že bez tréninku se zde neobejde nikdo.

Grafika je miniaturní a ne moc dobře provedená. Celou hrací plochu vidíte shora a o všem tak máte dokonalý přehled. Hudbu hra neobsahuje žádnou, zvuků je jen velmi málo. Co dodat na závěr? Zajímavá hra, nicméně na nějaké dlouhé hraní to nevypadá.

Homepage: www.adders.org.

Download (708 kB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |