Freedom - boj za svobodu již brzy začne

Apokalypsa. Dle slovníku toto slovo znamená "objevení, zjevení". Jako apokalypsu tedy můžeme označit i naprosto překvapivý vpád mimozemské rasy na Zemi a její celkové obsazení, spojené také s destrukcí veškerenstva městského jakož i armádního a dalšími nemilými událostmi, které musí nutně následovat. Apokalypsa tvoří kostru příběhu hry Freedom: First Resistance.
Freedom - boj za svobodu již brzy začne
Apokalypsa. Dle slovníku toto slovo znamená "objevení, zjevení". Jako apokalypsu tedy můžeme označit i naprosto překvapivý vpád mimozemské rasy na Zemi a její celkové obsazení, spojené také s destrukcí veškerenstva městského jakož i armádního a dalšími nemilými událostmi, které musí nutně následovat. Apokalypsa tvoří kostru příběhu hry Freedom: First Resistance.

Jejich jméno je Catteni. Jejich invaze, která se udála právě před devíti měsíci, byla úplná a dokonalá. Zbyla pouze zdecimovaná města, vlády byly svrhnuty, armády vymazány z povrchu zemského. Světová ekonomika se zhroutila. Většina obyvatelstva, ti, kteří přežili, byla uzavřena do uprchlický táborů. Třemi slovy - bída, hlad, zima. Země je spravována a obnovována mocenským uskupením, zvaným Provizorní autorita, kterou tvoří zběhové - ti, kteří se přidali k cizákům. Jedinými lidskými bytostmi, které bojují za osvobození, je skupina zvaná jednoduše Hnutí odporu. Té velí charismatická ženština zvoucí Angel Sanchez, jedna z těch, které Catteni vzali vše - rodinu, domov i přátele. Vyhnat vetřelce pryč je jejím jediným životním úkolem a přáním. Neexistuje neúspěch.

Jistě jste si povšimli, že tento příběh je poněkud propracovanější něž většina klasické drtě, která se objevuje dnes a denně. Ačkoliv žádný neuvěřitelně originální nápad to samozřejmě také není - ale co je dnes originální. Takže o co vlastně půjde? Freedom: FR je akční adventura viděná z pohledu třetí osoby. Je to hra založená na knihách mně neznámé spisovatelky Anne McCaffrey, která dokonce vytvořila celou románovou trilogii Freedom.

Když se řekne akční adventura, každý si již dnes zřejmě domyslí náplň hry. Samozřejmě - drobné puzzle, občasné povídání si s herními postavami, a neopominutelná akce. Přihoďme možnost hrát za několik postav (mimo Angely) a nádherná, vskutku překrásná prostředí, ve kterých se bude vše odehrávat, a třeba dostaneme i něco pěkného. Jen si představte takové jemné přestřelky mezi vámi a několika cizáckými vojáky v malebném prostředí pobořených ulic věžákovitého (nyní již spíše škvarkovitého) velkoměsta.

Tvůrci hry, Red Storm Entertainment, se ještě ohánějí hesly jako dokonalá umělá inteligence, vynikající a propracované osvětlování scén, naprosto nový motion-capture systém - tedy nové, realističtější pohyby, ale to už jsou spíše opravdu jen reklamní slogany. Uvidíme, co přinese skutečnost, a to již v zimě tohoto roku. Myslím, že rozhodně je na co se těšit, a to i když v klidu opomineme hype.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A