Freedom - boj za svobodu již brzy začne

Apokalypsa. Dle slovníku toto slovo znamená "objevení, zjevení". Jako apokalypsu tedy můžeme označit i naprosto překvapivý vpád mimozemské rasy na Zemi a její celkové obsazení, spojené také s destrukcí veškerenstva městského jakož i armádního a dalšími nemilými událostmi, které musí nutně následovat. Apokalypsa tvoří kostru příběhu hry Freedom: First Resistance.
Freedom - boj za svobodu již brzy začne
Apokalypsa. Dle slovníku toto slovo znamená "objevení, zjevení". Jako apokalypsu tedy můžeme označit i naprosto překvapivý vpád mimozemské rasy na Zemi a její celkové obsazení, spojené také s destrukcí veškerenstva městského jakož i armádního a dalšími nemilými událostmi, které musí nutně následovat. Apokalypsa tvoří kostru příběhu hry Freedom: First Resistance.

Jejich jméno je Catteni. Jejich invaze, která se udála právě před devíti měsíci, byla úplná a dokonalá. Zbyla pouze zdecimovaná města, vlády byly svrhnuty, armády vymazány z povrchu zemského. Světová ekonomika se zhroutila. Většina obyvatelstva, ti, kteří přežili, byla uzavřena do uprchlický táborů. Třemi slovy - bída, hlad, zima. Země je spravována a obnovována mocenským uskupením, zvaným Provizorní autorita, kterou tvoří zběhové - ti, kteří se přidali k cizákům. Jedinými lidskými bytostmi, které bojují za osvobození, je skupina zvaná jednoduše Hnutí odporu. Té velí charismatická ženština zvoucí Angel Sanchez, jedna z těch, které Catteni vzali vše - rodinu, domov i přátele. Vyhnat vetřelce pryč je jejím jediným životním úkolem a přáním. Neexistuje neúspěch.

Jistě jste si povšimli, že tento příběh je poněkud propracovanější něž většina klasické drtě, která se objevuje dnes a denně. Ačkoliv žádný neuvěřitelně originální nápad to samozřejmě také není - ale co je dnes originální. Takže o co vlastně půjde? Freedom: FR je akční adventura viděná z pohledu třetí osoby. Je to hra založená na knihách mně neznámé spisovatelky Anne McCaffrey, která dokonce vytvořila celou románovou trilogii Freedom.

Když se řekne akční adventura, každý si již dnes zřejmě domyslí náplň hry. Samozřejmě - drobné puzzle, občasné povídání si s herními postavami, a neopominutelná akce. Přihoďme možnost hrát za několik postav (mimo Angely) a nádherná, vskutku překrásná prostředí, ve kterých se bude vše odehrávat, a třeba dostaneme i něco pěkného. Jen si představte takové jemné přestřelky mezi vámi a několika cizáckými vojáky v malebném prostředí pobořených ulic věžákovitého (nyní již spíše škvarkovitého) velkoměsta.

Tvůrci hry, Red Storm Entertainment, se ještě ohánějí hesly jako dokonalá umělá inteligence, vynikající a propracované osvětlování scén, naprosto nový motion-capture systém - tedy nové, realističtější pohyby, ale to už jsou spíše opravdu jen reklamní slogany. Uvidíme, co přinese skutečnost, a to již v zimě tohoto roku. Myslím, že rozhodně je na co se těšit, a to i když v klidu opomineme hype.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |