Freedom - boj za svobodu již brzy začne

Apokalypsa. Dle slovníku toto slovo znamená "objevení, zjevení". Jako apokalypsu tedy můžeme označit i naprosto překvapivý vpád mimozemské rasy na Zemi a její celkové obsazení, spojené také s destrukcí veškerenstva městského jakož i armádního a dalšími nemilými událostmi, které musí nutně následovat. Apokalypsa tvoří kostru příběhu hry Freedom: First Resistance.
Freedom - boj za svobodu již brzy začne
Apokalypsa. Dle slovníku toto slovo znamená "objevení, zjevení". Jako apokalypsu tedy můžeme označit i naprosto překvapivý vpád mimozemské rasy na Zemi a její celkové obsazení, spojené také s destrukcí veškerenstva městského jakož i armádního a dalšími nemilými událostmi, které musí nutně následovat. Apokalypsa tvoří kostru příběhu hry Freedom: First Resistance.

Jejich jméno je Catteni. Jejich invaze, která se udála právě před devíti měsíci, byla úplná a dokonalá. Zbyla pouze zdecimovaná města, vlády byly svrhnuty, armády vymazány z povrchu zemského. Světová ekonomika se zhroutila. Většina obyvatelstva, ti, kteří přežili, byla uzavřena do uprchlický táborů. Třemi slovy - bída, hlad, zima. Země je spravována a obnovována mocenským uskupením, zvaným Provizorní autorita, kterou tvoří zběhové - ti, kteří se přidali k cizákům. Jedinými lidskými bytostmi, které bojují za osvobození, je skupina zvaná jednoduše Hnutí odporu. Té velí charismatická ženština zvoucí Angel Sanchez, jedna z těch, které Catteni vzali vše - rodinu, domov i přátele. Vyhnat vetřelce pryč je jejím jediným životním úkolem a přáním. Neexistuje neúspěch.

Jistě jste si povšimli, že tento příběh je poněkud propracovanější něž většina klasické drtě, která se objevuje dnes a denně. Ačkoliv žádný neuvěřitelně originální nápad to samozřejmě také není - ale co je dnes originální. Takže o co vlastně půjde? Freedom: FR je akční adventura viděná z pohledu třetí osoby. Je to hra založená na knihách mně neznámé spisovatelky Anne McCaffrey, která dokonce vytvořila celou románovou trilogii Freedom.

Když se řekne akční adventura, každý si již dnes zřejmě domyslí náplň hry. Samozřejmě - drobné puzzle, občasné povídání si s herními postavami, a neopominutelná akce. Přihoďme možnost hrát za několik postav (mimo Angely) a nádherná, vskutku překrásná prostředí, ve kterých se bude vše odehrávat, a třeba dostaneme i něco pěkného. Jen si představte takové jemné přestřelky mezi vámi a několika cizáckými vojáky v malebném prostředí pobořených ulic věžákovitého (nyní již spíše škvarkovitého) velkoměsta.

Tvůrci hry, Red Storm Entertainment, se ještě ohánějí hesly jako dokonalá umělá inteligence, vynikající a propracované osvětlování scén, naprosto nový motion-capture systém - tedy nové, realističtější pohyby, ale to už jsou spíše opravdu jen reklamní slogany. Uvidíme, co přinese skutečnost, a to již v zimě tohoto roku. Myslím, že rozhodně je na co se těšit, a to i když v klidu opomineme hype.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Age of Empires: Definitive Edition – nostalgie není všechno (recenze)

Age of Empires: Definitive Edition – n…

Jedna z největších strategických legend se vrací v grafickém remasteru. Přesto pod rouškou krásné grafiky zůstává stále tou stejnou hrou z roku 1997. Stačí to?

24.  2.  2018 | | 10 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Víkendová slevová akce na PS Store nabízí parádní pecky za pakatel

Víkendová slevová akce na PS Store nab…

Chcete si obohatit knihovničku konzole PS4 ale šetříte? O víkendu vám Sony nabízí skvělé hry za slušný peníz.

24.  2.  2018 | | 2 N/A
Do světa Kingdom Come míří modifikace s tématikou Hry o trůny

Do světa Kingdom Come míří modifikace …

Do českých lesů v Kingdom Come se chystá první pořádná modifikace.

23.  2.  2018 | | 3 N/A