Freedom Force - komiksová RPG strategie

Australské herní studio Irrational Games chystá na konec března skutečnou lahůdku - realtime strategii říznutou trochou toho RPG založenou na slavných komiksových superhrdinech let šedesátých. Vy se jako vůdce jednoho týmu složeného právě z takových týpků budete muset postavit, jak jinak, než těm nejstrašnějším zloduchům planety. Více se dočtete v našem dnešním interview.
Freedom Force - komiksová RPG strategie

Na otázky odpovídal Jonathan Chey, jeden z vývojářů Freedom Force.

Doupě: Můžeš nám prosím nejprve představit vaši společnost Irrational Games?

Jonathan Chey: Irrational Games jsou autory kupříkladu System Shocka 2, který se objevil asi před dvěma roky. Momentálně pracujeme na hře Lost, což je survival horor pro PS2, a samozřejmě také na Freedom Force, který je určen pro PC.

Doupě: Freedom Force trochu připomíná slavný UBIK od francouzských Cryo Interactive. Kterými hrami jste se obecně inspirovali?

J.C.: Asi největší vliv na nás měla série X-COM. Ale také plno dalších RPG her a komiksů!

Freedom Force Freedom Force

Doupě: Vy máte komiks opravdu v oblibě, že? :) Který je vás nejoblíbenější?

J.C.: Jasně. Freedom Force je pocta hlavně všem těm nádherným komiksům 60. let od DC a Marvel.

Doupě: Prozraď nám něco o příběhu za Freedom Force.

J.C.: Jistá vesmírná rasa známá jako Domain se snaží dobít matičku zemi. Jenže místo pozemní invaze plánují vypuštění tajemné substance známé jako Energy X k největším křivákům na planetě, kteří pak za ně Zemi zničí sami. Naštěstí se ale v nepřátelské táboře nalézá zrádce, kterému se podaří Energy X ukrást a dostat ji jak k některým křivákům, tak i hrdinům. Tohle je pro cizácký plán docela nečekaná kopanec...

Doupě: Co bude úkolem hráčů v jednotlivých misích a kolik jich můžeme čekat v plné verzi?

J.C.: Celkem zde bude 23 misí, které však budou obsahovat mnoho "podmisí". Cíle jednotlivých misí se velmi různí, jednou půjde o přímé souboje, jindy o průzkum nebo obranu.

Doupě: A kolik zde bude hrdinů? Jaké jsou jejich dovednost? Můžeme čekat i něco speciálního - jako létání nebo tak něco?

J.C.: Máme 14 základních hrdinů, každý má svou vlastní sadu dovednosti a speciálních sil, které sahají od létaní, zahrabávání se, lezení po zdech až po morfování do různých forem a teleportování. Navíc dostanou hráči možnost vytvářet si své vlastní hrdiny díky zabudovanému RPG systému pro vytváření nových postav a dokonce i nových speciálních sil. Také jsme zveřejnili vlastní modely a skiny, abychom podpořili ty, kteří si chtějí své postavy udělat sami skutečně "od podlahy".

Freedom Force Freedom Force

Doupě: Jak důležité jsou ve Freedom Force zbraně? Budou moct všichni hrdinové používat všechny zbraně? Kolik zbraní vlastně bude na výběr?

J.C.: Ne, zbraně v zásadě nejsou pro superhrdiny tohoto žánru příliš důležité. Někteří z nich mají totiž vlastní vestavěné zbraně, jako například Minutemanova hůl nebo Evin luk a šíp. Jsou unikátní pro každého hrdinu a nemohou být měněny.

Doupě: Bude možné pohybovat kamerou a dívat se na scénu z více stran?

J.C.: Ano, kamera bude zcela volně pohyblivá a zoomovatelná.

Doupě: Kde se vlastně celá hra odehrává?

J.C.: Všechna akce se odehrává v místě zvaném Patriot City, ale jak budete postupně pronikat hlouběji do příběhu, dostanete se i do dalších lokací.

Doupě: Můžeme čekat nějaké speciality v multiplayerovém módu?

J.C.: Multiplayerový mód umožní hráčům tvořit vlastní týmy ze svých postav a pak je postavit proti podobně schopným a vybaveným týmům (těm, jejichž statistiky se shodují).

Doupě: Jaký je současný stav Freedom Force a kdy asi vyjde?

J.C.: Hra je téměř dokončená a měla by se objevit koncem března.

Oficiální stránky hry: http://myfreedomforce.com/.

Oficiální stránky Irrational Games: http://www.irrational.com.au/.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A