Freedom Force - komiksová RPG strategie

Australské herní studio Irrational Games chystá na konec března skutečnou lahůdku - realtime strategii říznutou trochou toho RPG založenou na slavných komiksových superhrdinech let šedesátých. Vy se jako vůdce jednoho týmu složeného právě z takových týpků budete muset postavit, jak jinak, než těm nejstrašnějším zloduchům planety. Více se dočtete v našem dnešním interview.
Freedom Force - komiksová RPG strategie

Na otázky odpovídal Jonathan Chey, jeden z vývojářů Freedom Force.

Doupě: Můžeš nám prosím nejprve představit vaši společnost Irrational Games?

Jonathan Chey: Irrational Games jsou autory kupříkladu System Shocka 2, který se objevil asi před dvěma roky. Momentálně pracujeme na hře Lost, což je survival horor pro PS2, a samozřejmě také na Freedom Force, který je určen pro PC.

Doupě: Freedom Force trochu připomíná slavný UBIK od francouzských Cryo Interactive. Kterými hrami jste se obecně inspirovali?

J.C.: Asi největší vliv na nás měla série X-COM. Ale také plno dalších RPG her a komiksů!

Freedom Force Freedom Force

Doupě: Vy máte komiks opravdu v oblibě, že? :) Který je vás nejoblíbenější?

J.C.: Jasně. Freedom Force je pocta hlavně všem těm nádherným komiksům 60. let od DC a Marvel.

Doupě: Prozraď nám něco o příběhu za Freedom Force.

J.C.: Jistá vesmírná rasa známá jako Domain se snaží dobít matičku zemi. Jenže místo pozemní invaze plánují vypuštění tajemné substance známé jako Energy X k největším křivákům na planetě, kteří pak za ně Zemi zničí sami. Naštěstí se ale v nepřátelské táboře nalézá zrádce, kterému se podaří Energy X ukrást a dostat ji jak k některým křivákům, tak i hrdinům. Tohle je pro cizácký plán docela nečekaná kopanec...

Doupě: Co bude úkolem hráčů v jednotlivých misích a kolik jich můžeme čekat v plné verzi?

J.C.: Celkem zde bude 23 misí, které však budou obsahovat mnoho "podmisí". Cíle jednotlivých misí se velmi různí, jednou půjde o přímé souboje, jindy o průzkum nebo obranu.

Doupě: A kolik zde bude hrdinů? Jaké jsou jejich dovednost? Můžeme čekat i něco speciálního - jako létání nebo tak něco?

J.C.: Máme 14 základních hrdinů, každý má svou vlastní sadu dovednosti a speciálních sil, které sahají od létaní, zahrabávání se, lezení po zdech až po morfování do různých forem a teleportování. Navíc dostanou hráči možnost vytvářet si své vlastní hrdiny díky zabudovanému RPG systému pro vytváření nových postav a dokonce i nových speciálních sil. Také jsme zveřejnili vlastní modely a skiny, abychom podpořili ty, kteří si chtějí své postavy udělat sami skutečně "od podlahy".

Freedom Force Freedom Force

Doupě: Jak důležité jsou ve Freedom Force zbraně? Budou moct všichni hrdinové používat všechny zbraně? Kolik zbraní vlastně bude na výběr?

J.C.: Ne, zbraně v zásadě nejsou pro superhrdiny tohoto žánru příliš důležité. Někteří z nich mají totiž vlastní vestavěné zbraně, jako například Minutemanova hůl nebo Evin luk a šíp. Jsou unikátní pro každého hrdinu a nemohou být měněny.

Doupě: Bude možné pohybovat kamerou a dívat se na scénu z více stran?

J.C.: Ano, kamera bude zcela volně pohyblivá a zoomovatelná.

Doupě: Kde se vlastně celá hra odehrává?

J.C.: Všechna akce se odehrává v místě zvaném Patriot City, ale jak budete postupně pronikat hlouběji do příběhu, dostanete se i do dalších lokací.

Doupě: Můžeme čekat nějaké speciality v multiplayerovém módu?

J.C.: Multiplayerový mód umožní hráčům tvořit vlastní týmy ze svých postav a pak je postavit proti podobně schopným a vybaveným týmům (těm, jejichž statistiky se shodují).

Doupě: Jaký je současný stav Freedom Force a kdy asi vyjde?

J.C.: Hra je téměř dokončená a měla by se objevit koncem března.

Oficiální stránky hry: http://myfreedomforce.com/.

Oficiální stránky Irrational Games: http://www.irrational.com.au/.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

30.  11.  2017 |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A