Freedom Force – superhrdinové v akci

Země je v ohrožení! Ti nejhorší lotři se snaží uchvátit moc nad světem, když v tom se na poslední chvíli vynořují superhrdinové z Freedom Force a konají svoji práci. Jeden z nich zvedá do vzduchu auto a mrští s ním po hlavním záporákovi, další rozdává rány na všechny strany až kosti praští. Jako comics, že? Freedom Force bude comicsem docela načichlá.
Freedom Force – superhrdinové v akci
Země je v ohrožení! Ti nejhorší lotři se snaží uchvátit moc nad světem, když v tom se na poslední chvíli vynořují superhrdinové z Freedom Force a konají svoji práci. Jeden z nich zvedá do vzduchu auto a mrští s ním po hlavním záporákovi, další rozdává rány na všechny strany až kosti praští. Jako comics, že? Freedom Force bude comicsem docela načichlá.

Ačkoli u nás nemá comics ani zdaleka takové postavení jako ve Spojených státech, ba dokonce ani ne takové jako třeba v sousedním Německu, Rakousku či třeba Polsku, globalizace i na tomto poli přece jen udělala své. Magazín CREW do nás sype comics horem dolem, filmový Superman je na televizních obrazovkách pravidelným vánočním hostem a Čtyřlístek už díky Spidermanovi dávno přišel o svůj monopol na trhu. Proto se mezi vámi najde určitě alespoň hrstka těch, které zpráva o zpráva o hře vycházející z comicsových principů zvedne z křesla i se všemi o vánocích nabitými kily.

Freedom ForceFreedom Force

Freedom Force vzniká ve vývojářských dílnách australských Irrational Games, kterým vyšla z pod rukou lahůdka System Shock 2. Hra je zatím v ranném stádiu vývoje (nečekejte žádné screenshoty), jisté ale je, že půjde o lineární akční RPG s takticko-strategickými prvky. Děj se bude odehrávat v New Yorku někdy kolem roku 1962 a k dispozici budete mít minimálně 14 superhrdinů, kteří budou rozbíjet křivé úsměvy téměř dvojnásobného množství záporáků. Zpočátku se budete utkávat spíš s recidivisty, pro něž je vyloupení banky vrcholem jejich mizerného života, jak ale budete získávat na síle, budete narážet i na čím dál tužší odpor a rafinovanější plány výkvětu zlodušstva.

Freedom ForceFreedom Force

Jednou z největších výhod Freedom Force by měla být možnost vytvořit si superhrdinu dle obrazu svého. Každý z nich bude mít pět základních vlastností – sílu, rychlost, odolnost, energii a výdrž – z nichž se budou odvíjet i jeho silné a slabé stránky. Až získáte první body za úspěšné pobití nepřátel, budete za ně moci „nakoupit“ další speciální schopnosti. Díky tomu pak klidně dojde i na ono v úvodu zmiňované házení auty. Za pozitivní lze určitě označit i snahu dát každému ze superhrdinů onoho tradičního „věčného nepřítele“ jakým je třeba Jolly Joker pro Batmana. Tak totiž dostanou bitvy ten pravý říz – vždyť rozbít šňupák Jokerovi jen kvůli jeho špatným vtipům není ani zdaleka tak uspokojující, jako když vám tentýž lump zabije rodinu, znásilní milenku a ukradne svačinu. To se to pak mstí.

Freedom ForceFreedom Force

A když už je řeč o rozbíjení šňupáků, určitě chcete vědět, jak to bude probíhat. S největší pravděpodobností real-timově s možností „dát si pauzu“ a promyslet si, jestli by to nešlo jinak. Přesto tvůrci raději dodávají, že řešení celého uživatelského rozhraní ještě nemají definitivně dořešeno. Hodně bude záležet na dalším vývoji a testování. Kromě použití svalů tu samozřejmě bude i řada jiných možností včetně použití nezměrných psychických sil ve stylu X-Menů.

Co se enginu týče, ten by měl umožnit velmi detailní vykreslení všech postav včetně specifických pohybů a efektů při použití superschopností. Dočkat bychom se měli i speciálních hlasů pro každého z hrdinů. A za to vše samozřejmě také zaplatíme daň – respektive, zaplatí ji ti, kteří nemají potřebné hardwarové vybavení a doufají v milost tvůrců a zařazení softwarového módu. Přesně toho se totiž u Freedom Force nedočkáte. Škoda. Jinak totiž tato akční RPG vypadá velmi originálně a bude zajímavé sledovat, jakými kroky se její vývoj bude dále ubírat. Už aby tu byly nějaké screenshoty.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A