Freedom: otroctví nebo svoboda? Nebo obojí?

O hře Freedom: First Resistance už na Doupěti řeč byla. Tato akční adventura na motivy úspěšné sci-fi trilogie pojednává o boji několika členů Hnutí odporu s agresivní rasou mimozemšťanů. O příběhu se víc dočtete ve starších článcích, ten dnešní nabízí čerstvé screenshoty, nové informace a také fotku paní, která to má všechno na svědomí.
Freedom: otroctví nebo svoboda? Nebo obojí?
O hře Freedom: First Resistance už na Doupěti řeč byla. Tato akční adventura na motivy úspěšné sci-fi trilogie pojednává o boji několika členů Hnutí odporu s agresivní rasou mimozemšťanů. O příběhu se víc dočtete ve starších článcích, ten dnešní nabízí čerstvé screenshoty, nové informace a také fotku paní, která to má všechno na svědomí.

FreedomFreedom

Freedom: First Resistance vzniká na motivy úspěšné literární sci-fi trilogie Freedom, jejíž autorkou je i u nás známá Anne McCaffreyová (sesmolila známou sérii o dračím světě jménem Pern). Pro ty, kdož trilogii znají, by mělo jít o setkání s důvěrně známým, hra pro ně bude něco jako volné pokračování. Pro zbytek potencionálních hráčů by pak měla být Freedom: First Resistance především akční adventurou, která ukáže všechny tváře partyzánské války budoucnosti. Že by to mohlo dopadnout dobře, o tom svědčí fakt, že hru vyvíjí Red Storm, jinak též autoři Roque Spear.

FreedomFreedom

FreedomFreedom

Red Storm pojali Freedom jako lineární hru viděnou očima třetí osoby. Kromě soubojů tělo na tělo bychom se tu měli dočkat i nějakých těch puzzle a chybět nebude ani řada rozhovorů. 18 základních misí bude ve Freedom navíc doplněno ještě třemi s adventurním charakterem a dvěma čistě bojovými. Ačkoli hlavní hrdinkou bude Angel Sanchezová, ve skutečnosti bude ve hře celkem pět různých postav, ze kterých se bude její komando skládat a za které budete rozhodovat. Pojďme si je představit:

  • Angel Sanchezová – velitelka, mstitelka. Chytrá, mazaná, tvrdá k sobě, kolegům a hlavně k nepřátelům.
  • Jimmy Ono – vazoun, býčí šíje, korba, hromotluk, hora svalů, říkejte mu jak chcete, ale hlavně ho nedrážděte, sic vám hlava uletí. Když potřebuje Hnutí odporu brutální sílu, volá Jimmyho. Byl jedním ze zakládajících členů hnutí a dodnes je jednou z jeho opor. První vchází na bojiště, poslední ho opouští.
  • Leo – mozek, expert přes moderní technologie. Bez něj by se mohla jít Angel se svým týmem klouzat. Leo ji naštěstí jako jednu z mála lidí maximálně respektuje.
  • Claire Parkingtonová – tatínkova holčička. Pochází z prominentní rodiny. Její otec ale kolaboroval s mimozemšťany. Claire se přidala na stranu vzbouřenců, kde uplatňuje řadu svých talentů. K jejím nejsilnějším zbraním patří gymnastika a sebeobrana.
  • Zared – zatím nebyl autory blíže popsán, nejspíš se bude jednat přímo o jednoho z mimozemšťanů či nějaký typ mutanta.
FreedomFreedom

Freedom: First Resistance bude mít tak jako většina současných third person her kameru umístěnou za zády postavy. Nečekejte ale plynulý pohyb okolo Angel a jejích kumpánů, kamera tu bude v případě vašeho zájmu pouze „poskakovat“ v devadesátistupňových intervalech. V okamžiku, kdy dojde na souboj, se pak automaticky přesune do přehlednějšího bočního snímání. Ovládání by mělo být možná až příliš jednoduché – čím déle budete držet příslušnou klávesu, tím lépe pro vás. Pokud ovšem očekáváte samou akci, pak vás musím varovat, podle autorů tvoří jen nějakých 30-40 % hry. Dalších 20-30 % bude adventurních a zbytek hry budete prozkoumávat nové oblasti, hledat cestu dál a celkem dost si také pokecáte.

FreedomFreedom

Jak to tedy s Freedom bude? O demu se zatím neuvažuje, šušká se cosi o ne zrovna vydařeném namluvení. Pohyb kamery asi taky nebude ideální. Na druhou stranu, dosavadní výsledky mluví pro Red Storm, takže definitivní soud nechejme až na konec roku, kdy se Freedom: First Resistance objeví na trhu.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

K boji proti lootboxům se připojují další země, nechybí ani ČR

K boji proti lootboxům se připojují da…

20.  9.  2018 | | 29 N/A
Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podívejte se, co tvoří hráči ze světa

Foto režim Spider-Mana je úžasný. Podí…

Nejen, že je nový Spider-Man pro PS4 skvělou adaptací komiksu. Ještě přináší i boží foto režim.

13.  9.  2018 | | 8 N/A
Za malý poměr hráček si může herní průmysl sám, říká Alžběta Trojanová

Za malý poměr hráček si může herní prů…

11.  9.  2018 | | 15 N/A
F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (recenze)

F1 2018: věrohodné pálení pneumatik (r…

Codemasters jsou mistři závodních her a letošní ročník formulí patří k tomu nejlepšímu. Skoro.

16.  9.  2018 | | 3 N/A
Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapla, pár se rozešel před vydáním

Žádost o ruku ve Spider-Manovi neklapl…

Fanoušek poprosil Insomniac o možnost požádat přítelkyni o ruku velmi originálním způsobem. Vývojář vyhověl a nevědomky vytvořil jeden z nejsmutnějších easter eggů.

12.  9.  2018 | | 3 N/A