Freedom: otroctví nebo svoboda? Nebo obojí?

O hře Freedom: First Resistance už na Doupěti řeč byla. Tato akční adventura na motivy úspěšné sci-fi trilogie pojednává o boji několika členů Hnutí odporu s agresivní rasou mimozemšťanů. O příběhu se víc dočtete ve starších článcích, ten dnešní nabízí čerstvé screenshoty, nové informace a také fotku paní, která to má všechno na svědomí.
Freedom: otroctví nebo svoboda? Nebo obojí?
O hře Freedom: First Resistance už na Doupěti řeč byla. Tato akční adventura na motivy úspěšné sci-fi trilogie pojednává o boji několika členů Hnutí odporu s agresivní rasou mimozemšťanů. O příběhu se víc dočtete ve starších článcích, ten dnešní nabízí čerstvé screenshoty, nové informace a také fotku paní, která to má všechno na svědomí.

FreedomFreedom

Freedom: First Resistance vzniká na motivy úspěšné literární sci-fi trilogie Freedom, jejíž autorkou je i u nás známá Anne McCaffreyová (sesmolila známou sérii o dračím světě jménem Pern). Pro ty, kdož trilogii znají, by mělo jít o setkání s důvěrně známým, hra pro ně bude něco jako volné pokračování. Pro zbytek potencionálních hráčů by pak měla být Freedom: First Resistance především akční adventurou, která ukáže všechny tváře partyzánské války budoucnosti. Že by to mohlo dopadnout dobře, o tom svědčí fakt, že hru vyvíjí Red Storm, jinak též autoři Roque Spear.

FreedomFreedom

FreedomFreedom

Red Storm pojali Freedom jako lineární hru viděnou očima třetí osoby. Kromě soubojů tělo na tělo bychom se tu měli dočkat i nějakých těch puzzle a chybět nebude ani řada rozhovorů. 18 základních misí bude ve Freedom navíc doplněno ještě třemi s adventurním charakterem a dvěma čistě bojovými. Ačkoli hlavní hrdinkou bude Angel Sanchezová, ve skutečnosti bude ve hře celkem pět různých postav, ze kterých se bude její komando skládat a za které budete rozhodovat. Pojďme si je představit:

  • Angel Sanchezová – velitelka, mstitelka. Chytrá, mazaná, tvrdá k sobě, kolegům a hlavně k nepřátelům.
  • Jimmy Ono – vazoun, býčí šíje, korba, hromotluk, hora svalů, říkejte mu jak chcete, ale hlavně ho nedrážděte, sic vám hlava uletí. Když potřebuje Hnutí odporu brutální sílu, volá Jimmyho. Byl jedním ze zakládajících členů hnutí a dodnes je jednou z jeho opor. První vchází na bojiště, poslední ho opouští.
  • Leo – mozek, expert přes moderní technologie. Bez něj by se mohla jít Angel se svým týmem klouzat. Leo ji naštěstí jako jednu z mála lidí maximálně respektuje.
  • Claire Parkingtonová – tatínkova holčička. Pochází z prominentní rodiny. Její otec ale kolaboroval s mimozemšťany. Claire se přidala na stranu vzbouřenců, kde uplatňuje řadu svých talentů. K jejím nejsilnějším zbraním patří gymnastika a sebeobrana.
  • Zared – zatím nebyl autory blíže popsán, nejspíš se bude jednat přímo o jednoho z mimozemšťanů či nějaký typ mutanta.
FreedomFreedom

Freedom: First Resistance bude mít tak jako většina současných third person her kameru umístěnou za zády postavy. Nečekejte ale plynulý pohyb okolo Angel a jejích kumpánů, kamera tu bude v případě vašeho zájmu pouze „poskakovat“ v devadesátistupňových intervalech. V okamžiku, kdy dojde na souboj, se pak automaticky přesune do přehlednějšího bočního snímání. Ovládání by mělo být možná až příliš jednoduché – čím déle budete držet příslušnou klávesu, tím lépe pro vás. Pokud ovšem očekáváte samou akci, pak vás musím varovat, podle autorů tvoří jen nějakých 30-40 % hry. Dalších 20-30 % bude adventurních a zbytek hry budete prozkoumávat nové oblasti, hledat cestu dál a celkem dost si také pokecáte.

FreedomFreedom

Jak to tedy s Freedom bude? O demu se zatím neuvažuje, šušká se cosi o ne zrovna vydařeném namluvení. Pohyb kamery asi taky nebude ideální. Na druhou stranu, dosavadní výsledky mluví pro Red Storm, takže definitivní soud nechejme až na konec roku, kdy se Freedom: First Resistance objeví na trhu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation má speciální nabídku na Černý pátek, konzole i hry s velkou slevou

Playstation má speciální nabídku na Če…

Sony oznamuje, že v právě probíhající akci Black Friday nabízí ještě atraktivnější cenové podmínky svých produktů.

21.  11.  2017 |
Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvězdné války ve 4K

Hrajeme Star Wars Battlefront II: hvěz…

Zapli jsme Xbox One X a rozhodli se vyzkoušet, jak vypadají Hvězdné Války ve 4K. A víte co? Vypadá to parádně!

15.  11.  2017 | | 6 N/A