Freedom: otroctví nebo svoboda? Nebo obojí?

O hře Freedom: First Resistance už na Doupěti řeč byla. Tato akční adventura na motivy úspěšné sci-fi trilogie pojednává o boji několika členů Hnutí odporu s agresivní rasou mimozemšťanů. O příběhu se víc dočtete ve starších článcích, ten dnešní nabízí čerstvé screenshoty, nové informace a také fotku paní, která to má všechno na svědomí.
Freedom: otroctví nebo svoboda? Nebo obojí?
O hře Freedom: First Resistance už na Doupěti řeč byla. Tato akční adventura na motivy úspěšné sci-fi trilogie pojednává o boji několika členů Hnutí odporu s agresivní rasou mimozemšťanů. O příběhu se víc dočtete ve starších článcích, ten dnešní nabízí čerstvé screenshoty, nové informace a také fotku paní, která to má všechno na svědomí.

FreedomFreedom

Freedom: First Resistance vzniká na motivy úspěšné literární sci-fi trilogie Freedom, jejíž autorkou je i u nás známá Anne McCaffreyová (sesmolila známou sérii o dračím světě jménem Pern). Pro ty, kdož trilogii znají, by mělo jít o setkání s důvěrně známým, hra pro ně bude něco jako volné pokračování. Pro zbytek potencionálních hráčů by pak měla být Freedom: First Resistance především akční adventurou, která ukáže všechny tváře partyzánské války budoucnosti. Že by to mohlo dopadnout dobře, o tom svědčí fakt, že hru vyvíjí Red Storm, jinak též autoři Roque Spear.

FreedomFreedom

FreedomFreedom

Red Storm pojali Freedom jako lineární hru viděnou očima třetí osoby. Kromě soubojů tělo na tělo bychom se tu měli dočkat i nějakých těch puzzle a chybět nebude ani řada rozhovorů. 18 základních misí bude ve Freedom navíc doplněno ještě třemi s adventurním charakterem a dvěma čistě bojovými. Ačkoli hlavní hrdinkou bude Angel Sanchezová, ve skutečnosti bude ve hře celkem pět různých postav, ze kterých se bude její komando skládat a za které budete rozhodovat. Pojďme si je představit:

  • Angel Sanchezová – velitelka, mstitelka. Chytrá, mazaná, tvrdá k sobě, kolegům a hlavně k nepřátelům.
  • Jimmy Ono – vazoun, býčí šíje, korba, hromotluk, hora svalů, říkejte mu jak chcete, ale hlavně ho nedrážděte, sic vám hlava uletí. Když potřebuje Hnutí odporu brutální sílu, volá Jimmyho. Byl jedním ze zakládajících členů hnutí a dodnes je jednou z jeho opor. První vchází na bojiště, poslední ho opouští.
  • Leo – mozek, expert přes moderní technologie. Bez něj by se mohla jít Angel se svým týmem klouzat. Leo ji naštěstí jako jednu z mála lidí maximálně respektuje.
  • Claire Parkingtonová – tatínkova holčička. Pochází z prominentní rodiny. Její otec ale kolaboroval s mimozemšťany. Claire se přidala na stranu vzbouřenců, kde uplatňuje řadu svých talentů. K jejím nejsilnějším zbraním patří gymnastika a sebeobrana.
  • Zared – zatím nebyl autory blíže popsán, nejspíš se bude jednat přímo o jednoho z mimozemšťanů či nějaký typ mutanta.
FreedomFreedom

Freedom: First Resistance bude mít tak jako většina současných third person her kameru umístěnou za zády postavy. Nečekejte ale plynulý pohyb okolo Angel a jejích kumpánů, kamera tu bude v případě vašeho zájmu pouze „poskakovat“ v devadesátistupňových intervalech. V okamžiku, kdy dojde na souboj, se pak automaticky přesune do přehlednějšího bočního snímání. Ovládání by mělo být možná až příliš jednoduché – čím déle budete držet příslušnou klávesu, tím lépe pro vás. Pokud ovšem očekáváte samou akci, pak vás musím varovat, podle autorů tvoří jen nějakých 30-40 % hry. Dalších 20-30 % bude adventurních a zbytek hry budete prozkoumávat nové oblasti, hledat cestu dál a celkem dost si také pokecáte.

FreedomFreedom

Jak to tedy s Freedom bude? O demu se zatím neuvažuje, šušká se cosi o ne zrovna vydařeném namluvení. Pohyb kamery asi taky nebude ideální. Na druhou stranu, dosavadní výsledky mluví pro Red Storm, takže definitivní soud nechejme až na konec roku, kdy se Freedom: First Resistance objeví na trhu.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A