FreeTetris – tetris přeměnitelný k obrazu svému

Tetris asi netřeba nikomu dlouho představovat. Určitě se nenajde nikdo, kdo by jej nikdy nehrál nebo o něm alespoň neslyšel. Proto si tato hra právem vysloužila status klasiky ve svém žánru a nelze divit tomu, že na tuto hru vznikaly, vznikají a vznikat budou remaky. Dnes si také představíme jeden z nich, který spadá do kategorie těch lepších.
Tetris je skoro synonymem pro logickou hru. Jeho základy sahají až do roku 1985, kdy se nápad na jeho vytvoření zrodil v hlavě ruského matematika a zaměstnance moskevské Akademie věd Alexeje Pajitinova. Ano, slyšíte dobře, Tetris je jednou z mála dobrých věcí (vedle vodky:-), kterou tento národ, kde včera znamená zítra, přinesl světu. Svou geniální jednoduchostí a velkou hratelností dokázal uchvátit srdce nejednoho hráče.

Dnes si představíme jednu z velmi povedených předělávek Tetrisu. Její jméno je freeTetris a podle tohoto názvu vám toho moc asi o sobě neřekne. Avšak to, co je na něm tak skvělé je to, že je „skinovatelný“, tj. můžete si ho přizpůsobit celkem snadno k obrazu svému, i když né úplně, ale do jisté míry to jde. O tom se však zmíním dále.

FreeTetrisFreeTetris

Již hned při prvním spuštění vás na první pohled zaujme pěkný styl okna, v němž hra běží. Je takové atypické a rozhodně je to příjemná změna na rozdíl od klasických šedivých barev našich Windows. Grafický styl, jakým je provedeno, je pěkný a přinutí vás vydržet u hry docela dlouhou dobu. Je na něm vidět, že autor si s jeho tvorbou pěkně vyhrál a je zde vidět velký kus práce.

Hra obsahuje oproti všem podobným hrám spoustu vylepšení a vychytávek, z nichž asi tou nejzajímavější je možnost si hru přizpůsobit k obrazu svému. Toho dosáhnete nastavením spousty věcí: pozadí – v základní verzi hry jsou přiloženy dva balíky s docela velkým množstvím motivů (jeden je takový všehomix, druhý je se zvířecími motivy), provedení kostiček – ať už barvy nebo tvary, vybírat se dá z velkého množství, no a nakonec zvuky. Na webové stránce hry se toho samozřejmě dá stáhnout ještě mnohem, mnohem více. Další příjemnou novinkou je ukládání hry, tak jak to známe z jiných her, ale rozhodně ne z Tetrisu. Musíte si někam odskočit a právě máte rozehrátou celkem slibně vypadající hru? Žádný problém – bleskurychle si vše uložte a v hraní můžete pokračovat po vašem návratu.

FreeTetrisFreeTetris

Ať už máte Tetris rádi, či jste jeho zarytými odpůrci, určitě stojí za to si hru stáhnout. Je to taková příjemná pohodová věc, která vás jistě zabaví na dlouhou dobu a rádi se k ní budete vracet. Nevěříte? Vyzkoušejte a budete mile překvapeni.

Download (3,17 MB) zde; VypalCD zde.

Diskuze (4) Další článek: Nikdykde – Nevěřte metru. Za žádných okolností.

Témata článku: , , , , ,