From Dusk Till Dawn - zuby do krku, kůly do srdce

Pokud máte rádi dnes už kultovní filmový nářez Od soumraku do úsvitu, v němž se to hemží skvělými hláškami, zběsilou akcí a polonahými upírkami, pak vás asi stejně jako mě zaujme zpráva, že Cryo Interactive chystá na motivy tohoto filmu stejnojmennou akční hru. V následujícím článku najdete vše, co je o ní dosud známo.
From Dusk Till Dawn - zuby do krku, kůly do srdce
Pokud máte rádi dnes už kultovní filmový nářez Od soumraku do úsvitu, v němž se to hemží skvělými hláškami, zběsilou akcí a polonahými upírkami, pak vás asi stejně jako mě zaujme zpráva, že Cryo Interactive chystá na motivy tohoto filmu stejnojmennou akční hru. V následujícím článku najdete vše, co je o ní dosud známo.

Když v roce 1996 vpadl do kin film Od soumraku do úsvitu natočený Robertem Rodriguezem podle scénáře Quentina Tarantina, nejen že ho kritika moc neprožívala, ale ani diváci se do kin nehrnuli. Stejně jako Pulp Fiction, i tohle řádně ujeté dílko si svoji pověst kultovní záležitosti vypracovávalo pozvolna, zato však důkladněji. Pozice, jakou má mezi mnoha fanoušky dnes, je neotřesitelná a směle ji můžeme srovnat například s Posledním skautem. Ten na našich videokazetách rovněž zraje jako víno a den za dnem je vtipnější, drsnější a geniálnější.

From Dusk Till DawnFrom Dusk Till Dawn

From Dusk Till DawnFrom Dusk Till Dawn

Zpráva, že se chystá Od soumraku do úsvitu coby hra, zní příjemně, zároveň však vyvolává obavy. Je vůbec možno přenést atmosféru filmu plně do počítačové hry? Nebude z toho nakonec jen upírobijecká podívaná těžící z popularity filmu? Obávám se, že riziko je značné, ale proč házet flintu do žita, když brod je ještě daleko? Buďme optimisty! DreamCatcher Interactive, kteří hru vyvíjejí pro Cryo Interactive, se dali dohromady s Hubertem Chardotem (autorem série Alone In The Dark a vydařené akční adventury Devil Inside), tudíž by to nemuselo skončit úplně tragicky. Děj hry začne tam, kde skončil film. Seth Gecco, kterého hrál ve filmu George Clooney (dodnes jedna z jeho nejlepších rolí), je brzy po opuštění baru Titty Twister zatčen a pro zločiny, které spáchal jeho bratr, šoupnut do chládku s nejpřísnější ostrahou - na bývalý tanker Rising Sun. Tam si musí odsedět tři dny, než se vydá na svoji poslední cestu k cele smrti. Nejsou to pěkné vyhlídky, ale člověk míní a upíři mění. Tohle heslo platilo ve filmu a bude platit i ve hře. Než bys řekl švec, z většiny vězňů jsou vyzubené příšery lačné teplé lidské krve a bitva o holý život začíná. Hrstka těch „nevyzubených“ se v čele se Sethem pouští do nerovného boje. Vezmou rozum do hrsti a zbraně do ruky a použijí veškerý svůj důvtip a um, aby přečkali až do nepochybně krvavého úsvitu.

Z děje vyplývá jedno: From Dusk Till Dawn bude third person akční adventura se všemi klady a zápory, co jich jen tento žánr nabízí. To znamená alespoň náznak příběhu, alespoň tu a tam něco pro zapojení logického uvažování, občas zmatená kamera a samozřejmě i slušná porce zabíjení. Zajímavě vypadá i na jednom screenshotu zachycená věta. Že by se tvůrci přeje jen pokusili osvěžit děj nějakou tou hláškou? Uvidíme. Vzhledem k tomu, že hra poběží na jen mírně upraveném enginu z Devil Inside, nemůžeme jinak čekat nic revolučního. Díky pohledu zpoza zad Setha Gecca si tedy vychutnáme všechny jeho akční eskapády, zároveň si ale užijeme i tradičního zasekávání se ve zdi nebo narážení o rohy chodeb, to vše ve slušném, ale nijak uchvacujícím grafickém provedení. Přidáno bude oproti Devil Inside jen několik vylepšených efektů pro dokreslení atmosféry.

From Dusk Till DawnFrom Dusk Till Dawn

From Dusk Till DawnFrom Dusk Till Dawn

Základní zbraní ve hře bude automatická pistole s laserovým zaměřovačem, díky níž se vám snadno podaří trefit hlavy upírů. Což má svůj ryze praktický význam, neboť hlava bude to jediné, kde budou krvežíznivé stvůry smrtelně zranitelné (originalita touto hrou očividně přetéká). Pokud byste tomu náhodou nevěřili a přesto stříleli na jiné části těla, vězte, že všechny (tedy kromě hlavy) upírům dorostou. V okamžiku, kdy se upír skácí k zemi, by pak měla ve hře automaticky naskočit speciální krátká animace v enginu hry, během níž Seth upíra definitivně dorazí (viz. jeden ze screenshotů). Zní to slibně, jen aby se to neomrzelo.

Víc toho zatím o hře známo není, autoři tají, co se dá. Těžko věřit tomu, že by se zrovna tento kousek stal takovým kultem, jako jeho filmový vzor, na druhou stranu, spousta lidí má ráda divné věci. Jeden můj známý jí kupříkladu žížaly a tak je docela možné, že i na From Dusk Till Dawn udělá Cryo koncem letošního roku zisk.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A
To nejlepší z herní výstavy E3 2018: nové hity a budoucnost videoher

To nejlepší z herní výstavy E3 2018: n…

Největší světová multimediální výstava E3 je u konce a nám nezbývá, než se podívat na zoubek budoucnosti videoher.

18.  6.  2018 |