Front9 – mini vydání sportu gentlemanů

Golf je podle mnoha lidí (a hlavně pak nezasvěcených rýpalů) velice nudným a nezábavným sportem. Jak se však sami můžeme přesvědčit, úroveň a oblíbenost golfu stále vzrůstá, což má určitě své opodstatnění. I já sám si někdy velice rád zahraji „osekanou“ verzi golfu, kterou známe pod jménem minigolf. Nyní ho můžete díky hře Front9 na vlastní kůži zkusit také.
Front9 – mini vydání sportu gentlemanů

Front9 je dílkem společnosti WildTangent, jednu hru od tohoto seskupení jsme vám již tento týden přinesli (konkrétněji se jednalo o šílené závody BMX Pro, článek o nich najdete zde). Jak jsem již napsal, titul Front 9 je klasickým minigolfem. Myslím, že se snad nenajde příliš lidí, kteří by tento sport za dobu svého života nevyzkoušeli (pomineme-li kojence, ti však tento článek „zřejmě“ také nečtou :-). Podstata tohoto sportu je vlastně naprosto jednoduchá – jako náčiní potřebujete hůl a míček, přičemž vaším úkolem je pokaždé to samé - dostat míček pomocí hole (ano, holí se pálí do míčku :-) až do jamky. Zamezit vám v tom může množství překážek, které vše značně komplikují. Pochopitelné je, že čím méně úderů budete k umístění míčku do jamky potřebovat, tím lépe pro vás a tím jste v golfu (tedy vlastně spíše v minigolfu) zdatnější.

Front 9 Front 9

Ale pojďme se blíže podívat na samotný titul Front9. Připraveno je pro vás 9 různých jamek, jejich prostředí je velice rozmanité – ocitnete se v blízkostí velikých vodopádů či pyramid, hrát budete také na tropickém ostrůvku či hradu (mně osobně se nejvíce líbilo právě prostředí hradu, a to jak z důvodů jeho grafického zpracování, tak obtížnosti jamky :-). Celkově hra příliš těžká není a vyrovnat nejlepší výkony z tabulky high score nebude činit problémy opravdu nikomu. Navíc máte možnost vyzkoušet si jednotlivé jamky díky módu Practice bez nutnosti hrát je postupně.

Front 9 Front 9

Výborná je grafika, nemohu sice porovnávat s konkurenčními tituly (jednoduše proto, že si na žádné nevzpomínám), přesto by titul Front9 ze srovnání vyšel bezpochyby pozitivně. Použitý pohled na hráče i míček není špatný, přesto bych ocenil možnost využití více kamer, především z důvodu prohlédnutí si samotné jamky (což ve hře samotné bohužel možné není). Zvuky jsou dobré, oceňuji také fakt, že když se například ve vaší blízkosti vyskytuje voda, respektive vodopád, je slyšet znatelné bublání. Celkové hodnocení vyznívá pro titul Front9 velmi dobře – hratelnost je výborná, ovládání jednoduché, grafika se zvuky v žádném případě nezaostávají a velikost je také poměrně příznivá.

Download (3,1 MB) zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A