FrozenByte oznamuje nový sci-fi titul Starbase, venku je trailer

Je to arkáda? Je to strategie? Ne, je to vesmírné MMO.

Sci-fi a MMO žánr jdou k sobě jako burákové máslo a džem, takže není divu, že se do těchto vod pouští stále více vývojářů. Studio FrozenByte nám včera odhalilo zbrusu nové vesmírné MMO jménem Starbase a jak už název napovídá, bude se stavět. 

Abychom byli přesní, titul se soustředí na budování vesmírných stanic a lodí, průzkum vzdáleného vesmíru, crafting, sbírání surovin a samozřejmě mezihvězdné souboje. Nejzajímavějším prvkem má být především zničitelné prostředí a jakási kombinace voxelových a vertexových herních mechanik, které umožní simulace kolizí a ničení prostředí v dosud nevídaném měřítku. To v zásadě znamená, že se vše ničí v reálném čase a v závislosti na fyzikálních zákonech. 

Chybět by neměl ani obligátní sandbox, ve kterém si budete moci stavět do sytosti a bez výraznějších omezení. Vesmír můžete prozkoumávat jako vlk samotář nebo si na pomoc přizvat kamarády. Drcení lodí je přece jen mnohem zábavnější před zraky diváků.

Starbase zamíří do předběžného přístupu na Steamu někdy v letošním roce. 


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A