Full Throttle 2 - požehnána buď vůně benzínu!

Jedním z největších překvapení letošního veletrhu Electronic Entertainment Expo (E3) bylo ohlášení druhého dílu proslulé adventury Full Throttle od společnosti LucasArts. Znovu se tedy potkáme s tvrďáckým motorkářem Benem a jeho gangem, znovu uslyšíme dravý řev motorů jejich nablýskaných miláčků.
Full Throttle 2 - požehnána buď vůně benzínu!

Původní hra Full Throttle patří do zlaté pokladnice adventur od LucasArts, můžeme ji směle zařadit po bok tak legendárních kousků jako jsou Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Monkey Island (I, II, III), Sam & Max Hit The Road, The Dig, Day of the Tentacles a další. Směsicí výborného humoru, propracovaného příběhu, tvrdého rocku a nepřekonatelných hlášek si motorkářská adventura Full Throttle navždy zajistila místo v herní síni slávy. Ohlášení druhého dílu pak přišlo jako blesk z čistého nebe.

 

Na vývoji Full Throttle 2 se nepodílí nikdo z týmu, která nám před sedmi lety přinesl první díl této jedinečné adventury. Dokonce ani hlas, který původně Bena namluvil se už neobjeví - dabérem byl totiž Roy Conrad, který před několika lety zemřel na rakovinu. Hlavním designérem se místo Tima Schafera stal Sean Clark, která je zodpovědný kupříkladu za tituly  The Dig, Sam & Max Hit the Road či Escape From Monkey Island. Co říká o druhém dílu Full Throttle?

 

"FT2 je v jádru adventura využívající elementy akčního žánru aby navodila lepší atmosféru.  [...] První díl se toho snažil také dosáhnout, ale hranicí nám byla tehdy dostupná technologie. Jestli budou lidé novou hru považovat za hybrid nebo plakat, že se nejedná o `čistou adventuru`, tak ať. Nedbaje na to kam hru zařadíte pořád bude unikátní a zábavná."

A o co půjde v příběhu? Ben se od posledně mnoho nezměnil, stále je vůdcem motorkářského gangu. Tentokrát se zaplete do pomateného plánu na zničení celého města, a co víc, i okolních silnic - to samozřejmě nemůže dopustit žádný motorkář (dokonce ani ten nezarputilejší endurář) a Ben tedy zasahuje. V průběhu akce za záchranu svého špinavého koutku světa samozřejmě potká i zmlátí plno postav nejrůznějšího charakteru a oťuká si i další gangy. Ba co víc, dostane se i na plno výbuchů!

 

"Zbraně, který pobereš cestou se ti pozdějc můžou hodit - alespoň proto, že nebudeš muset tolik mluvit."

- Ben

Na výtvarné stránce hry (tentokrát již plně 3D) se podílejí někteří malíři, kteří pracovali i na Escape From Monkey Island a tak postavy zřejmě dostanou poněkud více komiksový nádech, pochmurná atmosféra z prvního dílu ale zůstane zachována.

Co mnoho hráčů nechává tonout v pochybách je oficiální označení FT2 jako "akční adventury".  Bojí(me) se, že by to nakonec mohla být další z těch desítek 3D "akčně-aventurních" slátanin, které se začaly rojit jako houby po dešti v posledních pěti letech.

 

 

 

Někteří herní odborníci i novináři bohužel zastávají ten názor, že v poslední době se LucasArts snaží pouze o co nejvyšší rychlost vývoje a co nejvyšší zisky hned ze začátku (aby měl peníze na vývoj dalších her), přičemž ignoruje jakákoliv kvalitativní měřítka. Je pravda, že několik posledních her na motivy Hvězdných Válek neudělalo zrovna díru do světa. Ale můžeme jen doufat, že další z toho mála adventur se od tohoto směru odkloní a bude důstojným nástupcem jedničky.

 

 

 

Možná, že s příchodem druhého dílu jedné z nejproslulejších adventur všech dob se obrátí karta a na místo v současné době nejoblíbenějšího RPG žánru se přesunou za posledních sedm let doslova do země zadupané adventury. Dočkáme se návratu nebo lépe řečeno nových dílů takových klasik jako je série Larry (Sierra), Maniac Mansion 3, The Dig, Sam & Max Hit The Road, Grim Fandago nebo Day of the Tentacles (LucasArts)?

Download: shaky-cam video

Výrobce a vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě nikdy nevypadalo lépe

Project NVRX: Grand Theft Auto 5 ještě…

Grand Theft Auto 5 dostává grafické modifikace takřka každý měsíc. Nyní máte před sebou špičku současné tvorby - Project NVRX.

4.  11.  2017 | | 10 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

včera | | 10 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Call of Duty: WWII - válka se nikdy nezmění (recenze)

Call of Duty: WWII - válka se nikdy ne…

Call of Duty se po dlouhé době opět vrací na domácí půdu, přitom se ale snaží zůstat moderní. Jak mu to vychází?

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |