Full Throttle 2: Hell on Wheels - čerstvé informace a screenshoty

Koncem minulého roku jsme přinesli první zmínku o připravovaném druhém pokračování jedné z nejslavnějších adventur všech dob - Full Throttle. V posledních dnech se začínají z hlubin internetu vynořovat další nové zprávy a především také screenshoty - vše vám přinášíme v dnešní novince!
Full Throttle 2: Hell on Wheels - čerstvé informace a screenshoty

LucasArts, kteří na Full Throttle 2 pracují už pěkných pár měsíců, slibují v první řadě další várku pořádně černého humoru, propracované charaktery a zajímavý příběh. Co konkrétně tedy přinese druhé pokračování legendární motorkářské adventury, která proslula nepřekonatelnými dialogy a břitkým ostrovtipem?

Ben a jeho příběh

Hlavním hrdinou je opět drsný motorkář Ben brázdící silnice na svém motocyklu značky Corley (zjevná podobnost se značkou Harley). Pod palcem má navíc gang motorkářských renegátů, kteří si říkají Tchoři (Polecats). Příběh se odehrává v podivné, rozpadající se budoucnosti, kdy už lidé pojem "spravedlnost" nechápou tak jako dnes. Tradiční pojetí zákona a pořádku bylo nahrazeno zákonem silnice. Hra v sobě míchá dva protichůdné pohledy na svět, na jednu stranu jsou zde lidé vybaveni hi-tech technologiemi, na druhé straně žijí v příměstských brlozích, kam byste ani psa nevyhnali. Stopy kyberpunku jsou zjevné.

 

 

Zápletka se točí kolem rozbitých silnic kolem města El Nada, kde momentálně Ben se svými kumpány přebývá. Asi sami uznáte, možná i z vlastní zkušenosti, že na rozbitých silnicích se dá jen těžko jezdit autem, natož pak na motorce. Ben samozřejmě neváhá a vydá se spolu s Tchoři zkoumat, co je příčinou záhadného rozpadání se silnic a dálnic kolem El Nady. Za využití všech dostupných diplomatických prostředků, tedy především vlastních pěstí, se dostane na stopu znepřáteleného gangu Ohařů. Stopa ale není tak horká jak se zdá, postupem času se ukáže, že za celým problémem vězí vražedný komplot, ve kterém nejde o nic jiného než o peníze a moc. Ostatně jako vždy. Ben tedy spojí síly se starými známými - otcem Torquem, svým rádcem a učitelem, a Maureen Corleyovou, dědičkou Corley Motorcycle Company. Společně se snaží zarazit zlotřilého zločineckého mizeru i jeho přisluhovače a znovu na silnicích nastolit svobodu.

 

 

Akční adventura?!

LucasArts označují Full Throttle 2 k nelibosti většiny pravověrných adventuristů jako "akční adventuru", tedy něco mnohem podobnějšího spíše Tomb Raiderovi nežli klasické adventuře. Jenže klasické 2D adventury se dnes už asi ve "velkém byznysu" opravdu nenosí - buďto se vydáte cestou úchvatné 3D grafiky (Syberia, Posel Smrti, a jiní), anebo přistoupíte na žánrový posun směrem k akci. A to je právě případ Full Throttle 2.

 

 

Zřejmé je to už z faktu, že se hra bude dělit na mise, kterých má být přes 35 a které se budou odehrávat přibližně ve 20 různých prostředích. Například na zastávce trucků, v ropné rafinerii, na vrakovišti, sídle Tchořů a dalších přitažlivých lokacích. Při plnění mnoha více či méně logických (ale především vtipných) úkolů využijete více než 40 zbraní, jež mají představovat všechny možné předměty, od židlí a stolů přes řetězy až po kytary.

Mimo superrychlého Benova Corleye se vám do ruky dostane také Moova motorka, starý balón, a jiné zvláštní stroje. Sofistikovaný systém pohybu kamery má v každém okamžiku zajistit pro hráče ničím neomezovaný pohled třetí osoby na celou scénu.

Je otázkou, proč se LucasArts nevydali podobnou cestou jako autoři výborné 2D adventury Runaway, která si dnes jistě najde místo na poličce nejednoho fandy adventur i běžného hráče. Hned vzápětí bychom si však mohli vcelku jednoduše odpovědět - Runaway nemá v žádném případě ambice vydělat tolik jako Full Throttle 2. Tento poznatek bohužel potvrzuje moji nedávnou tezi, že v poslední době se LucasArts snaží pouze o co nejvyšší rychlost vývoje a co nejvyšší zisky, přičemž se vůbec neohlíží na kvalitu svých produktů. Ale nepředbíhejme. I akční adventura může mít něco do sebe.

 

Hlavní rysy hry:

  • Benův osobitý černý humor
  • zapeklitý příběh točící se kolem města El Nada
  • přes 35 levelů
  • brutální rvačky na motorkách i v barech
  • originální výtvarné zpracování

Vydání hry Full Throttle 2: Hell on Wheels chystají LucasArts na přelomu tohoto a příštího roku pro PC,  PS2 i Xbox.

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/products/hellonwheels/
Výrobce: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)

Dostupné pro: PC, iPhone
Žánr: Adventury
Výrobce: LucasArts | Webové stránky hry

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |