Full Throttle 2: Hell on Wheels - čerstvé informace a screenshoty

Koncem minulého roku jsme přinesli první zmínku o připravovaném druhém pokračování jedné z nejslavnějších adventur všech dob - Full Throttle. V posledních dnech se začínají z hlubin internetu vynořovat další nové zprávy a především také screenshoty - vše vám přinášíme v dnešní novince!
Full Throttle 2: Hell on Wheels - čerstvé informace a screenshoty

LucasArts, kteří na Full Throttle 2 pracují už pěkných pár měsíců, slibují v první řadě další várku pořádně černého humoru, propracované charaktery a zajímavý příběh. Co konkrétně tedy přinese druhé pokračování legendární motorkářské adventury, která proslula nepřekonatelnými dialogy a břitkým ostrovtipem?

Ben a jeho příběh

Hlavním hrdinou je opět drsný motorkář Ben brázdící silnice na svém motocyklu značky Corley (zjevná podobnost se značkou Harley). Pod palcem má navíc gang motorkářských renegátů, kteří si říkají Tchoři (Polecats). Příběh se odehrává v podivné, rozpadající se budoucnosti, kdy už lidé pojem "spravedlnost" nechápou tak jako dnes. Tradiční pojetí zákona a pořádku bylo nahrazeno zákonem silnice. Hra v sobě míchá dva protichůdné pohledy na svět, na jednu stranu jsou zde lidé vybaveni hi-tech technologiemi, na druhé straně žijí v příměstských brlozích, kam byste ani psa nevyhnali. Stopy kyberpunku jsou zjevné.

 

 

Zápletka se točí kolem rozbitých silnic kolem města El Nada, kde momentálně Ben se svými kumpány přebývá. Asi sami uznáte, možná i z vlastní zkušenosti, že na rozbitých silnicích se dá jen těžko jezdit autem, natož pak na motorce. Ben samozřejmě neváhá a vydá se spolu s Tchoři zkoumat, co je příčinou záhadného rozpadání se silnic a dálnic kolem El Nady. Za využití všech dostupných diplomatických prostředků, tedy především vlastních pěstí, se dostane na stopu znepřáteleného gangu Ohařů. Stopa ale není tak horká jak se zdá, postupem času se ukáže, že za celým problémem vězí vražedný komplot, ve kterém nejde o nic jiného než o peníze a moc. Ostatně jako vždy. Ben tedy spojí síly se starými známými - otcem Torquem, svým rádcem a učitelem, a Maureen Corleyovou, dědičkou Corley Motorcycle Company. Společně se snaží zarazit zlotřilého zločineckého mizeru i jeho přisluhovače a znovu na silnicích nastolit svobodu.

 

 

Akční adventura?!

LucasArts označují Full Throttle 2 k nelibosti většiny pravověrných adventuristů jako "akční adventuru", tedy něco mnohem podobnějšího spíše Tomb Raiderovi nežli klasické adventuře. Jenže klasické 2D adventury se dnes už asi ve "velkém byznysu" opravdu nenosí - buďto se vydáte cestou úchvatné 3D grafiky (Syberia, Posel Smrti, a jiní), anebo přistoupíte na žánrový posun směrem k akci. A to je právě případ Full Throttle 2.

 

 

Zřejmé je to už z faktu, že se hra bude dělit na mise, kterých má být přes 35 a které se budou odehrávat přibližně ve 20 různých prostředích. Například na zastávce trucků, v ropné rafinerii, na vrakovišti, sídle Tchořů a dalších přitažlivých lokacích. Při plnění mnoha více či méně logických (ale především vtipných) úkolů využijete více než 40 zbraní, jež mají představovat všechny možné předměty, od židlí a stolů přes řetězy až po kytary.

Mimo superrychlého Benova Corleye se vám do ruky dostane také Moova motorka, starý balón, a jiné zvláštní stroje. Sofistikovaný systém pohybu kamery má v každém okamžiku zajistit pro hráče ničím neomezovaný pohled třetí osoby na celou scénu.

Je otázkou, proč se LucasArts nevydali podobnou cestou jako autoři výborné 2D adventury Runaway, která si dnes jistě najde místo na poličce nejednoho fandy adventur i běžného hráče. Hned vzápětí bychom si však mohli vcelku jednoduše odpovědět - Runaway nemá v žádném případě ambice vydělat tolik jako Full Throttle 2. Tento poznatek bohužel potvrzuje moji nedávnou tezi, že v poslední době se LucasArts snaží pouze o co nejvyšší rychlost vývoje a co nejvyšší zisky, přičemž se vůbec neohlíží na kvalitu svých produktů. Ale nepředbíhejme. I akční adventura může mít něco do sebe.

 

Hlavní rysy hry:

  • Benův osobitý černý humor
  • zapeklitý příběh točící se kolem města El Nada
  • přes 35 levelů
  • brutální rvačky na motorkách i v barech
  • originální výtvarné zpracování

Vydání hry Full Throttle 2: Hell on Wheels chystají LucasArts na přelomu tohoto a příštího roku pro PC,  PS2 i Xbox.

Oficiální stránky: http://www.lucasarts.com/products/hellonwheels/
Výrobce: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)
Vydavatel: LucasArts (http://www.lucasarts.com/)

Dostupné pro: PC, iPhone
Žánr: Adventury
Výrobce: LucasArts | Webové stránky hry

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

21.  4.  2018 | | 36 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

20.  4.  2018 | | 32 N/A
Herní agenda: dubnová nálož pecek

Herní agenda: dubnová nálož pecek

Březen nás navnadil na začínající jarní sezónu plnou skvělých titulů a duben pokračuje ve stejném duchu. Opět se nám na herním trhu objevila různorodá sorta her, mezi kterými si jistě dokážete vybrat ať už hrajete na jakékoliv platformě.

18.  4.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdinové a pestrý svět

Cyberpunk 2077 na ostro: frakce, hrdin…

Kromě pěkného CG filmečku jsme stále z Cyberpunku 2077 neviděli vůbec nic. S přibližující se E3 se ale začaly objevovat opravdu zajímavé informace. Co všechno o megalomanském projektu víme?

22.  4.  2018 | | 7 N/A
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Battle Royale napříč hrami: kde všude najdete masové boje?

Battle Royale napříč hrami: kde všude …

Trend jménem Battle Royale stále pokračuje a vypadá to, že herní svět jen tak neopustí. Hry v tomto žánru mají neuvěřitelné množství hráčů a snad ještě více jich ho sleduje na platformách Twitch a Youtube. Na této vlně se snaží svézt téměř každý a my se podíváme, co se nám to tady vyrojilo.

20.  4.  2018 | | 5 N/A