Gabe Newell je proti novým konzolím

Šéf Valve Software (ano, ti Valve, co vytvořili Half-Life) Gabe Newell nevěří v budoucnost herních konzolí pro současné vývojáře. Ti budou muset podle něj překonat mnohé problémy, které konzole skýtají a jenž ještě nebyly prakticky dostatečně řešeny. To se týká hlavně víceprocesorové architektury, okolo níž již existují mnohé teoretické práce, jenže skoro žádné praktické herní poznatky. Podle Gaba bude třeba dělat úplně od základů veškeré engine, navíc přitom čekat na dobu, kdy budou problémy s více jádry vyřešeny, což může být i dlouho po éře Xbox 360 a PS3.

K tomu všemu se Gabe Newell naváží i do marketingových strategií Sony a Microsoftu. Ti dělají, dle jeho mínění, ze zákazníků hlupáky, protože prohlášení, že některá konzole bude několikanásobně rychlejší než jiná, jsou nepravdivá. Zakládají se totiž pouze na předem vytvořených předváděcích kódech, které nemají s opravdovými hrami mnoho společného. Podle něj v dlouhodobém výhledu sníží tato strategie prodejnost konzolí, když si hráči podobné lži uvědomí. My raději věštit nebudeme a počkáme si, až budeme mít konzole v rukou.

Zdroj: Gameguru


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce