Gabe Newell si myslí, že další mašinka Applu zastíní konzole

Také nakousl možnost, že by Valve mohlo vytvořit svou vlastní herní platformu.
Gabe Newell si myslí, že další mašinka Applu zastíní konzole

Jak vidno, má šéf Valve, Gabe Newell, z Applu opravdový respekt. Myslí si totiž, že by další kus hardwaru od nakousnutého jablka mohl poslat konzole do šrotu a zaplnit po nich prázdné místo. Zároveň však přiznal, že netuší, jak by takové zařízení muselo vypadat.

"Mám jisté podezření, že Apple vydá jakési zařízení do obýváku, které u všech předčí veškerá očekávání," řekl Newell během technologické konference TechNW. "Ten pocit odloučenosti konzole naprosto vymizí."

Dále se podělil o svou nespokojenost s rozvíjející se uzavřeností dnešních platforem, mezi nimiž podle něj nechybí právě ani Apple. "Bojím se, že věci, které byly normálně zdrojem obrovské inovace, budou... Někdo se je pokusí odstřihnout."

"Potom někdo řekne 'Už mě unavuje soupeřit s Googlem, už mě unavuje soupeřit s Facebookem. Aplikuju konzolový model a vyřadím ze svého světa nepohodlnou konkurenci.'"

"Apple považuji za obzvláště uzavřenou firmu," pokračoval Newell. "Dejme tomu, že podnikáte v knihách a berete si z výdělků 5 až 7 procent. Nemůžete existovat ve světě Applu, jelikož si od vás vezmou 30 %. Nebude je zajímat, že vaše příjmy jsou jen 7%."

Prozradil, že kdyby Valve vytvořilo svou vlastní hardwarovou platformu, otevřelo by ji všem konkurenčním distribučním systémům, jelikož je podle něj otevřenost důležitým aspektem pro herní průmysl a jeho budoucnost.

Zdroj: The Seattle Times