Galactic Civilizations – nadějný comeback

Předělat hru ze systému OS/2 v době, kdy většině lidí tento název již nic neříká? Nezní to zrovna zajímavě, hra Galactic Civilizations však ve své době pro mnoho hráčů a uživatelů tohoto systému zajímavá byla. No a proč ne teď, o sedm roků později nepřipravit návrat této již pohaslé hvězdy?
Galactic Civilizations – nadějný comeback
Konverze her zcela jistě patří mezi jeden z jejich způsobů vytváření. Můžeme se setkat s hrami předělanými s konzolí Playstation, Dreamcast, Gameboy (dokonce znám člověka, který za nejlepší hru považuje konverzi Pokémona pro PC :-) a jiných. Velice malou část pak tvoří také hry předělané z pomalu, ale jistě končícího systému OS/2 – no a jednou z nich je i Galactic Civilizations.

Hra Galactic Civilizations ve své původní podobě vznikla v roce 1994. No a je samozřejmé, že se setkala s velkým úspěchem (je to pochopitelné, předělávat jinak neúspěšnou hru by totiž nebyl příliš dobrý marketingový tah), byla dokonce navržena na nejlepší internetovou hru roku 95 a tuto soutěž suverénně vyhrála. No a tak se společnost Stardock rozhodla najmout původní vývojářský tým, který měl v tomto dílku prsty a převést hru na dnešní „poněkud“ modernější počítače.

A o čem Galactic Civilizations pojednává? Vše se udává v 22. století a hráč bude mít za úkol vést lidstvo za výpravami do různých koutů galaxií. Hra je typickou turn-based vesmírnou strategií, navíc do ní bylo přimixováno několik budovatelských prvků. Ve hře můžete zkoumat nové technologie, zlepšovat armádu (která má mít nespočet jednotek) a chybět samozřejmě nebude ani velice důležitá diplomacie a obchod.

Kromě zkoumání nových míst ve vesmíru se hra také z části zabývá „akcí“, můžete zde najít nespočet různých civilizací, které se budou lišit nejen druhem jednotek, ale také stupněm vývoje a inteligence (to je věc se kterou se zatím vývojáři nejvíce chlubí). Setkat se budete moci podle prohlášení Stardocku s rasou obchodníků, stejně jako neúprosných zabijáků atd. Záleží samozřejmě jen na hráči, jaký způsob chování ke svým vesmírným „kolegům“ použije a i v tomto ohledu se budou ostatní civilizace lišit. Zatím není známo, zda-li bude možno utvářet vesmírné aliance, ale tato možnost by rozhodně mohla přidat diplomatické stránce hry na zajímavosti.

Galactic CivilizationsGalactic Civilizations

Jak už jsem uvedl výše, hra Galactic Civilization vyhrála v roce 1995 soutěž o nejlepší internetovou hru a tak se na tuto kapitolu při vývoji velice dbá (jen aby se nestalo, že nakonec předčí i samotný singleplayer…).

Příjemnou vlastností hry má být i její hardwarová náročnost – to znamená, že by měla běžet i na slabších počítačích. Na druhou stranu však zatím grafická stránka nijak „neexceluje“, do vydání však ještě nějaký čas zbývá a tak se toho ještě může hodně změnit.

Dílko zatím vypadá jako úspěšný mix různých herních stylů, rozhodně však přimíchaných v rozumném množství. Vývoj je teprve v počátcích a tak zatím není známo datum vydání (v kuloárech se ale hovoří o konci tohoto roku).

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |