Game Convention 2005 - (nejen) evropská herní událost roku

E3 je možná největší herní výstavou na světě. Možná je událostí roku. Možná. Možná tomu tak bylo v minulých letech, ale možná se to letos změní.

Letošní E3 byla ve znamení next-gen konzolí, které na ní sice byly oficiálně představeny, leč ve skutečnosti se jednalo jen o designově upravené kousky plastu s počítači značky Apple uvnitř. Představeno bylo množství her, ale většina jen ve formě videoukázek nebo za zavřenými dveřmi.

Ovšem stejně, jako má Amerika svou E3 v Los Angeles, má i Evropa svou Games Convention v Lipsku. A GC 2005 probíhá právě v těchto dnech - a dlužno přiznat, že tu je na co se dívat.

  
Moderní výstaviště v Lipsku - místo konání GC * Prvních pár minut s NHL 06 stálo za zvěčnění * Stejně jako první momenty za volantem NFS: Mosta Wanted

Je libo Xbox 360 se skutečným hardwarem? Na rozdíl od LA ho v Lipsku najdete. Hratelné NHL 06 nebo FIFA 06? Žádný problém. A co Pro Evolution Soccer 5? I ten tu je. Stejně jako hratelný King Kong, Gothic 3, NFS: Most Wanted nebo třeba Resident Evil 4. Ten je mimochodem zážitkem zcela sám pro sebe - po dlouhém čekání vás pořadatelé vpustí do malé, uzavřené místnosti společně s pár dalšími jedinci. Každý má pro sebe jednu konzoli s RE4 a 10 minut, než ochranka vpustí další nedočkavce.

Jinými slovy - letošní GC je herní událostí první kategorie...

Zdroj: Vlastní

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma