Game-Mania = sbírka nejlepších klasik úplně zadarmo

Kdo by nechtěl mít Pacmana, Arkanoid, Bomb Jacka a tucty dalších klasik společně v jedné jediné hře? Myslím, že těch, kteří na tuto řečnickou otázku odpoví záporně nebude mnoho (snad až na škarohlídy, kteří tak jistě už odpověděli :-). Game-Mania je právě tím, o čem tady již chvílku píši – sbírkou nejlepších klasik a je, jak jinak než, zadarmo.
Game-Mania = sbírka nejlepších klasik úplně zadarmo
Kdo by nechtěl mít Pacmana, Arkanoid, Bomb Jacka a tucty dalších klasik společně v jedné jediné hře? Myslím, že těch, kteří na tuto řečnickou otázku odpoví záporně nebude mnoho (snad až na škarohlídy, kteří tak jistě už odpověděli :-). Game-Mania je právě tím, o čem tady již chvílku píši – sbírkou nejlepších klasik a je, jak jinak než, zadarmo.

V klasickém případě se v rubrice plných her zabýváme pouze jedním jediným titulem. Dnes udělám jednu z mála výjimek, když se vám pokusím blíže představit sbírku her s prozaickým názvem Game-Mania. A co že všechno obsahuje? Pouze (myšleno ironicky) některé z těch naprosto nejlepších a nejznámějších klasik, které kdy vznikly.

GamemaniaGamemania

Co tedy konkrétně za tituly může tato sbírka nabídnout? V první řadě hru, kterou snad netřeba představovat – klasického Pacmana, kterého známe z miliónů variací (je snad potřeba někomu vysvětlovat náplň této hry? :-). Z těch významných pak mohu jmenovat například Space Invaders, Arkanoid či mou oblíbenou klasiku, Bomb Jacka. Game-Mania je díky přítomnosti těchto, ale i několika dalších titulů opravdu výtečnou sbírkou klasik, kterou lze v současné době na Internetu najít.

Devizou této sbírky je celkem pochopitelný fakt, že se dá spustit jen v dosovském prostředí, na systému Windows 98 jsem s tím měl nemalé problémy (pomohlo až restartování v režimu MS-DOS a spuštění hry z klasického řádku), naopak dle zkušenosti jiných (konkrétně našeho pana šéfredaktora :-) běželo vše pod systémem W2k bez problému. Díky dosovskému prostředí jsem nebyl schopen „vytípat“ obrázky. Protože se však jedná o herní klasiky, nebylo problém najít na Internetu několik podobných obrázku z her (byť třeba jiných verzí), které tato sbírka obsahuje (konkrétně se jedná o obrázky z titulů Pacman a Bomb Jack).

GamemaniaGamemania

Pro porovnání vašich schopností jistě dobře poslouží i Hi-Score, které je sice pro každou hru jedinečné, ale součet bodů v jednotlivých hrách pak dává celkovou tabulku, jejíž vítěz získává od autorů titul „Maniak“ hry. Celkově je Game-Mania rozhodně zajímavou sbírkou, která vás stojí pouze jediné – stáhnutí pouhopouhého jednoho mega, což je na dnešní dobu ostatně docela málo.

Download (1,1 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A