Gameloft brání své herní klony

Jestli vlastníte jakýkoli iOS přístroj od Applu, jistě jste si všimli neutuchajícího přísunu her s logem studia Gameloft. Pokud navíc máte zkušenost s hrami na konzolích, téměř určitě vám neunikla podezřele velká podobnost těchto her s hitovkami od konkurence.

Vzpomeňme například na Shadow Guardian, který okatě kopíruje sérii Uncharted z PS3, či relativně nový Eternal Legacy, jenž jako by z oka vypadl Final Fantasy XII z PS2. Není divu, že Gameloft čelí obvinění z plagiátorství, šéf Gameloftu, Michel Guillemot, toto tvrzení ale odmítá.

"Trh s videohrami se vždy pohyboval okolo omezeného počtu témat," řekl Guillemot v rozhovoru pro IGN. "Nový nápad se objeví možná jednou za rok. Pokud není hra určitého typu na dané platformě k dispozici, měli byste ji udělat. Problém je to jen v tom případě, pokud dobrý nápad zpracujete špatně."

Podle něj Gameloft poskytuje zážitek, který by jinak vlastníci mobilních zařízení neokusili. Zajímavá výmluva. Alespoň, že se to většinou hraje dobře.

Zdroj: IGN

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |