Gamepad Maxxtro Freestyle

S prvním gamepadem, který reagoval i na náklon do stran, přišel Microsoft. Platíte však u něj za tým designérů a víc než kde jinde i značku. Pokud slevíte z některých požadavků na precizní design a funkce a spokojíte se jen se stejným pocitem z používání a především několikanásobně nižší cenou, jste ideálními kupci gamepadu Maxxtro Freestyle.

Tělo gamepadu je o trochu menší než u konkurentů a oblouk je více uzavřený. Nicméně v rukou perfektně sedí a v případě dětských rukou, pro které je určen spíše než pro dospělé, bude ideální. Pro levý palec je k dispozici směrové kulaté tlačítko podporující osm směrů – to je u gamepadů standard a nic se něm nebude měnit. Navíc je tento navigační prvek zbytečný, pokud využijete funkci freestyle – volný pohyb nakláněním gamepadu. Tento mód totiž není přístupný automaticky – musíte se do něj přepnout posuvným tlačítkem ve spodní části gamepadu.

Maxxtro Freestyle je velmi jednoduchý gamepad – obsahuje ještě čtyři základní tlačítka na přední části. Na horní částí jsou pro pravý palec přichystána další tlačítka. Je jich sice šest, jenže první čtyři mají identickou funkci jako tlačítka na přední části. Navíc jejich tvar a umístění nepřispívá k snadnému mačkání naslepo. Při hře je důležité, aby byla tlačítka rozeznatelná hmatem, protože váš zrak bude pravděpodobně zaměstnávat dění na obrazovce.

Přestože jsem byl u předchozích gamepadů zvyklý na více funkcí, musím se ptát: opravdu je někdo využije? Někomu může tento gamepad připadat velmi chudý, ale podle mě se trefí do potřeb spousty zákazníků. Instalace je sice problémovější – musíte ji provést standardním přidávacím postupem Windows 98 sami, žádná disketa nebo CD s ovladači přiloženo není. Pak už naštěstí nic více nenastavujete, gamepad už jen používáte. Mezi normálním a freestyle módem se můžete přepnout tlačítkem klidně během hry a nepotřebujete nikde nic nastavovat. A když si zvyknete na umístění tlačítek, nebude vám vůbec nic chybět.

Samozřejmě, že této jednoduchosti odpovídá i výběr her, pro které se gamepad hodí. Rozhodně není vhodný pro vrtulníkové nebo letecké simulátory, kde skutečně využijete sílu spousty programovatelných tlačítek. Ale pro závodní simulátory, akční hry, kde je třeba jen střílet a pohodlně se pohybovat do všech stran, je tento gamepad ideální.


Prodává: Lama Plus, Karviná
Telefon:
(069) 632 32 00
Cena:
1 070 Kč vč. DPH
Záruka:
6 měsíců

Převzato z časopisu Computer, upraveno

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

dnes | | 17 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A